Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Tvořte svoje itineráře
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Manila (MNL)

Místa, která nesmíte na Filipínách zapomenout navštívit

Čistá voda, nádherné pláže a božský klid – to jsou Filipíny. Zdejší pláže vypadají jako vystřižené z katalogu cestovek. Filipíny jsou roztříštěny na sedmi tisících malých ostrůvcích ve Středozemním moři. Mezi jednotlivými ostrovy můžete cestovat na lodi nebo letadlem nízkonákladových přepravních společností. Zdejší obyvatelé jsou velmi přátelští a neustále usměvaví.

El Nido

Je malé městečko, jehož název v překladu znamená hnízdo. Nachází se na severu ostrova Palawan. Najdete zde průzračnou vodu a bělostné pláže. Nádherná zátoka Bacuit vám nabídne nádherné vápencové útesy. Díky špatné dopravní dostupnosti zde přijíždí jen málo turistů.

Batad

Na severu ostrova Luzon se táhne pohoří Kordilery. Ukrývají dva tisíce let stará rýžová pole a většina návštěvníků zůstane raději v městečku Banaue. Zajímavá pole najdete dál v nepřístupném horském terénu, kam se dostanete jedině po svých. Zemědělskou půdu obdělávají lidé z kmene Ifugao již tisíce let. Místní vás rádi dovedou například k vodopádu Tappiyah, kde se můžete také vykoupat.

Čokoládové hory

Čokoládové hory najdete na ostrově Bohol na rozloze 50 m2 se zde tísní tyče malých pahorků připomínajících krtince. Vznikly erozí a jsou vysoké 30-50 m. Jižně od čokoládových hor naleznete národní park Rajah Sikatuna, kde lze spatřit nejmenšího primáta na světě Nártouna.

Ostrov Camiguin

Ostrov Camiguin leží v jižní části Filipín a najdete na něm hned osm sopek. Nejvyšší sopka je pojmenována Hibok-Hibok a můžete na ni vylézt. Ve dvou třetinách ostrova leží tropický prales, kde jsou ukryty vodopády a prameny řek. Na pláži Bílý ostrov najdete proužek bílé pláže.

Sagada

300 km od Manili leží toto nádherné městečko. Dostanete se zde po úzkých cestách přes hřebeny Kordiler. Je zde tedy pouze minimální turismus. Je zde zajímavá pohřební tradice, kdy se dřevěné rakve s ostatky zemřelého věší na skálu, aby měla duše nebožtíka blíže do nebe. Místo se zavěšenými rakvemi je například v Údolí Ozvěn, pár minut od centra městečka.Související články

Tagy

Kategorie