Pro cestu na Nový Zéland doporučeme předem zjistit, jaké tam budete mít počasí. Mají to trochu obráceně než u nás.

Počasí na Novém Zélandu

Počasí na Novém Zélandu je závislé podle toho, na jakém ostrově a na jakém místě se návštěvník nachází. Jiné počasí je na severním výběžku Severního ostrova a jiné na jihu, obě tato místa totiž dělí cca 1200 km. Velmi zjednodušeně lze říci, že na severu je počasí podobné jako v jižní Itálii a na jihu jako v rakouských Alpách, ovšem s posunem půl roku. Jak jistě čtenář ví, když je u nás léto, je na Novém Zélandu zima a obráceně. Pro cestovatele je optimálním obdobím, kdy navštívit Nový Zéland období od prosince do března, kdy je tam léto. Ale pozor na období vánoc, kdy jsou prázdniny a hodně místních si bere dovolenou. To je potom všude plno lidí.

Ať už je návštěvník na Jižním ostrově (ovšem severněji než Jižní Alpy), nebo na Severním, může v létě přes den u pobřeží očekávat teploty mezi 20 až 28 stupni.

Ve vnitrozemí bývá teplota o 3 až 7 stupňů vyšší. V noci jsou v této oblasti teploty kolem 15 stupňů. Pokud jde o déšť, tak nejvíce prší / sněží na jihu v horách a rovněž k okolí Mount Taranaki.

Počasí v Aucklandu

Nejlepší měsíce, kdy je v Aucklandu dobré počasí, jsou leden až květen a listopad a prosinec, kdy teplota dosahuje 16 až 24 st. Nejchladnější jsou červen až září, kdy je 14 - 16 st. C. Nejvíce prší v zimě - od května do září a pak v prosinci.

Co dál vědět o Novém Zelandu

Víte vše pro cestu do Nového Zelandu? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku