Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Catania (CTA)

Odlet

Cestující

2

Dobrodružný Nový Zéland
Nový Zéland je hodně exotickým státem pro všechny dobrodružné cestovatele a turisty. Krásná příroda, vysoké hory a neprocházené pralesy, od začátků lákají svojí délkou a tajemností. Turistické možnosti, které nám může toto místo nabídnout jsou zaručeně plné dobrodružství. Je to hospodářsky velmi vyspělý stát, za své jméno děkuje nizozemským mořeplavcům, kteří jej pojmenovali. Severní a Jížní ostrov tvoří území nového Zélandu. Největší město, které je uloženo také na severním ostrově, je Auckland.
Číst více..

Ohromující Sicílie

Od: #flymeto   |   3. dubna 2020

Sicílie, která v amerických filmech představuje domovinu všech mafiánských rodin, je především krásný středomořský ostrov s bohatou historií a kulturou. Ohromující scenérie, dokonalé počasí a vynikající jídlo jsou dalšími skvělými důvody, proč byste neměli Sicílii ze svého seznamu návštěv vyjmout.

Pláže

Až 280 ohromujících pláží všech druhů, od městských pláží, malých zátok až po pláže v národních parcích. Azurová voda, čistý písek a drsné pobřeží vytváří dokonalý kontrast. Ať už se rozhodnete strávit čas kdekoliv na Sicílii, počítejte s tím, že vždy naleznete pláž, která vám bude vyhovovat.

Architektura

Úžasnou architekturu Sicílie si můžete vychutnat ve všech hlavních městech ostrova. Fanoušci architektury však nejčastěji navštěvují region Val di Noto, místo s neuvěřitelnou barokní architekturou, která byla zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO. Zvláště atraktivní jsou pak města jako Modica, Noto a Ragusa.

Víno

Sicílie znovu obnovila svou vinařskou tradici a zažívá obrovský boom v oblasti exportu vína. Neváhejte tedy ochutnat tato cenná vína přímo zde, z rukou těch nejpovolanějších a poznejte tak novodobé sicilské zlato.

Etna

Etna je největší aktivní sopka v celé Evropě. Velmi často vybuchuje a posílá do oblak extrémní množství popela a nadýchaných mraků, které se vznáší nad celým ostrovem. Abyste se dostali na vrchol, musíte vyšlapat 3 323 metrů. Pokud to zvládnete, očekávejte zážitek, na který v životě nezapomenete.

Památky

Pokud si libujete v legendách starověkého středomoří, budete návštěvou Sicílie absolutně okouzleni. Můžete například navštívit Syrakusy, dokonale zachovalé antické město, které bylo přidáno na seznam dědictví UNESCO nebo stovky dalších památek, které jsou pomyslným zrcadlem dějin. Vypsat všechny krásné památky by vydalo na samostatný článek, ale pokud nejedete vyloženě za historií a památkami, zkuste navštívit a shlédnout alespoň chrám Cefalù nebo katedrálu v Mondreale, která se honosí největší sbírkou křesťanských mozaik.

Palermo

Palermo, hlavní město Sicílie, je údajně tím místem, kde začala legendární mafie své smutné dny. Naleznete zde neuvěřitelné množství památek a atrakcí v podobě kostelů, muzeí, divadel a paláců.

Jídlo

Ke každé dovolené jednoznačně patří ochutnávat lokální kuchyni. Na Sicílii určitě ochutnejte vynikajících občerstvení na ulici a originální sicilské dezerty. Nenechte si ujít ochutnávku arancini, což jsou hluboce pražené koule plněné lahodnou rýží a masovou náplní nebo delikátní cannoli, křupavé pečivo plněné krémovou ricotou a různými dalšími přísadami, jako jsou čokoláda a pistácie.

Jižanská pohoda

Na ostrově panuje velmi příjemná ostrova a místní obyvatelé jako by neznali stres. Jak v jižních státech bývá zvykem, i zde má všechno svůj čas a s šálkem kávy, nebo skleničkou vína je vše snazší. Nalaďte se na sicilskou vlnu, zpomalte a učte se užívat si života pomalejším tempem. 

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie