Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Edinburgh (EDI)

Odlet

Cestující

2

Do Drumhelleru za dinosaury
Velehory, jezera, lesy, poušť - toť bohatství divoké Kanady, v městečku Drumheller, sem se vydejte za zajímavou krajinou a do muzea věnovaného paleontologii, zejména dinosaurům. Všudypřítomné repliky dinosaurů značí, že jste právě vešli do muzea Royal Tyrell. Hned v první sál vám nabídce expozici zachovalých dinosauřích kostí, v další vás pak čeká obří kostra tyranosaura rexe. Zbytek muzea je rozděleno do několika částí podle jednotlivých období pravěku. Zjistíte, jak vypadal život od prvohor až po příchod člověka a dobu ledovou.
Číst více..

North Berwick a tajemný Tantallon Castle

Od: #flymeto   |   9. února 2016

Jen nedaleko skotského města North Berwick najdete zříceninu středověkého hradu Tantallon Castle stojícího na strmém útesu proti skalnatému ostrovu Bass Rock. Místo, kde stojí, zaujme každého návštěvníka již z dálky.

Tantallon Castle pochází z roku 1350, byl založen hrabětem Williamem Douglasem. Po obléhání hradu (17.stol.) vojskem generála Moncka byl rozsáhle poškozen, zachovala se pouze čtyři metry silná zeď. Hrad od této doby, dochovány jsou pouze obvodové zdi, tajemná sklepení a pár místností. Zbylé trosky Tantallon Castle jsou přístupné veřejnosti, z hradu se vám naskytne unikátní výhled na moře a útesy, hrad je obklopen nekonečnými zelenými loukami a poli. Nicméně turisté sem přijíždějí z úplně jiného důvodu- chtějí vidět ducha!

Procházka hradem na vás bude působit poněkud tajemně. V r. 2008 se jednomu turistovi podařilo vyfotografovat záhadnou postavu člověka, který připomínal svým zjevem obyvatele hradu z dob minulých. Traduje se tedy, že se na fotografii podařilo zachytit skotského krále Jamese V., který zde byl jako dítě vězněn. Přesvědčte se o mystické atmosféře Tantallon Castle na vlastní kůži a vydejte se do Skotska prožít trochu adrenalinu!

Poblíž hradu se ze Severního moře vynořuje ostrůvek Bass Rock, jež je domovem terejů bílých a dalších mořských ptáků, není divu, že byl Bass Rock vyhlášen přírodní rezervací, ukrývá i ruiny kláštera, starou věznici a maják. K ostrovu můžete z městečka North Berwick podniknout výlet lodí a spatřit krásnou přírodu a výhledy na moře a okolní krajinu za doprovodu kroužících ptáků nad ostrůvkem a jejich křiku, zpěvu a štěbetání.

rezervujte nyní online a naplánujte si tak příjemný rodinný výlet do tajemné země!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie

#tipy