Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Mluvíme vaším jazykem
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Istanbul (IST)

Do Tallinnu na valentýnský víkend
Tallinn, coby metropole Estonska, láká turisty, především v zimě, na historické centrum Vanalinn, impozantní krajinu se zamrzlým mořem, i na příjemné, valentýnské posezení třeba u sklenice tradičního alkoholu Vana Tallinn. Po příletu do Tallinnu vaše první kroky určitě budou směřovat do historického centra. V nižší čtvrti města obehnané hradbami najdete hlavní náměstí, gotickou radnici, muzea i jednu z nejstarších lékáren v Evropě. Horní část Tompea s dominantou - věž Pikk Hermann, je opravdu krásná, stojí zde i hradní zámek, v němž dnes sídlí parlament.
Číst více..

Ochutnejte Tureckou kuchyni

Turecko je stát ležící v Malé Asii a z menší části v jihovýchodní Evropě.Istanbul je bohatší a v některých věcech modernější město než třeba Praha. Naopak na východě kolem Vanu je velká chudoba.Při normální turistice se člověk dostane hlavně do těch bohatších částí Turecka. Istanbul, Ankara a turistická letoviska na pobřeží jsou úplně bez problémů.

V Turecku je obecně relativně lacino. Turecko jednou z nejlevnějších zemí, která je běžným českým turistům v dosahu. Postupně se ale zdražuje, jak v Turecku stoupá produktivita práce.

Nejčastější a i nejrozumnější volba českých cestovatelů míří na Tureckou riviéru, když si chtějí užít koupání, sluníčko a kapku exotiky. To je nížinná oblast na jižním pobřeží Malé Asie okolo města Antalya. Spousta velkých pláží, hodně ubytování. Výborné možnosti cestování po vnitrozemských památkách (4 antická města) nebo do nedalekých hor, například do národního parku Olimpos. Letiště je u největšího města Antalya.

V Turecky je opravdu čisto, žádné skládky, pohozené odpadky, ale naopak.Možná se náka ta menší skládka najde ale v ještě menší míře než u nás. Jediná věc je možstí střepů.

Turecké jídlo

V Turecku je nejrozšířenější kebab.Je jich několích různých druhů a tvoří většinu masovitých jídel.Druhů základních kebabů je naštěstí jenom pár.

Döner kebab je pomalu opékané maso na velkém vertikálním rožni, odkrajované po kouskách. Kousky masa se podávají většinou s rýží nebo se s nějakou zeleninou balí do pity, měkké chlebové placky.

Pilav je pojmenování pro rýži. Rýže se v turecku připravuje s . Ovšem v některých oblastech se pod názvem pilav skrývá jiné jídlo, které vypadá a chutná jako rizoto. Je tedy více druhů pilavů. Dost často se také připravují na indický způsob s indickým kořením.

Iskender kebab je opékané hovězí maso podávané na kouscích nakrájeného chleba (aby to vypadalo, že je toho víc), polité hustou červenou omáčkou a kořeněným jogurtem.

Šiš kebab jsou špízy. Od těch, které se připravují v Čechách, se liší málo. Kousky masa se na jehle prokládají cibulí, paprikou a rajčaty, načež se opečou.

V turistických oblastech je to samozřejmě trochu jiné, naneštěstí. Zde pohostinnost předstírají obchodníci, aby na zákazníka udělali dojem a něco mu prodali. Všude jinde, a to zejména ve vnitrozemí, je pohostinnost upřímná. Máte už koupenou ?Související články

Tagy

Kategorie