Výhody registrace u Flymeto
 1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 2. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

New York (NYC)

Dovolená v Turecku
Evropa · Turecko
9. června 2021 4 min čtení
Číst více..
Víkendy ve dvou do 15.000 Kč
Evropa · Itálie
16. dubna 2019 3 min čtení
Číst více..
Víkendy pro dva
Víkendy ve dvou do 25.000 Kč
Asie · Izrael
2. dubna 2019 5 min čtení
Číst více..

New York po celý týden zdarma

New York je po všech stránkách drahá destinace, ale když víte, jak na to, můžete výrazně ušetřit. Vstupy do muzeí se v New Yorku pohybují vceně přes dvacet dolarů. Výše vstupného je v některých muzeích jen návrh a zaplatit můžete částku podle svého uvážení. neděle ovšem ve všech.

Pokud má muzeum opravdu pevně stanovenou cenu, je běžné, že alespoň některý den v týdnu je vstupné dobrovolné nebo dokonce úplně zdarma. Využijte proto tyto dny a ušetříte desítky až stovky dolarů. Mějte však na paměti, že i když je vstupné volné, musíte si v některých případech i tak vyzvednout vstupenku, což může znamenat, že si vystojíte pěknou frontu. Dorazte tedy na místo sdostatečným předstihem, abyste měli jistotu, že vám na prohlídku nezbude víc než pár minut.

Pondělí: American Museum of Natural History

Do Amerického přírodovědného muzea je vstup volný (resp. platí akce zaplať, kolik chceš) každý den. Toto muzeum je ale tak obrovské, že tu můžete strávit klidně celý týden. Navštivte ho hned první den a pokud vás zaujme nebo nestihnete vše, co jste chtěli, můžete se sem během týdne kdykoliv vrátit. Jedno z největších muzeí světa sestává z 25 propojených budov a obsahuje např. kostry dinosaurů, některé z nejvzácnějších exemplářů meteoritů nebo největší broušený diamant na světě.

 • Ušetříte: $22
 • Kudy sem: Central Park West & 79th St.,New York, NY 10024
 • Otevřeno je: Pondělí až pátek 10.00–17.45

Web: www.amnh.org

New York - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - SeanPavonePhoto | istockphoto.com
Flymeto - billnoll | istockphoto.com
Flymeto - littleny | istockphoto.com
Flymeto - wdstock | istockphoto.com
Proč vycestovat do Severní Ameriky s námi?
 1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 2. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 Sdílejte nabídky s přáteli Prodávejte vlastní zájezdy Tvořte svoje itineráře

Úterý: National September 11 Memorial & Museum

V úterý můžete navštívit pomník a muzeum 11. září. Na místě, kde stávaly dva mrakodrapy, jsou dnes dva bazény s vodopády, které kopírují půdorys původních budov. Tvůrcům památníku se podařilo dokonale vystihnout pocit prázdnoty, který po této dominantě města a obětech tragédie zbyl. Samotný památník je přístupný zdarma, součástí komplexu je ale muzeum, do kterého stojí základní vstupné 24$. V úterý od 16.00 je však vstup volný. Neopomeňte také okouknout novou dominantu města – Liberty Tower, která stojí opodál.

 • Ušetříte: $24
 • Kudy sem: Liberty středa, New York, NY 10006
 • Otevřeno je:
  • Památník od pondělí do neděle 7.30–21.00
  • Muzeum od neděle do čtvrtku 9.00–22.00, v pátek a sobotu 9.00–21.00

Web: www.911memorial.org

Středa: Bronx Zoo

Pokud si chcete odpočinout od džungle velkoměsta, ve středu zamiřte na návštěvu jedné z největších zoologických zahrad světa. Nachází se ve čtvrti Bronx a na ploše 107 hektarů nabízí pohled na 4 tisíce zvířat, které reprezentují více než tisícovku zvířecích druhů. Zoo v Bronxu je unikátní tím, že se snaží zvířatům vytvořit co nejpřirozenější prostředí, a tak tu nenajdete klece a výběhy obehnané pletivem, ale volná prostranství ohraničená příkopy, kde si zvířata připadají jako doma. Pohyb po ZOO si lze urychlit kyvadlovou dopravou, safari vláčkem nebo visutou dráhou. Ročně navštíví ZOO přes 2 miliony návštěvníků, základní vstupné stojí 24.95$, ve středu se ale platí pouze dobrovolný příspěvek.

 • Ušetříte: $24,95
 • Kudy sem: 2300 Southern Boulevard,Bronx, NY 10460
 • Otevřeno je: Od pondělí do pátku od 10.00–17.00 h, sobota a neděle od 10.00–17.30

Web: bronxzoo.com

Čtvrtek: Metropolitan Museum of Art

Metropolitní muzeum umění je nejstarším a největším muzeem v New Yorku. Nabízí exponáty od egyptských váz až po Rembrantovy obrazy. Sbírka je tak rozsáhlá, že není v žádném případě v lidských silách ji projít najednou. I zde je ovšem možné muzeum navštívit kterýkoliv den v týdnu za dobrovolný poplatek. Tak jako si v Louvru nikdo nenechá ujít Monu Lisu, neměl by žádný návštěvník Metropolitního muzea vynechat právě sbírku egyptského umění, která tu patří k těm nejkrásnějším. Až se budete cítit unaveni, dejte si drink na střešní zahradě, odkud je krásný výhled na Central Park a mrakodrapy kolem 5. Avenue.

 • Ušetříte: $25
 • Kudy sem: 1000 Fifth Avenue (at 82nd Street), NY 10028
 • Otevřeno je: Od pondělí až do neděle od 9.30 - 17.30

Web: www.metmuseum.org

Pátek: MoMA a Whitney Museum

V pátek si na své přijdou především milovníci moderního umění, i když to bude trochu Sophiina volba. Volné vstupy totiž nabízejí dvě z nejslavnějších newyorských institucí – Museum of Modern Art a Whitney Museum, a to ještě jen v určitých časech. Muzeum moderního umění je považováno za nejlepší sbírku moderních západních mistrovských děl na světě a zadarmo se tam podíváte od 16.00 do 20.00 hodin. Můžete tu obdivovat díla Jacksona Pollocka, Pabla Picassa, Salvatora Dalího nebo Andyho Warhola. Najdete tu ale i díla Františka Kupky či fotografie Františka Drtikola.

New York - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - RoBeDeRo | istockphoto.com
Flymeto - onnes | istockphoto.com
Proč vycestovat do Severní Ameriky s námi?
 1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 500 milionů letů do 10s Prodávejte vlastní zájezdy Pohodlné hledání

Whitney Museum se soustředí na americké moderní umění 20. a 21. století a v čase 19.00–21.30 tu zaplatíte jen dobrovolný příspěvek. Muzeum od roku 2015 sídlí v nové budově, která je sama o sobě uměleckým dílem a z jejích teras se nabízí výborný výhled na Manhattan. Cestu z jednoho muzea do druhého zvládnete metrem za půl hodinky.

 • Ušetříte:
  • $25 — MoMA
  • $22 — Whitney Museum
 • Kudy sem: MoMA,11 West 53rd Street — mezi Fifth Avenue a Avenue of the Americas, NY 10019; Whitney Museum, 99 Gansevoort Street,NY 10014
 • Otevřeno je: Středa až pondělí 10.30–17.30, úterý zavřeno (MoMA); Pondělí, středa, čtvrtek, neděle 10.30–18.00, pátek a sobota 10.30–22.00, v úterý zavřeno (Whitney Museum)

Web: www.moma.org nebo whitney.org

Sobota: Guggenheim Museum

I Guggenheimovo muzeum, které nabízí vstup za dobrovolný příspěvek v sobotu v čase 17.45–19.45 h, patří mezi nejznámější muzea na světě. Za návštěvu stojí jak díky své sbírce, která obsahuje díla Vasilije Kandineského, Marca Chagalla nebo Vincenta Van Gogha, tak samotné budově, kterou navrhl slavný architekt Frank Lloyd Weber. Spirálovitá stavba ostře kontrastuje s pravoúhlými domy v okolí a tento unikátní tvar zachovává i vnitřek galerie. Dnes jednoznačně patří k ikonám města New York.

 • Ušetříte: $25
 • Kudy sem:: 1071 Fifth Avenue,(mezi 88th a 89th Street),NY 10128
 • Otevřeno je: Pondělí, středa, pátek, neděle 10.00–17.45, úterý 10.00–21.00, sobota 10.00–19.45, čtvrtek zavřeno

Web: www.guggenheim.org

Neděle: Frick Collection

Frick Collection se může pochlubit jednou z nejvýznamnějších světových sbírek západního malířství, sochařství a užitého umění. Sídlí v neoklasicistním panském domě Henryho Clay Fricka na Páté Avenue. Zde můžete vidět umělecká díla přímo v jeho domácnosti. A tak muzeum připomíná spíš útulný dům než veřejnou budovu. Sbírka obsahuje díla umělců jako Goya, El Greco, Monet, Renoir, Vermeer a mnoho dalších.

 • Ušetříte: $22
 • Kudy sem: One East 70th Street — mezi Fifth a Madison Avenue, NY 10021
 • Otevřeno je: Pondělí až sobota od 10.00 do 18.00, neděle mezi 11.00–17.00

Web: www.frick.org

Jeden tip navíc: Přívoz na Staten Island

New York je město na vodě, a tak oblíbenou atrakcí jsou i plavby kolem Manhattanu. Pokud ale využijete bezplatný trajekt na Staten Island, zažijete krásné výhledy na dolní Manhattan, New Jersey a Brooklyn a ještě poplujete nedaleko Sochy svobody.

Tohle samozřejmě ani zdaleka nejsou všechny atrakce, na které se dá v New Yorku jít zadarmo. Takže pokračování příště…Související články