Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Amman (AMM)

Odlet

Cestující

2

Černá Hora

Nejkrásnější pouště světa, které musíte vidět

Od: #flymeto   |   6. června 2016

Vydat se do pouště ve vás vyvolá pocity strachu, zvláštní atmosféry, respektu i jedinečnosti. Každý, kdo se na poušti ocitne ucítí spalující vedro, příjemný pocit jemného písku a až tíživé ticho.

Sahara:

Sahara je ideálním místem pro ty, kdo se do pouště chtějí vypravit poprvé. Rozkládá se na území desíti afrických států. Vidět na vlastní oči saharu lze nejjednodušeji v Maroku, Egyptě či v Tunisu. Nalákat vás mohou duny u marockého městečka Mhamid, kde si můžete zaplatit i delší výlet do pouště.

Jordánsko: Wadi Rum

Nejzajímavějším místem bude pro vás Jordánská poušť Wádí Rum (měsíční údolí). Dostanete se zde z Ammánu taxíkem po tří a půl hodinové jízdě. Vyrážejí zde milovníci přírody i skalního lezení. Je zde celá řada sportovně zajištěných i tradičních cest.

Omán: Wahiba

Omán je velkým lákadlem pro návštěvníky pouští. Brázdit poušť můžete v džípech i na čtyřkolkách, na velbloudech i pěšky. Rájem fotografů je hvězdná noční obloha. Pouštní kempy jsou luxusní záležitost a nejsou nijak levné.

Chile: Atacama

Nejsušší pouští na světě je africká Atacama. Jezdí se na ní část závodu Ralye Dakar, který se přesunul z Afriky právě sem. Atacama se táhne okolo Pacifiku, zabírá velkou část Chile a Kordiller, vystoupá až do 5000 m.n.m. Můžete zde navštívit město duchů Santa Lauru. Můžete si půjčit automobil v městečku Iqueque a navštívit například město San Pedro Atacama.

Čína: Taklamakan

Poušť Taklamakan v Číně pokrývá 327 000 km². V roce 2008 se zde objevila sněhová pokrývka, kdy teploty dosáhly mínus 32 stupňů Celsia. Písečné duny zde dosahují výšky okolo tří set metrů.

Afrika: Namib

Zajímavou písečnou pouští je africká Namib. Žije zde zvláštní druh slonů, je považována za nejstarší poušť na světě. Sucho zde panuje nejméně osmdesát milionů let.

Vypravte se za jedinečnými zážitky do pouště. Levné letenky vám umožní navštívit Afriku, Čínu i Chile. Kam se vypravíte příště?

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie

#tipy