Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Silný zákaznický servis.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Curych (ZRH)

Nairobi: divočina odvedle
Afrika · Keňa
4. července 2019 3 min čtení
Číst více..

Na adventní trhy letadlem

Oslavte advent jako indiáni, proplujte jím na výletní lodi nebo se skotskou v ruce žasněte nad výkony cirkusových artistů. Vánoční trhy v těchto pěti městech jsou tak neobvyklé a fascinující, že si za nimi rádi doletíte.

Curych, Švýcarsko

Curych se v adventu mění v jednu velkou hitparádu vánočních trhů. Ať už si vyberete urbanistický trh Wienachtsdorf na Sechseläutenplatz blízko čtvrti Bellevue, tradiční trh ve starém městě, největší curyšský trh u opery nebo největší zastřešený evropský trh Christkindlimarkt u hlavního nádraží, nebudete vědět, co ochutnat dřív. Curyšské trhy totiž mají ještě jedno obrovské lákadlo navíc – stovky rozžhavených rakletovacích grilů a nádob na fondue, které roztápějí pohříchu dobré švýcarské sýry.

Amsterdam, Nizozemsko

Amsterdam žije Vánoci od rozsvěcování světel, které probíhá v polovině listopadu. Tehdy se ulice a náměstí okolo muzea promění v kouzelnou vánoční vesničku s kluzištěm a stánky s dárky i dobrotami. Letos k němu přibylo další, a to na výstavišti RAI Exhibition and Convention Centre. Užijte si zasněžený Amsterdam a budete-li se chtít zahřát, šupajděte na projížďku po kanálech. Hledejte v nabídce Amsterdam Light Festival Cruise – 75minutovou vyhlídkovou plavbu, na níž uvidíte do nejlepší z městského svátečního osvětlení a ještě vám k tomu naservírují svařené víno nebo horkou čokoládu.

Curych - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - wigginsn| istockphoto.com
Flymeto - Flavio Vallenari| istockphoto.com
Flymeto - twilightproductions| istockphoto.com
Flymeto - georgeclerk| istockphoto.com
Flymeto - SOPHIE-CARON| istockphoto.com
Proč vycestovat do Evropy s námi?
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 1.5 milionů hotelů do 10s Sdílejte nabídky s přáteli Pohodlné hledání
Zdroj: istockphoto.com

Taos, USA

Taos v Novém Mexiku je vřelé multikulturní město, které slaví cokoli a kdykoli, a Vánoce tady jsou nezapomenutelný zážitek. Místní Taoseños jsou totiž všehosměs etnik a vyznání a do svátečního kotlíku přispívají každý po svém. Na celý prosinec se ulice města změní v nekonečný festival světla, hudby, ostrého čili a tradiční polévky pozole. Navštivte oslavy chanuky v židovském centru, trh řemesel Festival of Trees a ohřejte se s pohárkem vína v ruce o velkých táboráků na Ledoux Street, zatímco se katoličtí obyvatelé města připravují na velkolepé štědrovečerní procesí a tanečníci Matachines oblékají indiánské kroje na svá vystoupení. Advent v Taosu je divoký a nezapomenutelný.

Edinburgh, Skotsko

Už webová stránka edinbughské Vánoce napovídá, že v tomhle městě berou svátky vážně. Vedle tradičních trhů a aktivit, jako jsou bruslení a organizované procházky po zasněženém okolí, se tu můžete těšit třeba na městečko z ledových soch nebo na žhavé cirkusové a lehce burleskní představení La Clique Noël. Tahle vysoce oceňovaná a fascinující podívaná se do Edinburghu vrací právě letos. Dni do dárků tu pak odpočítává gigantický adventní kalendář, promítaný v rámci světelné show na budovu General Register House. A na zahřátí je tu spousta skotské.

Quebec, Kanada

Adventní trhy v Quebecu dávají Vánocům starosvětský šmrnc a nezapřou svůj evropský původ. Historické centrum města ovládají adventní trhy ve známém německém stylu, včetně perníků a klobás, na jaké jsme zvyklí u nás a u sousedů. Směle jim ale konkurují trhy ve starém přístavu, které jsou přehlídkou tisíců lokálních výrobků. Pro suvenýry a vánoční dárky pro zamiřte sem. Po městě jsou pak rozmístěné Santovy vesničky, každá se zaručeně pravým Santou, kterému si děti mohou sednout na klín. A potkáte-li lidi oblečené do historických kostýmů, půjde nejspíš o místní průvodce. Ti nabízejí komentované prohlídky po stopách tradic, legend, historie, ale i nejlepších nákupů.

Populární kombinace letůSouvisející články

Kategorie