Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

New York (NYC)

Odlet

Cestující

2

Dánsko není jen Legoland
Přemýšlíte nad tím, kam se vydat s dětmi? Co takhle Dánsko? Navštívit můžete nejen slavný Legoland. Oblíbené kostičky lego zná každý a vaše dítě se zde jistě nudit nebude. Legoland zde funguje již od roku 1968. Dánsko je země s vysokou životní úrovní, ale také řadou památek a míst, kam stojí za to se vydat. Ideálním obdobím pro návštěvu Dánska je září až květen, stejně jako v ostatních Skandinávských zemích. Najdete zde nádhernou přírodu.
Číst více..

Víkendy pro dva

New Yorkem na kole

Od: #flymeto   |   22. července 2019

Když se vydáte do New Yorku, málokdo z nás uvažuje o tom, že se jej vychutná ze sedla kola. V Amsterdamu je to běžný dopravní prostředek, ale troufnete si i na New York? Cykloboom tu propukl relativně nedávno, ale oproti Paříži, Berlínu, či Londýnu má tato americká metropole jednu podstatnou výhodu. A tou jsou ulice jako podle pravítka. V New Yorku představuje pravidelná síť ulic v kombinaci s číslováním streets a avenues téměř dokonalý navigační systém, a proto navigace městem je zcela snadná. A i když město má hustou síť metra, na kole toho uvidíte mnohem víc.

Kolem světa za pár minut

Stezky pro cyklisty zde rostou jako houby po dešti. Z jižního konce Manhattanu až na severní vám to po 1. Avenue zabere 45 minut jízdy po rovince bez přemýšlení, kdy a kam zabočit. Projedete postupně čtvrtě Chinatown, East Village, Midtown, Upper East Side, až se dostanete do Harlemu. A určitě pokračujte až do čtvrtě Belmont, která je považovaná za pravou Little Italy a kde najdete opravu autentické italské restaurace. Opačným směrem, tedy ze severu na jih, můžete jet po západní straně Manhattanu po cyklostezce s nádhernými výhledy na New Jersey a řeku Hudson, která z velké části vede přes zelené parky.

Přejet Manhattan na šířku zabere asi 20 minut a můžete se dostat do Brooklynu nebo Queens. Po nejdelší brooklynské avenue – Bedford Avenue se můžete projet ze slavného Coney Islandu až do Williamsburgu – epicentra hipsterů a také sídla početné židovské komunity. Na kole vůbec skvěle objevíte kulturní a národnostní diverzitu města. Po BedfordAvenue projedete ruskými, hispánskými, afroamerickými či polskými čtvrtěmi.

Pravá Amerika hned za rohem  

Nejlépe jak objevit pravou Ameriku je právě na kole, protože je to skvělý prostředek, jak objevovat méně známé části města. New York není jenom čtvrt Manhattan, ale také čtvrti jako Brooklynu či Queens. A možná tomu nebudete věřit, ale Queens byla v roce 2015 zvolena průvodcem Lonely Planet místem č. 1, které navštívit v USA. Nasajete zde pocit autenticity, který turističtějším částem časem už vyprchal nebo se zcela vytratil. Navštívit zde můžete lokální kavárny, bistra a restaurace zaměřené na jídla z celého světa. Velkým hitem poslední doby jsou tu minipivovary a zajet si můžete dokonce i na pláže, kde se můžete natáhnout a užít trochu newyorského slunce. Pokud se vám zasteskne po domově, navštivte české hospody Koliba a Bohemian Hall Beer Garden. Komu je proti srsti cyklistika ve velkoměstě, a i přesto si chce zajezdit, tak ten by se měl vydat na cyklostezky např. v Cental Parku nebo brooklynskému Prospect Parku.

A jak na to?

V New Yorku funguje systém sdílených kol, který je známý z evropských metropolí. Cyklista zaplatí jednorázovou částku 12 dolarů a může si po dobu 24 hodin opakovaně půjčovat kolo. Pokud kolo vrátí do 30 minut, další poplatky už neplatí. Stojany kol jsou na Manhattanu a v jeho blízkém okolí. Tato varianta se tedy vyplatí spíš na popojíždění mezi atrakcemi. Pokud chcete na kole projezdit celý den, vyplatí se vám půjčovna (zkuste na internetu hledat slevové kupóny, např. na groupon.com) nebo služba Spinlister, kde pronajímají kola a další sportovní vybavení sami majitelé, kteří je zrovna nevyužívají. A pokud rádi plánujete dopředu, tak svoji trasu po New Yorku si naplánujte na webu www.amny.com.

flight

ceny začínají od 4 050 Kč

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus