Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Kapské město (CPT)

Odlet

Cestující

2

Bonaire

Navštivte bránu do pekel Danakil

Od: #flymeto   |   2. května 2016

Proč je Danakil, místo v Jižní Africe bránou do pekel? Můžou za to solná jezírka, která jsou rozpálena sluncem a peklo připomínají.

Danakilská proláknina vznikla díky srážce podmořských desek v Rudém moři a Adenském zálivu, kdy vrazily do Východoafrického vlomu a vrátily se zpět. Proláklina je hluboká 155 metrů pod hladinou moře, ale oproti jiným proláklinám není naplněna vodou.

Danakil obývá kočovný kmen Afarů, jehož legendy Danakil jako bránu do pekel skutečně označují. Legendy tvrdí také to, že skutečnou bránou je kráter sopky Erta Ale, jež je součást Danakilu. Sopka je činná, naposledy o sobě dala vědět letos v lednu. Můžete zde pozorovat aktivní lávová jezera. Aktivita sopky si v předešlých letech vybrala i několik životů.

=====

Solné jezero Dallol =====

Solné jezero Dallol je díky celoroční teplotě 35 stupňů Celsia tím nejteplejším na zemi. Leží v úrovni 116 metrů pod hladinou moře. Uchvátí vás nádherná okolní krajina, která je díky sopečným výbuchem v roce 1926 změněná z nehostinné žluté pouště na nádhernou pestrobarevnou a rozhodně ne nudnou krajinou.

Danakil je oblíbenou turistickou destinací. Leží v severní části Etiopie, kde mimo jiné můžete vyrazit na prohlídku vodopádů. Ubytovat se můžete v místních kempech, kde vás průvodci vezmou na výlet do Danakil jako nejnižšího místa na zemi. Hlavním městem je Addis Abeba, které rozděluje severní a jižní část této nádherné země. Zájezdy do Etiopie jsou velmi zajímavým zážitkem. Rezervujte si a prožijte nezapomenutelné dobrodružství. Etiopie je druhou nejlidnatější africkou zemí. Navštívit zde můžete známá města jako Adama, Bahir Dar, Gambellu či Merkelle. Překvapí vás různorodost země. Protéká zde Modrý Nil a největším jezerem je Tana.

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie