Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Mluvíme vaším jazykem
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Catania (CTA)

Vzhůru do Amazonie
Vzhůru do Amazonského pralesa
Letiště · Rio De Janeiro Intl · GIG
11. dubna 2016 2 min čtení
Číst více..

Ohromující Sicílie

Sicílie, která v amerických filmech představuje domovinu všech mafiánských rodin, je především krásný středomořský ostrov s bohatou historií a kulturou. Ohromující scenérie, dokonalé počasí a vynikající jídlo jsou dalšími skvělými důvody, proč byste neměli Sicílii ze svého seznamu návštěv vyjmout. Úžasnou architekturu Sicílie si můžete vychutnat ve všech hlavních městech ostrova. Fanoušci architektury však nejčastěji navštěvují region Val di Noto, místo s neuvěřitelnou barokní architekturou, která byla zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO. Zvláště atraktivní jsou pak města jako Modica, Noto a Ragusa.

Až 280 ohromujících pláží všech druhů, od městských pláží, malých zátok až po pláže v národních parcích. Azurová voda, čistý písek a drsné pobřeží vytváří dokonalý kontrast. Ať už se rozhodnete strávit čas kdekoliv na Sicílii, počítejte s tím, že vždy naleznete pláž, která vám bude vyhovovat.

K návštěvě Itálie přispěje jistě i novinka, že se italská vláda rozhodla zrušit karanténu pro příchozí cestující, a také zmírnit lockdown již od 15. května. Nově se tak od tohoto data můžete dostat do Itálie pokud máte negativní test, imunitu na COVID-19 nebo jste absolvovali kompletní očkování.

Flymeto - Ohromující Sicílie

Kam se podívat

Palermo

Palermo, hlavní město Sicílie, je údajně tím místem, kde začala legendární mafie své smutné dny. Naleznete zde neuvěřitelné množství památek a atrakcí v podobě kostelů, muzeí, divadel a paláců, ale především na Vás bude ještě v dnešní době dýchat mafiánská nálada. Při procházce městem sem, tam uvidíte fotografie připíchnuté na stromech s květinou, většinou se jedná o novodobé mafiánské bosse. Ve městě stále platí nepsaná mafiánská pravidla pro tamní život.

Etna

Etna je největší aktivní sopka v celé Evropě. Velmi často vybuchuje a posílá do oblak extrémní množství popela a nadýchaných mraků, které se vznáší nad celým ostrovem. Abyste se dostali na vrchol, musíte vyšlapat 3323 metrů. Pokud to zvládnete, očekávejte zážitek, na který v životě nezapomenete.

Památky a jídlo na Sicílii

Pokud si libujete v legendách starověkého středomoří, budete návštěvou Sicílie absolutně okouzleni. Můžete například navštívit Syrakusy, dokonale zachovalé antické město, které bylo přidáno na seznam dědictví UNESCO nebo stovky dalších památek, které jsou pomyslným zrcadlem dějin. Vypsat všechny krásné památky by vydalo na samostatný článek, ale pokud nejedete vyloženě za historií a památkami, zkuste navštívit a shlédnout alespoň chrám Cefalù nebo katedrálu v Mondreale, která se honosí největší sbírkou křesťanských mozaik.

Ke každé dovolené jednoznačně patří ochutnávat lokální kuchyni. Na Sicílii určitě ochutnejte vynikajících občerstvení na ulici a originální sicilské dezerty. Nenechte si ujít ochutnávku arancini, což jsou hluboce pražené koule plněné lahodnou rýží a masovou náplní nebo delikátní cannoli, křupavé pečivo plněné krémovou ricotou a různými dalšími přísadami, jako jsou čokoláda a pistácie.

Catania - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Ohromující Sicílie
Flymeto - Ohromující Sicílie
Flymeto - Ohromující Sicílie
Proč vycestovat do Evropy s námi?
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 500 milionů letů do 10s Tvořte svoje itineráře Mluvíme vaším jazykem

Nalaďte se na sicilskou vlnu, zpomalte a učte se užívat si života pomalejším tempem.

Často kladené dotazy o dovolené na Sicílii

Kde koupit letenky do Itálie?

Nejvýhodnější lety z Prahy můžete najít v našem online vyhledávači.

Jak dlouho trvá let na Sicílii?

Doba letu z Prahy do Palerma = 4 h 25 min, jde o linku s přestupem. Vzdálenost z Prahy = 2.206 km.

Platí nějaká cestovní omezení na Sicílii?

Italská vláda rozhodla zrušit karanténu pro příchozí cestující, a také zmírnit lockdown již od 15. května. Nově se tak od tohoto data můžete dostat do Itálie – pokud máte negativní test, imunitu na COVID-19 nebo jste absolvovali kompletní očkování.

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie