Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Amman (AMM)

Nejlevnější destinace pro váš eurovíkend
Evropa · Itálie
28. června 2016 2 min čtení
Číst více..

Nejkrásnější pouště světa, které musíte vidět

Vydat se do pouště ve vás vyvolá pocity strachu, zvláštní atmosféry, respektu i jedinečnosti. Každý, kdo se na poušti ocitne, ucítí spalující vedro, příjemný pocit jemného písku a až tíživé ticho. Pojďme si představit ty nejkrásnější pouště světa, které nesmí chybět na seznamu správnému dobroduhovi.

Sahara

Sahara je ideálním místem pro ty, kdo se do pouště chtějí vypravit poprvé. Rozkládá se na území desíti afrických států. Vidět na vlastní oči Saharu lze nejjednodušeji v Maroku, Egyptě či v Tunisu. Nalákat vás mohou duny u marockého městečka Mhamid, kde si můžete zaplatit i delší výlet do pouště a to jak ofroady či čtyřkolkami, tak i klasicky s velbloudy.

Flymeto - Nejkrásnější pouště světa, které musíte vidět

Jordánsko: Wadi Rum

Nejzajímavějším místem bude pro vás Jordánská poušť Wádí Rum (měsíční údolí). Dostanete se zde z Ammánu taxíkem po tří a půl hodinové jízdě. Vyrážejí sem milovníci přírody i skalního lezení. Je zde celá řada sportovně zajištěných i tradičních cest.

Flymeto - Nejkrásnější pouště světa, které musíte vidět

Omán: Wahiba

Omán je velkým lákadlem pro návštěvníky pouští. Brázdit poušť můžete v džípech i na čtyřkolkách, na velbloudech i pěšky. Rájem fotografů je hvězdná noční obloha. Pouštní kempy jsou luxusní záležitost a nejsou nijak levné, na druhou stranu v nich budou spokojeni i náročnější uživatelé, pro něž je představa malého stanu uprostřed pouště nepřístupná.

Flymeto - Nejkrásnější pouště světa, které musíte vidět

Chile: Atacama

Nejsušší pouští na světě je jihoamerická Atacama. Jezdí se na ní část závodu Ralye Dakar, který se přesunul z Afriky právě sem. Atacama se táhne okolo Pacifiku, zabírá velkou část Chile a Kordiller a vystoupá až do 5000 m.n.m. Můžete zde navštívit město duchů Santa Laura a připadat si jak ve filmové kovbojce. Plně vybavené domy, továrny a opuštěné vlaky se postupně zanáší nánosy písku. Můžete si půjčit automobil v městečku Iqueque a navštívit například město San Pedro Atacama.

Flymeto - Nejkrásnější pouště světa, které musíte vidět

Čína: Taklamakan

Poušť Taklamakan v Číně pokrývá 327 000 km² a je jen pro opravdové dobrodruhy. Řadu cestovatelů jistě odradí už samotný název, který byl pravděpodobně odvozen z ujgurského jazyka a význam je: “Můžete se dostat dovnitř, ale nemůžete ven.” Ačkoliv je Taklamakan nejteplejší a nejsušší pouští v Číně, tak roce 2008 se zde objevila sněhová pokrývka, kdy teploty dosáhly mínus 32 stupňů Celsia. Písečné duny zde dosahují výšky okolo tří set metrů, patří tedy mezi nejvyšší na světě.

Flymeto - Nejkrásnější pouště světa, které musíte vidět

Afrika: Namib

Pravděpodobně nejstarší pouští je africká Namib, která vás uhrane nepřebernými odstíny písku ve žluté, červené i fialové barvě. O krásách místních dun jste již možná četli, nebo jste je viděli na fotografiích, ale díky větrům vanoucím se od moře se neustále proměňují a vytvářejí nejrůznější podoby a tak na vás čeká při jejich návštěvě zcela originální pohled. Ačkoliv se jedná o jedno z nejsusších míst na naší planetě a sucho zde panuje nejméně osmdesát milionů let, narazíte zde na velké množství hmyzu, plazu a dokonce i savců.

Flymeto - Nejkrásnější pouště světa, které musíte vidět

Ať už se rozhodnote poznat jakoukouliv poušť, zajistíme vám ty nelepší letenky a ubytování, abyste se mohli všem zážitkům naplno věnovat. Tak kam máte namířeno?

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie