Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Salamanca (SLM)

Nejstarší univerzitu v Evropě najdete v Salamance

Ve Španělsku na řece Tormes se nachází významné univerzitní město Salamanca, jež je hlavním městem stejnojmenné provincie. Město se největšího rozkvětu dočkalo v 16. stol. postavením univerzity, která patří k nejstarším v Evropě. Historické centrum města láká turisty svými památkami z období gotiky, renesance, baroka, apod. Salamanca se rovněž může chlubit nejkrásnějším náměstím Plaza Mayor v celé Evropě. Náměstí čtvercového prostoru je ohraničeno honosnými paláci a budovami s podloubími, kde dnes najdete hospůdky, restaurace a kavárny. Náměstí dále zdobí několik portrétů významných osobností, například Kryštofa Kolumba, Miguela de Cervantese, a dalších. Po setmění se o zábavu na Plaza Mayor starají nejrůznější muzikanti, kejklíři i pouliční umělci.

Plaza de Anaya je dalším krásným náměstím, stojí zde i mohutná Catedral Nueva zdobená renesančními plastikami. Je zde uložena pozlacená soška Panny Marie z Vegy z 12. století., byla patronkou Salamancy.

Další z významných památek města je Casa de las Conchas, ve kterém se dnes nachází veřejná knihovna. Za zmínku stojí i kaple Capilla de Talavera zajímavá mudéjarskou klenbou. Mudéjarský styl můžete vidět také na věži Torre del Clavero, která je pozůstatkem středověkého hradu.

Univerzita v Salamance byla založena již v r. 1218 a její krásné budovy najdete na ulicích Calle Serranos a C. Libreros. Jednou z nejkrásnějších staveb je Escuelas Mayores s krásným průčelím i její interiéry.

Do Španělska nemusíte cestovat jen kvůli moře a nádherného počasí, ale také za honosnými památkami. Rezervujte si proto ještě dnes letenky za výhodné ceny a ušetřete! Cestování na vlastní pěst je dnes obrovským lákadlem se spoustou výhod, nemusíte se mačkat v davech turistů a navíc se podíváte do míst, která chcete opravdu spatřit.Související články

Tagy

Kategorie