Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Generátor nejlevnějších letenek.
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Addis Ababa (ADD)

Na co si dát pozor před cestou do Etiopie

Pro vstup do země budete potřebovat cestovní pas s platností alespoň šest měsíců po návratu z plánované cesty s uděleným vízem. Vízum zakoupíte i po příletu na mezinárodním letišti v Addis Abeba za 50 USD (pro více informací kontaktujte přímo konkrétní ambasádu). Vezměte si však s sebou dvě pasové fotografie, rozpis letu a očkovací průkaz. Vízum také vyřídíte pro ČR na etiopském velvyslanectví v Berlíně.

Očkování

Do Etiopie nejsou povinná žádná očkování. Oficiálním dokladem o vašem zdravotním stavu je mezinárodní očkovací průkaz se zápisem o očkování proti žluté zimnici, které je doporučováno, často i vyžadováno, pokud přejíždíte ze země, kde je značný výskyt žluté zimnice.

Doporučeno je i očkování proti choleře a cestovatelským průjmům, proti žloutence typu A + B, břišního tyfu a tetanu. Pro aktuální informace ohledně očkování se obraťte přímo na specializovaná centra cestovní medicíny, krajskou hygienickou stanici, popřípadě na očkovací centrum.

Pamatujte na svou neustálou ochranu, nepijte jinou vodu než pouze balenou, nekoupejte se ve stojatých vodách, a nezapomínejte, že značné procento Etiopanů je nakaženo AIDS.

Úředním jazykem je amharština, ale anglicky se domluvíte také.

Ideální dobou k návštěvě Etiopie je říjen, kdy končí období dešťů. Po Etiopii je nejlepší cestovat místními aerolinkami, zakupte si tzv. “budget” - balíček etiopských letenek, který je výhodnější.

Vyhněte se cestováním do nebezpečných oblastí jako jsou hranice s Eritreou a Džibuti.

Cestujte s námi do celého světa, poznejte nádherná místa na zemi, s letenkami levně navíc ušetříte spoustu peněz.

Letenky zakoupíte také online, proto neváhejte a rezervujte si své místečko v letadle ještě dnes!Související články