Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Pohodlné hledání
 Tvořte svoje itineráře
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Palma Mallorca (PMI)

S celou rodinu na hokejový zápas do Montrealu!
Letiště · · YUL
20. října 2015 2 min čtení
Číst více..

Nejoblíbenější destinace pro vaši dovolenou, to je Mallorca!

Mallorca je největší z ostrovů Baleárského souostroví. Je poseta palmami, slunnými písčitými plážemi a nabízí spoustu krásných míst k relaxaci. Díky slunečnému a teplému počasí je Mallorca tou správnou volbou i na skvělou dovolenou v zimě, či z kraje jara. Toužíte-li po odpočinku na nádherné pláži u azurového moře, poslouchání šumění vln, nebo se kochat západem slunce nad mořskou hladinou, využijte skvělé nabídky letenek ihned!

Na ostrov s překrásnou přírodou budete vzpomínat ještě dlouho po dovolené. Mallorca je malý ráj ve Středozemním moři.

Flymeto - Nejoblíbenější destinace pro vaši dovolenou, to je Mallorca!

Vzhledem k měnícím se podmínkám doporučujeme cestujícím, aby před cestou kontaktovali Informační centrum pro cesty do zahraničí, tel. 22 41 83 200. Linka je k dispozici ve dnech od pondělí do pátku, od 8 do 16h.

Letenky na Mallorcu a koronavirus

Před příletem do Španělska je nutné vyplnit formulář. Dále je potřeba mít PCR-test starý maximálně 72 hodin. Povinnost testů se nevztahuje na děti mladší šesti let. Před návratem do České republiky je ještě nutné podstoupit PCR-test, maximálně 72 hodin starý nebo antigenní test, 24 hodin starý.

Při příletu na Mallorcu není nutné dodržovat karanténu. Při návratu do České Republiky je nutná částečná karanténa.

Aktuální informace

Jedním z nejatraktivnějších míst pro nákupy je metropole Palma de Mallorca. Zde vás určitě zaujmou některé místní výrobky. Například zdejší krajky z bílé látky zdobené typickým jazykovým vzorem. Mezi typické suvenýry, patří také např. umělé perly (základem je skleněná kulička potažená perletí), keramické výrobky známé pod pojmem majoliková keramika a keramické figurky siurells (dříve přijetí tohoto dárku od milence znamenalo potvrzení vztahu). Také určite nic nezkazíte výběrem některého z lahodných černých vín či bylinným likérem Hierbas.

Narazíte zde na stovky obchůdků, kterým neodoláte! Proslulé “nákupní” uličky se nachází v centru staré Palmy, kde objevíte typické krámky se suvenýry a ručními výrobky. Pro čerstvou zeleninu, ovoce, ale i oblečení můžete zajít na místní trhy. Konají se většinou každý den dopoledne kromě neděle.

Flymeto - Nejoblíbenější destinace pro vaši dovolenou, to je Mallorca!

Pokud vám vyhládne po nákupní horečce, můžete se usadit v jedné z místních krásných restaurací, kde vám nabídnou pravé gastronomické zážitky ze španělské, italské, dokonce i arabské kuchyňe. Pochutnat si můžete na typickém předkrmu tapas i studené polévce gazpacho. Další specialitou jsou také sopes mallorquines (zelenina zapečená s chlebem). Žízeň zde nejčastěji uhasíte typickou sangrií, oblíbenými bylinnými likéry anebo špaňelskými značkovými víny.

Flymeto - Nejoblíbenější destinace pro vaši dovolenou, to je Mallorca!

Po posilnění se můžete vydat odpočinout na některou ze zdejších krásných pláží. Kousek od starobylého městečka Santanyí leží nádherný přírodní park Mondragó s několika plážemi a úžasnými přírodními scenériemi.

Flymeto - Nejoblíbenější destinace pro vaši dovolenou, to je Mallorca!

Za návštěvu jistě stojí vesnička Valldemossa, kde je největší atrakcí kartuziánský královský klášter Cartoixa de Valldemossa, který je známý tím, že v těchto klášterních celách kdysi pobýval skladatel F. F. Chopin se svou přítelkyní G. Sandovou. V rámci základní prohlídky můžete vidět klášterní kostel, starou lékárnu s původním vybavením, knihovnu, několik klášterních cel i muzeum. Prohlédněte si také královský palác Palau del rei Sanç.

Flymeto - Nejoblíbenější destinace pro vaši dovolenou, to je Mallorca!

Rezervujte si svou letenku včas a ušetřete spoustu peněz i času.

Často kladené dotazy o dovolené na Mallorce

Kde koupit letenky na Mallorcu?

Nejlepší spojení je přímý let z Prahy anebo cenově výhodný let z Rakouska nebo Německa.

Jak dlouho trvá let na Mallorcu?

Přímý let z Prahy na letiště Palma de Mallorca trvá 2 hodiny 20 minut.

Potřebuji na Mallorcu vízum?

Ke vstupu na Mallorcu je protřeba platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Při pobytu delší než 90 dní je potřeba registrace na cizinecké policii ve Španělsku. Ekonomicky neaktivním občanům jako např. důchodcům, studentům a rentiérům je ve Španělsku dovoleno pobývat i dlouhodobě bez omezení. Kočky a psi musí mít při vstupu na Mallorcu potvrzení o očkování proti vzteklině nejdéle rok staré a EU Pet Passport.

Proč letět na Mallorcu s námi?

  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.

  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.

  3. Generátor nejlevnějších letenek.Související články

Kategorie