Výhody registrace u Flymeto
 1. Silný zákaznický servis.
 2. Garance nejlevnějšího nákupu.
 3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

New York (NYC)

Surfing
Svět na nejlepších vlnách
Letiště · Agadir · AGA
25. června 2021 3 min čtení
Číst více..

New York: na kole od Manhattanu po Queens

Zatímco New York trendy většinou určuje, v případě městské cyklistky se spíše inspiruje svými evropskými protějšky. Cykloboom tu propukl až relativně nedávno, ale oproti Berlínu, Paříži či Londýnu má tato americká metropole jednu podstatnou výhodu, a sice ulice jako podle pravítka. Pokud v Evropě cyklista nezná město jako místní, je po chvíli jízdy ztracen. V New Yorku představuje pravidelná síť ulic v kombinaci s číslováním streets a avenues téměř dokonalý navigační systém. Město sice disponuje hustou sítí metra, ale ze sedla kola toho uvidíte mnohem víc.

Z Číny do Itálie za 45 minut

Cyklostezky rostou jako houby po dešti, a tak např. po 1. Avenue se můžete projet z jižního konce Manhattanu až na severní. Zabere vám to přibližně 45 minut jízdy po rovince bez přemýšlení, kdy a kam zabočit, a projedete postupně čtvrtě Chinatown, East Village, Midtown, Upper East Side, až se dostanete do Harlemu. Ani tady cesta ale nemusí skončit, můžete pokračovat přes most ještě půl hodinky jízdy do Bronxu až do čtvrti Belmont, která je mimochodem považovaná za tu pravou Little Italy a kde najdete opravu autentické italské restaurace. Opačným směrem, tedy ze severu na jih, můžete jet po západní straně Manhattanu po cyklostezce s výhledy na New Jersey a řeku Hudson, která z velké části vede přes parky.

New York - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - franckreporter | istockphoto.com
Flymeto - Rocky89 | istockphoto.com
Flymeto - peeterv | istockphoto.com
Flymeto - franckreporter | istockphoto.com
Proč vycestovat do Severní Ameriky s námi?
 1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 2. Umíme se o vás během cesty postarat.
 3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Prodávejte vlastní zájezdy 500 milionů letů do 10s Mluvíme vaším jazykem

Přejet Manhattan na šířku zabere asi 20 minut a můžete se dostat do Brooklynu nebo Queens. Po nejdelší brooklynské avenue – Bedford Avenue se můžete projet ze slavného Coney Islandu až do Williamsburgu – epicentra hipsterů a také sídla početné židovské komunity. Na kole vůbec skvěle objevíte kulturní a národnostní diverzitu města. Po BedfordAvenue projedete ruskými, hispánskými, afroamerickými či polskými čtvrtěmi.

Když už v centru New Yorku budete, mohou se vám hodit Petrovy tipy, jak si každý den zajít do muzea nebo galerie zadarmo. Najdete je v článku New York: tip na muzeum zdarma každý den v týdnu.    

New York - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - schalkm | istockphoto.com
Flymeto - ViewApart, | istockphoto.com
Flymeto - Alija | istockphoto.com
Flymeto - ferrantraite | istockphoto.com
Proč vycestovat do Severní Ameriky s námi?
 1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 2. Silný zákaznický servis.
 3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Sdílejte nabídky s přáteli Pohodlné hledání Mluvíme vaším jazykem

Pravá Amerika hned za rohem  

Kolo je také skvělý prostředek, jak objevovat méně známé části města. Většina turistů se mimo Manhattan nepodívá vůbec nebo jen do Brooklynu. Věřte ale, že část Queens byla v roce 2015 zvolena průvodcem Lonely Planet místem č. 1, které navštívit v USA. Tato čtvrť v současnosti absorbuje pohyb nezávislé scény, pro kterou se Manhattan a teď už i Brooklyn stávají cenově nedostupnými. Podle Lonely Planet v Queensu zažijete pocit autenticity, který turističtějším částem města chybí. Navštívit tu můžete lokální kavárny, bistra a restaurace všech myslitelných kuchyní. Velkým hitem poslední doby jsou tu minipivovary a zajet si můžete dokonce i na pláže.

Pokud se vám zasteskne po domově, navštivte české hospody Koliba a Bohemian Hall Beer Garden. Komu je prosti srsti cyklistika ve velkoměstě a přesto si chce zajezdit, může využít cyklostezky např. v Cental Parku nebo brooklynskému Prospect Parku.

Paco doporučuje

V New Yorku funguje systém sdílených kol, který je známý z evropských metropolí. Cyklista zaplatí jednorázovou částku 12 dolarů a může si po dobu 24 hodin opakovaně půjčovat kolo. Pokud kolo vrátí do 30 minut, další poplatky už neplatí. Stojany kol jsou na Manhattanu a v jeho blízkém okolí. Tato varianta se tedy vyplatí spíš na popojíždění mezi atrakcemi. Pokud chcete na kole projezdit celý den, vyplatí se vám půjčovna (zkuste na internetu hledat slevové kupóny, např. na groupon.com) nebo služba Spinlister, kde pronajímají kola a další sportovní vybavení sami majitelé, kteří je zrovna nevyužívají.

Nejlepší trasy v New Yorku najdete na webu www.amny.com.

New York - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - zxvisual | istockphoto.com
Flymeto - Eduard Lysenko | istockphoto.com
Flymeto - peterspiro | istockphoto.com
Flymeto - JANIFEST | istockphoto.com
Flymeto - Boogich | istockphoto.com
Proč vycestovat do Severní Ameriky s námi?
 1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 2. Garance nejlevnějšího nákupu.
 3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 500 milionů letů do 10s Sdílejte nabídky s přáteli 1.5 milionů hotelů do 10s


Související články