Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Generátor nejlevnějších letenek.
 Mluvíme vaším jazykem
 Tvořte svoje itineráře
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Istanbul (IST)

Madrid
Opomíjený Madrid
Evropa · Španělsko
4. března 2018
Číst více..

Ochutnejte Tureckou kuchyni

Turecko je stát ležící v Malé Asii a z menší části v jihovýchodní Evropě.Istanbul je bohatší a v některých věcech modernější město než třeba Praha. Naopak na východě kolem Vanu je velká chudoba.Při normální turistice se člověk dostane hlavně do těch bohatších částí Turecka. Istanbul, Ankara a turistická letoviska na pobřeží jsou úplně bez problémů.

V Turecku je obecně relativně lacino. Turecko jednou z nejlevnějších zemí, která je běžným českým turistům v dosahu. Postupně se ale zdražuje, jak v Turecku stoupá produktivita práce.

Nejčastější a i nejrozumnější volba českých cestovatelů míří na Tureckou riviéru, když si chtějí užít koupání, sluníčko a kapku exotiky. To je nížinná oblast na jižním pobřeží Malé Asie okolo města Antalya. Spousta velkých pláží, hodně ubytování. Výborné možnosti cestování po vnitrozemských památkách (4 antická města) nebo do nedalekých hor, například do národního parku Olimpos. Letiště je u největšího města Antalya.

V Turecky je opravdu čisto, žádné skládky, pohozené odpadky, ale naopak.Možná se náka ta menší skládka najde ale v ještě menší míře než u nás. Jediná věc je možstí střepů.

Turecké jídlo

V Turecku je nejrozšířenější kebab.Je jich několích různých druhů a tvoří většinu masovitých jídel.Druhů základních kebabů je naštěstí jenom pár.

Döner kebab je pomalu opékané maso na velkém vertikálním rožni, odkrajované po kouskách. Kousky masa se podávají většinou s rýží nebo se s nějakou zeleninou balí do pity, měkké chlebové placky.

Pilav je pojmenování pro rýži. Rýže se v turecku připravuje s . Ovšem v některých oblastech se pod názvem pilav skrývá jiné jídlo, které vypadá a chutná jako rizoto. Je tedy více druhů pilavů. Dost často se také připravují na indický způsob s indickým kořením.

Iskender kebab je opékané hovězí maso podávané na kouscích nakrájeného chleba (aby to vypadalo, že je toho víc), polité hustou červenou omáčkou a kořeněným jogurtem.

Šiš kebab jsou špízy. Od těch, které se připravují v Čechách, se liší málo. Kousky masa se na jehle prokládají cibulí, paprikou a rajčaty, načež se opečou.

V turistických oblastech je to samozřejmě trochu jiné, naneštěstí. Zde pohostinnost předstírají obchodníci, aby na zákazníka udělali dojem a něco mu prodali. Všude jinde, a to zejména ve vnitrozemí, je pohostinnost upřímná. Máte už koupenou ?Související články

Tagy

Kategorie