Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Rodrigues Is (RRG)

Zavazadlo do letadla – váha a rozměry
Ideální zavazadlo dle jednotlivých aerolinek Jak známo, i zavazadla mají uši. Aerolinky je za ně umí pořádně vytahat, pokud nesplňují dané parametry. Jaké to jsou? Každá aerolinka má na zavazadla vlastní metr. S výhledem na všechno to hledání a ověřování to má mnohý cestovatel rovnou chuť to zabalit. To by byla samozřejmě škoda. Proto jsme pro vás připravili přehlednou tabulku, ve které lehce zjistíte, do čeho si zabalit podle toho, s kým a kam letíte.
2. prosince 2020 4 min čtení
Číst více..

Objevte Rodrigues!

Okouzlující a přitom dostupná exotika ležící poněkud uprostřed Indického oceánu čeká právě na vás. Divoká příroda a moře s romantickými plážemi a přátelští domorodci, kteří žijí život jako dávno před desítkami let vás uchvátí, tento ostrov nebudete chtít za nic na světě opustit! Tento nejmenší ostrov Maskarén (součástí souostroví je také Mauricius a Reunion) vám dovolí zapomenout na dimenzi střední Evropy.

Malý ostrov je velmi maličký, ale díky hornatému vnitrozemí působí mnohem větším dojmem, navíc je jeho součástí na 200 km lagun a 7 km korálových útesů.

Ostré serpentiny zaříznuté v divoké vegetaci vulkanického ostrova vytvoří z přesunu z jedné strany ostrova na druhý jedinečnou anabázi.

Oceán je tady tím hlavní atrakcí, která řídí koloběh ostrovního života. Na jihovýchodě mezi Port Sud – Est a Graviere jsou ty nejúžasnější pláže pro místní velmi oblíbený kitesurfing - surfování s malým padákem.

Využijte kitovací školu Kite For Fun u jednoho z hlavních ostrovních hotelů. Kluci se prohánějí celý den po laguně ve větru a rádi vás naučí každý trik. Tady vyrůstají jedni z nejlepších kitesurfařů celého světa.

Podnikněte romantickou cestu přes devatero pláží. Z Gravier se jde podél pobřeží směrem na východ, severovýchod a nakonec na sever. Nejprve přijde zátoka Anse Femi s rozhodně nejkrásnější pláží celého ostrova. Za mysem Roche Noire přichází úžasná, maličká pláž Anse Bouteille, je to nejlepší místo pro romantiky, požádejte svou partnerku o ruku právě zde, jistě bude nadšená! Pak následují další nádherné pláže.

Chvíli vede cesta po písku těsně podél moře, někde se budete brouzdat ve vlnách. Následně se budete šplhat na skalní výspy nebo procházet volnými borovicovými porosty. V některé zátoce shoďte šaty a skočte do průzračně modré vody. Můžete pokračovat dále na západ přes Anse Ali, Fournier až k Pointe Coton k dalšímu z hlavních hotelů Coton Bay. Ale vydejte se k výběžku Saint Francois, kde stojí jedna z nejkrásnějších moderních staveb ostrova - boutik Hotel Tekoma. Je v zajímavém kontrastu s tradiční velmi jednoduchou architekturou ostrova.

Největším adrenalinovým zážitkem z dovolené na ostrově Rodrigues je kromě kitesurfingu i potápění, nejlepší místa k potápění jsou Pointe Coton a Pointe Roche Noire na východě a Pointe Palmiste na západě, včetně potápění k lodním vrakům.

Nebo vyzkoušejte 400 metrů dlouhou lanovou dráhu zipline přes kaňon Montagne Malgache s výhledem na moře. Jedinečný a naprosto bezkonkurenční zážitek!

Také plachtění nebo jízda motorovým člunem po obří laguně k nedalekým ostrůvkům s exotickým ptactvem stojí zato! Zlatým hřebem této dovolené je pak zastávka u rezervace Francoise Leguata se sloními želvami, kde jich najdete stovky, některé jsou opravdu obrovské. Nedaleko odtud se pak můžete podívat do nejdelší přístupné jeskyně ostrova Caverne Patate.

Přímá linka z Prahy na Rodrigues vám zajistí pohodlnou přepravu na vaší exotickou dovolenou. zakupte u nás také online a ušetřete spoustu peněz!Související články

Tagy

Kategorie