Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Nice (NCE)

Odlet

Cestující

2

Navštivte stát téměř dvakrát menší než newyorský Central park!

Od: #flymeto   |   12. prosince 2015

Druhý nejmenší stát na světě je plný luxusních aut a elegantně oblečených lidí i honosných budov, nicméně i v tomto malém kousku země najdete spoustu zajímavostí, která byste měli navštívit. Překrásné oceánografické muzeum s okouzlujícím podmořským světem stojí ve výšce 80 m n.m. na útesu svažujícím se do moře u pobřeží Monte Carla. Nádherná honosná budova tyčící se nad průzračným mořem vás upoutá na první pohled. Nenechte si ujít jedinečné expozice preparátů mořských živočichů a jejich kostry. Budova nabízí také různé tématické výstavy i knihovnu. Nejnavštěvovanější částí je však podmořský svět se spoustou akvárií. Zde spatříte více než 4000 exponátů ryb a bezobratlých živočichů.

Knížecí palác vám nabídne prohlídku několika expozic včetně Muzea předmětů spojených s Napoleonem a reprezentační prostory.

Soukromou kolekci automobilů knížete Rainiera III. uvidíte v Automobilovém muzeu, kde je vystaveno víc než sto aut včetně vozu De Dion Bouton z roku 1903.

V uličkách Monte Carla se dá zajít do katedrály, kde je pohřbena kněžna Grace, manželka knížete Rainiera III.

Monako je unikátním zbytkem středověkého knížectví, kontrastem je pak proslulé casino.

Možná vás k této dovolené zláká VC Monaka Formule 1, která se zde koná každoročně. O takovou podívanou se rozhodně nenechte připravit!

Rezervujte si včas letenky do Nice, odkud se přepravíte přímo do Monaka, letenky levně zakoupíte pouze u nás! Poznejte maličký stát na vlastní kůži, sympatický kousek země u Francie vám zajistí skvěle prožitý víkend.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie