Výhody registrace u Flymeto
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Quito (UIO)

Nejkrásnější přírodní památky Ekvádoru byste měli vidět

Ekvádor je velmi malý jihoamerický stát, v porovnání s ostatními státy této oblasti. Nalákat vás můžeme na rozmanitost jeho přírody, ve které nemá konkurenci. Půldenní cestou po Ekvádoru můžete spatřit mnoho zajímavého – písčité pláže na pobřeží Tichého oceánu, pouště u pobřeží, mangrovníkové lesy, příkré svahy západních And, vrcholky hor, travnatý ekosystém parámo, sopky i mlžné pralesy, stovky vodopádů, řeky a nekonečný prales Amazonie. Dvě hodiny letu odtud jsou také Galapágy, které k Ekvádoru náleží.

Sopka Cotopaxi

Sopka Cotopaxi je nejkrásnější sopkou v Jižní Americe. Má dokonale symetrický tvar a vrcholek pokrytý vrstvou ledovce. Nedávná sopečná aktivita zastavila turisty oblíbené, ale náročné výstupy na její vrchol. V okolí sopky můžete postavit stan a těšit se z východu slunce.

Národní park Machalilla

Hlavním důvodem, proč navštívit Ekvádor, je právě tento národní park. Najdete zde zachovalý suchý tropický prales, nádherné pláže a v sezónně můžete vyrazit na člunu na moře pozorovat ryby.

Vodopády u Baňos

Pod aktivní sopkou Tungurahua najdete lázeňské městečko odkud se můžete vypravit k vodopádům. Na dvacetikilometrové cestě údolím řeky Pastanza najdete desítky vodopádů, které se řítí dolů z andských svahů. Cestu můžete absolvovat v autě, na kole i jako pěší turista.

Andy v blízkosti Columbijských hranic

Na úplném severu na vás v Andách čeká jen minimum turistů a nádherný výhled. Ve vysokohorském systému parámo na vás čeká nespočet kdejovek, vysokohorská jezírka, unikátní lesy i termální lázně. Ochutnejte místní speciality nebo navštivte Kolumbii.

Laguna Quilotoa

Ve výšce 4 000 m.n.m. leží kráter sopky Quklotoa, který vyplňuje zelené jezero, které je hluboké více než 200 m. Můžete se na něm projet na lodi, vyzkoušet termální prameny a seznámit se s místními obyvateli.

Letenky do Ekvádoru na vás čekají. Vydejte se poznávat krásy přírody.Související články

Kategorie