Jako brána světa Nového Zélandu slouží Auckland Airport, které je jediným mezinárodním letištěm v Aucklandu. Jedná se o spojení mezinárodních a vnitrostátních letů a je zde domov pro aerolinky Air New Zealand a Jetstar. Do Aucklandu a teda i na Nový Zéland se dostaneme z Evropy za 25-30 hodin.

Než začnete nakupovat letenky

Než začnete kupovat letenky na Nový Zéland, je dobré si předem rozmyslet kolik peněz a času chceme do letenky investovat. Pokud si zvolíme jeden přestup, cena letenky vyšplhá i přes 30tis. Kč. Se dvěma přestupy se lze dostat na 22-24tis. Kč. S více přestupy nebo delšími přestupy lze sehnat letenky i levněji.

Leden

Nejlepší období pro odlet

Od prosince do března

Optimální období na návštěvu Nového Zélandu

Na Nový Zéland

Lety z Prahy na Nový Zéland od 22tis. Kč

Do Aucklandu

Ceny zpátečních letenek od 22tis. Kč

Kolik stojí letenka na Nový Zéland

Nový Zéland je jedna z nejvzdálenějších navštěvovaných destinací. To se však odvíjí od ceny. Z Prahy nelétá přímý spoj na Nový Zéland. Nejrychleji se dostaneme na Zéland se dvěma přestupy o přibližné délce letu 26 hodin. Kolik přestupů, jak dlouhých se samozřejmě zobrazí na celkové ceně letenky. V průměru stojí letenka na Nový Zéland okolo 25tis. Kč na osobu se zpáteční cestou, ale dají se sehnat i levněji.

Ceny letenek na Nový Zéland

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek na Nový Zéland a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Auckland v CZK

Ceny letenek Vídně na Nový Zéland

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Auckland v CZK

Kdy kupovat letenku na Nový Zéland

Nesmíme zapomínat, že na Novém Zélandu je vše naopak. Nejen řízení na druhé straně silnice, ale i počasí. Když je u nás zima, na Zélandu je léto. Za standardní ceny lze letět na podzim nebo v zimě u nás. Ideální doba pro odlet je od listopadu do února.

Nejdražší letenky jsou samozřejmě přes Vánoce a Nový rok a samozřejmě přes letní prázdniny červenec a srpen. Letenky na Nový Zéland je potřeba koupit s velkým předstihem. Lze zakoupit až rok dopředu, ale vhodná doba je 4-6 měsíců před odletem.

Nejlepší den pro odlet na Nový Zéland

Nejlepší den pro odlet na Nový Zéland je ten Váš den. Vzhledem k délce letu a vzdálenosti jsou ceny v týdnu stejné nebo podobné jako pro odlet ve všední dny.

Nejlepší období pro odlet je leden.

FAQ pro nákup letenek na Nový Zéland

Pár nejčastějších otázek a odpovědí, co se týká letenek na Nový Zéland si zodpovíme níže. V případě, že budete mít nějaký další dotaz, neváhejte nás kontaktovat buď prostřednictvím online chatu nebo přes email service@flymeto.com

Jaké letecké společnosti létají na Nový Zéland?

Vzhledem k velké vzdálenosti Nového Zélandu od nás, máme několik možností s kým na Nový Zéland letět. Mezi nejčastější aerolinky patří společnosti Emirates, Qatar, Lufthansa, Korean Air, China Eastern, Cathay Pacific, Singapore Airlines a jiné . Mezi vnitrostátní společnosti patří Jetstar a Air New Zealand. Vše záleží na ceně letenky a s jakou společností poletíme a kolik si zvolíme přestupů.

Jak dlouho trvá let na Nový Zéland?

Doba cesty na Nový Zéland závisí především na počtu a délce přestupů. Nejrychlejší (a obvykle nejdražší) spojení přes Dubaj nebo Katar trvá od 27 hodin, cesta se dvěma přestupy většinou trvá v rozmezí 30 až 40 hodin, lety přes Čínu pak často i přes 50 hodin. Na Nový Zéland se často létá přes Singapur nebo Soul. Doba letu do mezipřistání bývá asi 12 hodin, do cíle potom dalších 9 až 10 hod.

Kde koupit letenky na Nový Zéland?

Letenky na Nový Zéland pohodlně vyhledejte na našem vyhledávači. K hlídání těch nejlepších cen vám pomůže náš hlídací pes, kterého si lze nastavit dle vlastních požadovaných preferencí. V případě, že si nebudete s nákupem a vyhledáváním jisti, kdykoliv se můžete obrátit na náš zákaznický servis prostřednictvím online chatu nebo emailu.

Koupit letenky z Prahy do Nového Zelandu na všechna dostupná letiště lze u nás.

Proč koupit letenku u nás?

  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.

  2. Umíme se o vás během cesty postarat.

  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.

Co dělat po přistání na Novém Zélandu

Před přistáním musí cestující vyplnit formulář, kde mimo jiné uvedou, jaké věci s sebou přivážejí. Důležité je nic neopomenout a pravdivě vše deklarovat. Jinak hrozí vysoká pokuta. Týká se to především potravin. Obecně platí, že je zakázáno přivážet maso, rostliny a jejich semena, ovoce a zeleninu.

Po přistání a odbavení jde cestující, který uvede, že veze potraviny (nějaké má každý), na bio-kontrolu, kde ho čeká pohovor s úředníkem. Není to žádná selanka ani zábava, inspektoři mají za úkol zajistit, aby se na ostrovy nezavlekla žádná choroba a ani další invazivní rostlina nebo živočich. Proto je dobré se na pohovor dobře připravit a při komunikaci jasně specifikovat – samozřejmě anglicky – co za potraviny cestující veze. Dále je dobré hned na letišti zakoupit do mobilu pre-paid SIM kartu. Kupující může totiž okamžitě volat a využívat data, kterých je u všech společností dost. Nejlepší pokrytí má společnost Spark a pak Vodafone.

Proč jet na Nový Zéland

Protože je tam hezky! Jsou zde dobří a ochotní lidé, krásná krajina a je tam dobře. Dobře se tam dýchá – vzduch je čistý, čerstvý a vlahý. A je tam relativně nejlevněji z anglicky mluvících zemí.

Populární kombinace letů do Nového Zelandu

Odlety z Prahy

Odlety z Vídně

Odlety z Krakova

Odlety z Budapešti

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy do Nového Zelandu na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně do Nového Zelandu na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Novém Zelandu

Už máte letenku do Nového Zelandu? Přečtěte si průvodce o Novém Zelandu.

Otevřít průvodce

Top letenky do Nového Zelandu