Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Mluvíme vaším jazykem
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Taipei (TPE)

Toužíte po předvánoční dovolené?
Ať už toužíte vyrazit na dovolenou někam blízko sami s drahou polovičkou nebo s dětmi, Bojnice jsou rozhodně ideálním místem pro vás. Kde jinde požádat svou partnerku o ruku, než v tichém a příjemném prostředí tohoto historického lázeňského městečka, které je známé romantickým zámkem, nejstarší a nejrozlehlejší ZOO na Slovensku i léčebnými lázněmi. Navíc předvánoční atmosféra jaksi dodá kouzlo celé této dovolené i významné události ve vašem životě. Odhodlejte se a vyrazte na několik dní k našim “sousedům”.
23. listopadu 2015 2 min čtení
Číst více..

Výlety zdarma při přestupech v Asii

Několikahodinový přestup a letištní hala se změní v postapokalyptickou realitu, kde o dobrou bagetu a nejnepohodlnější kovovou sedačku bojuje každý proti každému. Těchto osm letišť se rozhodlo udělat tomu přítrž a cestujícím při dlouhých přestupech nabízejí zdarma okružní jízdy po městě. Kromě toho, že cestujícím ukrátí dlouhou chvíli, jim tak nabízejí možnost “zkusit nohou vodu” a poznat město aspoň z rychlíku. Do kterých metropolí se takto můžete zamilovat a třeba si je připsat na seznam?

Tchaj-pej

Pokud vás na letišti v Tchaj-peji čeká víc jak osmihodinový přestup, máte důvod k radosti. Vydejte se na jednu ze dvou okružních jízd organizovaných letištěm. Ranní trasa vás zavede k božskému chrámu Zushih, a dokonce mimo město na výlet za nákupem keramiky. Odpolední trasa je pak svižnější a jde čistě po předních památkách, jako je Chiang Kai-shek Memorial Hall a nejvyšší budova v zemi a 6. nejvyšší mrakodrap světa Tchaj-pej 101.

Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii
Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii
Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii

istockphoto.com

Lístky získáte v turistickém centru na terminálu 1 nebo 2 v hlavní příletové hale za pasovou kontrolou. Počet míst je omezený. Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Vyráží se dvakrát denně, okolo 8.00 h a 14.00 h.

Chcete vědět víc? Jděte na taiwan.net.tw/tour.

Singapur

Dobře, singapurské letiště Changi je tak dokonale vybavené, že vám od zdejších klimatizovaných prostor, motýlí zahrady, místnosti s videohrami a masážních křesel nebudete moc chtít utíkat. Přesto i Singapur nabízí dvě úžasné výletní trasy. Trasa City Sights vede od obřího ruského kola Singapore Flyer, přes vyhledávaný Merlion Park a zastávky až do zahrad Gardens by the Bay jako vystřižených z filmu Avatar. Trasa se jezdí večer, kdy jsou všechny památky a s nimi i město působivě osvětlené. Heritage Tour je pak pro všechny, kdo chtějí vidět svérázná sousedství, a nevyhne se ani zdejší obchodní, koloniální, čínské nebo indické čtvrti.

Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii
Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii

istockphoto.com

Lístky získáte na přepážkách Free Singapore Tours v hale F u treminálu 2 nebo v hale A u terminálu 3. Každý den se vyráží na 4 Heritage trasy a na 2 City Sights trasy. Místo má, kdo přijde první.

Chcete vědět víc? Jděte na www.changiairport.com.

Salt Lake City

Letiště v Salt Lake City patří k hlavním přestupní letištím v Americe. Pro Evropany bude spíš cílovým než přestupním místem, ale stejně. Pokud tu máte přestup delší než 2 hodiny, nechte se vzít k Temple Square, majestátnímu komplexu církevních budov, které jsou chloubou městského centra. Na obhlídku jděte, i pokud nefandíte církevním památkám, kostel můžete snadno vynechat a jít obdivovat blízký Park nebo muzeum moderního umění.

Lístky získáte na informacích na terminálech 1 a 2. Na prohlídku se vyjíždí každou půlhodinu nebo hodinu podle sezóny.

Chcete vědět víc? Jděte na www.templesquare.com.

Istanbul

Istanbulské Ataturk Airport je jedno z nejrušnějších letišť vůbec. Čeká vás víc jak šestihodinový přestup a letíte s Turkish Airlines? Pak je program touristanbul pro vás výhra. Dostanete se na ohlídku všech ikonických památek, jako je Modrá mešita sultána Ahmeda, palác Topkapi a řada dalších.

Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii
Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii
istockphoto.com

Lístky získáte v příletové hale u přepážky Hotel Desk. Každý den se organizuje několik výletů, které trvají od 3,5 do 9 h. Při rezervaci si proto dejte pozor a neupisujete se k delší cestě, než vám přestup dovolí.

Chcete vědět víc? Jděte na www.istanbulinhours.com.

Tokio

Úkol zabavit přestupující pasažéry si na tokijském letišti Narita na sebe vzali dobrovolníci. Mají připravené tři výlety – za památkami k oblíbenému chrámu Narita-san Shinsho-ji, za domácím jídlem do města Shibayama a za přírodou v okolí města Tako. Jde o dobrovolnické aktivity, takže průvodce sice máte zdarma, ale dopravu vlakem na tam a zpátky na letiště si platíte sami. Počítejte také s útratou za konzumaci, pokud se vydáte poznávat japonské chutě.

Lístky získáte na přepážce Narita Transit Program na terminálu 1F v centrální budově. Nechte si také stranou dostatek hotovosti na zaplacení jízdenky na vlak.

Chcete vědět víc? Jděte na www.narita-transit-program.jp.

Soul

Letiště Incheon Airport jako jedno z mála dává možnost poznat město i pasažérům s kratšími přestupy a navíc si prohlídku rezervovat předem online. Na výběr máte několik tras zaměřených na městské nebo chrámové památky o délce 1–6 hodin, takže i během dvouhodinového přestupu můžete něco vidět. Určitě se stihnete zajet podívat alespoň na malebný chrám Yonggungsa.

Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii
Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii
Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii
istockphoto.com

Lístky získáte na přepážce Hana Tour mezi bránami 25 a 29 nebo u gatu 8. V ceně je vždy zahrnuta doprava a anglicky mluvící průvodce. Vstupy, jídlo a další je ale potřeba si zaplatit.

Chcete vědět víc? Jděte na www.airport.kr.

Amsterdam

Z turistických autobusů máte kopřivku? Pak si dejte záležet, aby váš přestup v Amsterdamu byl delší než 6 hodin a letěli jste s KLM Royal Dutch Airlines. V takovém případě vás totiž spárují s anglicky mluvícím místním s podobnými zájmy a ten vás vezme na prohlídku města. Stačí vyplnit krátký dotazník o vašich zájmech. KLM navíc zaplatí i jízdenky na autobus z letiště a zpátky a první rundu s vaším novým parťákem v baru v centru města.

Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii
Flymeto - Výlety zdarma při přestupech v Asii
istockphoto.com

Parťáka získáte, pokud letíte z USA, Kanady nebo Itálie a v podstatě vám stačí mít zabukovanou letenku, která splňuje všechna pravidla. KLM vám v takovém případě nabídku přestupu s místním průvodcem automaticky nabídne e-mailem.

Chcete vědět víc? Jděte na www.youtube.com/watch?v=825xE9Il4Ws.

Dauhá

S Qatar Airways a přestupem aspoň 6 hodin se vypravte poznávat hlavní město Dauhá. Během tříhodinové cesty nezůstanete ochuzeni o dominanty jako je skanzen Katara Cultural Village, Muzeum islámského umění od architektky Zahy Hadid či nakupování v Souk Watif. K Výletu patří i bezplatné vízum a lahev vody, pro případ, že byste zapomněli, že dveřmi letiště je poušť.

Lístky získáte na přepážce Doha City Tour mezi obchody v prostoru terminálu B. Přepážka se otevírá už zhruba 2–3 hodiny před výletem a je dobré být u ní včas. Počet míst je omezený.

Chcete víc informací? Jděte na www.qatarairways.com.

Populární kombinace letůSouvisející články