Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Silný zákaznický servis.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Kapské město (CPT)

Namaqualand je nádherná rozkvetlá poušť

Koncem srpna a začátkem září je ideální období pro výlet do jižní Afriky za cílem spatřit nádhernou rozkvetlou poušť. Namaqualand se jakoby mávnutím kouzelného proutku promění z vyprahlé pustiny na rozkvetlou louku.

Namaqualand je zemí téměř neznámou

Ještě donedávna především Češi neměli o existenci této úchvatné a na nejrůznější květiny bohaté zemi ani ponětí. Nejlepší je vypravit se zde na počátku září, kdy tady není tak horko.

Mimo národního parku Namaqualand National Park si prohlédněte také okolí Kamieskroonu a Springbok, kde najdete malé louky, které rovněž hrají všemi barvami. Je možné navštívit také Kapské město, Mys Dobré naděje a nebo slavnou Garden Route. V Namaqualandu si můžete udělat piknik i pěší tůru na které lze vyfotografovat mnoho druhů flóry, ale setkáte se i s drobnými živočichy.

Co je to Namaqualand

Jde o vyprahlý polopouštní region, který díky své rozloze, by zabral více než 50% České republiky. Dělí se na písečné území Sandveld, pahorkatinu Hardeveld a planinu Little Bush.

Květinovou trasu najdete zhruba pět hodin jízdy od Kapského města, ale i blíže k městu je také rozkvetlá polopoušť – přírodní rezervace Posberg Nature Reserve. Je to soukromá rezervace, ve které musíte respektovat velmi přísná pravidla. Čeká vás zde 14 km dlouhá prohlídka.

Pokud máte čas, vypravte se do městečka Port Nolloth a ještě dále, do samotného srdce Namaqualandu. Leží zde rezervace Skilpad Wildflower Reserve, kde rostou barevné květy ostrých barev a lze se tady vypravit na horských kolech, je to místo jako dělané pro dlouhé treky.

Návštěvu Namaqualandu neponechávejte náhodě a dokonale si naplánujte cestu, aby jste stihli projít vše. Je potřeba alespoň tři dny strávit v této nádherné přírodě.Související články

Tagy

Kategorie