Výhody registrace u Flymeto
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Londýn (LON)

Odleťte na víkend do Londýna, nebudete zklamáni

Hlavní město Velké Británie neboli Spojeného Království. Je to jedno z největších světových nákupních center, kde se setkávají desítky módních značek. Obrovská kosmopolitní metropole. Žijí tady vedle sebe desítky národností a to nejen z bývalého britského impéria, ale doslova z celého světa.

Co nesmíte v Londýně vynechat

Mezi nejslavnější památky a obchůzky Londýna patří: Big Ben, Trafalgar Square, parlament, Westminsterské opatství nebo Buckinghamský palác. Pánové zde ocení čtvrť Piccadilly, která bývala plná pánských klubů, prodejen doutníků a holičství. Pokud si budete chtít udělat fotku s celebritou, určitě navštivte Museum Madame Tussaud. Můžete se zde vyfotit třeba s Leonardem DiCapriem.

Svézt se doporučuji doubledeckerem, nejstarším metrem na světě a na London Eye který vás zaručeně zaujme. Na odpočinek si můžete sednout do některého z mnoha parků.

Za zmínku rovněž stojí královnino sídlo Windsor a bájný Winchester s katedrálou, kde je pochována například spisovatelka Jane Austen. Nevynechejte ani mystický Stonehenge.

Hrad ve Windsoru na začátku 90.let hrad asi z poloviny vyhořel, většinu hodnotných věcí se na štěstí podařilo zachránit, královna se rozhodla opravu hradu uhradit za utržené vstupné z prohlídek a to i Buckinghamského paláce. Proto se na přelomu srpna a září když královna zamíří na letní sílo můžete do Buckinghamského paláce podívat.

Pro fanoušky Harryho Pottera

Doporučuji se také podívat do míst, kde se natáčela slavná série Harryho Pottera, která se nachází ve Warner Bros Studio v Leavesdeanu. Můžete si udělat procházku po Bradavické hale, Brumbálově pracovně, Příčné ulici anebo se stavit do obchodu s kouzelníckymi hůlkami.

Londýn je nádherné město, které stojí za to navštívit nejméně na víkend. Pořiďte si a užijte si jaro v této nádherné zemi.Související články

Tagy

Kategorie