Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Toronto (YYZ)

Soul má duši
Město obehnané hradbami - Soul
Asie · Jižní Korea
25. srpna 2015 2 min čtení
Číst více..

Niagarské vodopády na dvakrát

Vlastní myšlenky v hlavě zanikají a ztrácejí se v mocném burácení stovek metrů krychlových vody, které každou vteřinu přepadnou přes hranu skály a ztratí se v mlžném oparu. Niagarské vodopády jako by se schválně snažily být pojítkem mezi dvěma státy, které je ale paradoxně rozděluje. Jednak obrovskou masou vody, jednak v názoru, kdo si může přivlastnit nálepku toho pravého a nejlepšího zážitku.

Takže která strana Niagarských vodopádů je lepší – americká, nebo kanadská?

Předně je potřeba říct, že pohled na věc je hodně subjektivní a že názory Američanů a Kanaďanů se různí. Každý přirozeně kope za svou stranu. Proto nevěřte nikomu. Přesto…

Toronto - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - CPQNN | istockphoto.com
Flymeto - JANIFEST | istockphoto.com
Flymeto - CHBD | istockphoto.com
Flymeto - JHVEPhoto | istockphoto.com
Proč vycestovat do Severní Ameriky s námi?
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 Prodávejte vlastní zájezdy 500 milionů letů do 10s 1.5 milionů hotelů do 10s

Niagarské vodopády a počty

Na počty vyhrávají USA. Ty na svém území mají dva a půl z celkových tří vodopádů – Americký vodopád (American Falls), Nevěstin závoj (Bridal Veil Falls) a kousek Podkovy (Horseshoe Falls). Kanada si může přisvojovat pouze Podkovu. Na druhou stranu jde o nejvyšší a největší vodopád ze všech. Proteče jím 90 % veškeré zdejší vody.

Do “sprškové vzdálenosti”, tedy tak blízko, abyste na své kůži pocítili kapičky vody, se dostanete na obou stranách. I tady ale vede Amerika právě proto, že vám umožní přístup ke všem třem vodopádům. Pokud se nenamočíte dostatečně, navlečte si pláštěnku a nastupte na některou z lodí, které vás zavezou přímo k Podkově. Nemusíte dlouho hledat ani rozmýšlet. Všechny se jmenují Maid of the Mist, vyplouvají z obou stran a plují tamtéž .

Na první pohled

Kanada to kompenzuje lepším výhledem. Jako na dlani tu máte všechny tři vodopády zasazené do prostředí národního parku Niagara Falls State Park. Při pohledu z americké strany vám jeden jediný vodopád lemuje panorama hotelů a vyhlídkových věží města Niagara Falls. Kanada přidává něco navíc. Barevnou světelnou show, kterou na protějších amerických vodních stěnách rozehraje každý večer po setmění.

A Kanada je ještě víc přisazuje. Když si trochu připlatíte, můžete si celý systém vodopádů vyfotit z nadhledu. Stačí se výtahem nechat vyvézt na 236 m vysokou věž Skylon Tower, patřící ke zdejšímu kasínu.

Ještě zábavnější Niagary

Kasíno není koneckonců jediné, co z kanadského Niagara Falls dělá malé Las Vegas. Vyhlídkové věže, zábavní parky, hotely, restaurace a prodejny suvenýrů se tu rozrostly jako houby po dešti. Masivní zástavba zábavního zázemí pro návštěvníky na kanadské straně nemusí být podle gusta každého. Možná spíš oceníte zelenější a domáčtější charakter americké strany.

Obě strany nabízejí možnost, jak se dostat pod povrch. Vodopády si prohlédnete z vnitřku s zespodu při výpravě do hlubin skal, přes které se lámou. Journey Behind the Falls na kanadské straně vede tunelem původně vybudovaným pro první hydroelektrárnu. American Cave of the Winds, jak už název napovídá, je skalní systém pod americkými vodopády. Jelikož se hlavní jeskyně zřítila a zůstaly jen chodby, je kanadské podzemí o něco zajímavější.

V okolí vodopádů narazíte také na historické památky, které se vztahují k americko-kanadské válce v roce 1812. Jedná se především o pevnosti Fort Erie, Fort George a na americké straně Fort Niagara.

Sečteno podtrženo

Odpověď na otázku, jestli byste měli Niagary navštívit z americké, nebo kanadské strany je tak vlastně jasná. – Z obou. Obě mají to své. A nejlíp si názor uděláte tak, že je sami porovnáte. A ještě je pojí most, po kterém se snadno dostanete na druhý břeh. Jen nezapomeňte, že přejíždíte ze státu do státu. A do obou potřebujete vízum.Související články