Výhody registrace u Flymeto
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Silný zákaznický servis.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
 500 milionů letů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Quito (UIO)

Nejkrásnější přírodní památky Ekvádoru byste měli vidět

Ekvádor je velmi malý jihoamerický stát, v porovnání s ostatními státy této oblasti. Nalákat vás můžeme na rozmanitost jeho přírody, ve které nemá konkurenci. Půldenní cestou po Ekvádoru můžete spatřit mnoho zajímavého – písčité pláže na pobřeží Tichého oceánu, pouště u pobřeží, mangrovníkové lesy, příkré svahy západních And, vrcholky hor, travnatý ekosystém parámo, sopky i mlžné pralesy, stovky vodopádů, řeky a nekonečný prales Amazonie. Dvě hodiny letu odtud jsou také Galapágy, které k Ekvádoru náleží.

Sopka Cotopaxi

Sopka Cotopaxi je nejkrásnější sopkou v Jižní Americe. Má dokonale symetrický tvar a vrcholek pokrytý vrstvou ledovce. Nedávná sopečná aktivita zastavila turisty oblíbené, ale náročné výstupy na její vrchol. V okolí sopky můžete postavit stan a těšit se z východu slunce.

Národní park Machalilla

Hlavním důvodem, proč navštívit Ekvádor, je právě tento národní park. Najdete zde zachovalý suchý tropický prales, nádherné pláže a v sezónně můžete vyrazit na člunu na moře pozorovat ryby.

Vodopády u Baňos

Pod aktivní sopkou Tungurahua najdete lázeňské městečko odkud se můžete vypravit k vodopádům. Na dvacetikilometrové cestě údolím řeky Pastanza najdete desítky vodopádů, které se řítí dolů z andských svahů. Cestu můžete absolvovat v autě, na kole i jako pěší turista.

Andy v blízkosti Columbijských hranic

Na úplném severu na vás v Andách čeká jen minimum turistů a nádherný výhled. Ve vysokohorském systému parámo na vás čeká nespočet kdejovek, vysokohorská jezírka, unikátní lesy i termální lázně. Ochutnejte místní speciality nebo navštivte Kolumbii.

Laguna Quilotoa

Ve výšce 4 000 m.n.m. leží kráter sopky Quklotoa, který vyplňuje zelené jezero, které je hluboké více než 200 m. Můžete se na něm projet na lodi, vyzkoušet termální prameny a seznámit se s místními obyvateli.

Letenky do Ekvádoru na vás čekají. Vydejte se poznávat krásy přírody.Související články

Kategorie