Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Madeira (FNC)

Odlet

Cestující

2

Exotika na Seribuat

Základní anglická slovíčka pro cestu letadlem
Na letišti se každý cestující setká se spoustou anglických slov a frází, a pokud cestuje letecky poprvé, snadno může přijít do rozpaků z neznámého jazyka, proto pro vás přinášíme přehled nejčastěji používaných slůvek v letištní zóně. Short stay (car park)- Krátkodobý parking Long stay (car park)- Dlouhodobý parking Arrivals - Přílety Departures - Odlety International check-in - Odbavení mezinárodních letů International departures - Mezinárodní odlety Domestic flights - Vnitrostátní lety
Číst více..

Objevte Ráj v Atlantickém oceánu

Od: #flymeto   |   15. srpna 2015

Ačkoliv je Madeira věčně zeleným, nevelkým ostrovem, oplývá horami, hustými pralesy, divokým skalnatým pobřežím, dokonce i výtečným vínem.

Na Madeiru se můžete vydat v průběhu celého roku, počasí se zde příliš nemění, ani v zimních měsících teploty příliš nekolísají. Dovolená, která potěší každého milovníka exotiky, panenské přírody a aktivního odpočinku, ke kterému doporučujeme pronajmout si na ostrově automobil.

Dáte přednost slunění na překrásné přírodní pláži, koupání v oceánu, nebo si do kufru přibalíte pohorky, a půjdete objevovat přírodní krásy Madeiry? Pokud zvolíte druhou variantu, čeká na vás celodenní výstup na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1862 m n.m.), na který se dostanete z vrcholu Pico Arieiro (1818 m. n. m.), na který se dostanete také autem. Na Pico Ruivo můžete dojít přes tunely nebo přes vrchol Pico das Torres (1851 m. n. m.). Náročný výlet, za který vám budou odměnou neopakovatelné výhledy na celý ostrov.

Navštivte také hlavní město Funchal, městečko Sao Vincente se sopečnými jeskyněmi, zelené údolí s vavřínovými lesy Rabacal, či vodopád Cascate di Risco.

Jestli vám ještě síly stačí, určitě si projděte alespoň jednu ze spousty levád. Turistické stezky, vás dovedou příjemnou procházkou do nejkrásnějších míst v horském vnitrozemí Madeiry. Levada do Moinho přivádí vodu do starého mlýna u kostelíka Lombada nad městem Ponta do Sol, nachází se však na jižním pobřeží, tato leváda je zasekána přímo v kolmé stěně, v závěru projdete přímo pod vodopádem.

Ve Funchal to žije i v noci, město nabízí mnoho klubů, barů, restaurací, kde můžete strávit volný čas, přes den můžete vyrazit na nákupy do místních obchodů a obchůdků.

Láká vás také adrenalin a pořádné dobrodružství? Paragliding na Madeiře je poněkud výjimečný, vznášejte se nad krásnou přírodou a nad mořem.

Velmi populární atrakcí turistů je jízda na historických dřevěných saních „Carros de Cesto“ úzkou a prudkou silničkou ze čtvrti Monte dolů do Funchalu. Dva řidiči dokážou saně pustit rychlostí až 50km/h.

Chloubou Madeiry je nádherná botanická zahrada s geometricky vzorovanými záhony, nacházející se vysoko nad hlavním městem, kterou musíte navštívit! Z té rozmanitosti květin, barev a netradičně vypadajících záhonů vás jistě bude přecházet zrak!

Na hezký výlet vyražte lodí na Porto Santo, kde je cestou možné spatřit delfíny nebo dokonce velryby.

V rámci pobytu na Madeiře určitě ochutnejte méně známé ovoce anona či pitangas, z mořských plodů kuželnatky i espadu.

Neváhejte nad volbou destinace, zvolte Madeiru! Místa u okénka jsou omezená, nenechte si ujít překrásný výhled na květinový ostrov při příletu na letiště. Máme pro vás !

flight

ceny začínají od 2 083 Kč

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie