Výhody registrace u Flymeto
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Mluvíme vaším jazykem
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

New York (NYC)

Slovinsko – to je moře a nedotčená krajina
Slovinsko vám nabídne nedotčenou přírodu a úžasně prožitou dovolenou. Naleznete zde zeleň a nádhernou přírodu i moře. Tento malý stát nabízí stále lepší služby a tak vám nic nebrání zde strávit příjemných několik dní či týdnů. Letecky do Slovinska Do Slovinska můžete vyrazit nejen po vlastní ose, ale také letecky. Z Prahy zde létá pravidelný přímý spoj a doba letu trvá zhruba 65 minut. Po samotném Slovinsku pak můžete cestovat místní vlakovou a autobusovou dopravou v moderních spojích.
3. dubna 2016 2 min čtení
Číst více..

New Yorkem na kole

Když se vydáte do New Yorku, málokdo z nás uvažuje o tom, že se jej vychutná ze sedla kola. V Amsterdamu je to běžný dopravní prostředek, ale troufnete si i na New York? Cykloboom tu propukl relativně nedávno, ale oproti Paříži, Berlínu, či Londýnu má tato americká metropole jednu podstatnou výhodu. A tou jsou ulice jako podle pravítka. V New Yorku představuje pravidelná síť ulic v kombinaci s číslováním streets a avenues téměř dokonalý navigační systém, a proto navigace městem je zcela snadná. A i když město má hustou síť metra, na kole toho uvidíte mnohem víc.

Kolem světa za pár minut

Stezky pro cyklisty zde rostou jako houby po dešti. Z jižního konce Manhattanu až na severní vám to po 1. Avenue zabere 45 minut jízdy po rovince bez přemýšlení, kdy a kam zabočit. Projedete postupně čtvrtě Chinatown, East Village, Midtown, Upper East Side, až se dostanete do Harlemu. A určitě pokračujte až do čtvrtě Belmont, která je považovaná za pravou Little Italy a kde najdete opravu autentické italské restaurace. Opačným směrem, tedy ze severu na jih, můžete jet po západní straně Manhattanu po cyklostezce s nádhernými výhledy na New Jersey a řeku Hudson, která z velké části vede přes zelené parky.

Přejet Manhattan na šířku zabere asi 20 minut a můžete se dostat do Brooklynu nebo Queens. Po nejdelší brooklynské avenue – Bedford Avenue se můžete projet ze slavného Coney Islandu až do Williamsburgu – epicentra hipsterů a také sídla početné židovské komunity. Na kole vůbec skvěle objevíte kulturní a národnostní diverzitu města. Po BedfordAvenue projedete ruskými, hispánskými, afroamerickými či polskými čtvrtěmi.

Pravá Amerika hned za rohem  

Nejlépe jak objevit pravou Ameriku je právě na kole, protože je to skvělý prostředek, jak objevovat méně známé části města. New York není jenom čtvrt Manhattan, ale také čtvrti jako Brooklynu či Queens. A možná tomu nebudete věřit, ale Queens byla v roce 2015 zvolena průvodcem Lonely Planet místem č. 1, které navštívit v USA. Nasajete zde pocit autenticity, který turističtějším částem časem už vyprchal nebo se zcela vytratil. Navštívit zde můžete lokální kavárny, bistra a restaurace zaměřené na jídla z celého světa. Velkým hitem poslední doby jsou tu minipivovary a zajet si můžete dokonce i na pláže, kde se můžete natáhnout a užít trochu newyorského slunce. Pokud se vám zasteskne po domově, navštivte české hospody Koliba a Bohemian Hall Beer Garden. Komu je proti srsti cyklistika ve velkoměstě, a i přesto si chce zajezdit, tak ten by se měl vydat na cyklostezky např. v Cental Parku nebo brooklynskému Prospect Parku.

A jak na to

V New Yorku funguje systém sdílených kol, který je známý z evropských metropolí. Cyklista zaplatí jednorázovou částku 12 dolarů a může si po dobu 24 hodin opakovaně půjčovat kolo. Pokud kolo vrátí do 30 minut, další poplatky už neplatí. Stojany kol jsou na Manhattanu a v jeho blízkém okolí. Tato varianta se tedy vyplatí spíš na popojíždění mezi atrakcemi. Pokud chcete na kole projezdit celý den, vyplatí se vám půjčovna (zkuste na internetu hledat slevové kupóny, např. na groupon.com) nebo služba Spinlister, kde pronajímají kola a další sportovní vybavení sami majitelé, kteří je zrovna nevyužívají. A pokud rádi plánujete dopředu, tak svoji trasu po New Yorku si naplánujte na webu www.amny.com.Související články