Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  3. Silný zákaznický servis.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Tvořte svoje itineráře
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Marrákeš (RAK)

Maroko – nejhezčí západy slunce

Země, jejíž nejsevernější cíp leží tak blízko Evropy, že je z něj vidět pevninu našeho kontinentu. Maroko je svět plný barev, omamných orientálních vůní, teplého slunce a také domov velkých písečných dun, které se táhnou Saharou. Na druhé straně zde můžete vidět i krásné zelené údolí a lesy.

Sahara

Pod tímto pojmů si většina z nás představí nehostinné prostředí, kde na vás na každém kroku stříhnou jedovatí hadi, štíři a nepředstavitelné teplo. Ale i toto drsné prostředí má své kouzlo. Sahara je nekonečný a ohromující svět, který dýchá zvláštní a tajemnou atmosférou. Krásné oázy, šumění větru a písečné duny příjmu člověka nahlížet na poušt jinou optikou. Obzvláště při západu slunce nad obzor z některé z písečných dun si uvědomuje její krásu. Sahara je místo, které nesmíte vynechat při vaší cestě do Maroka.

Moře a pláže

Když teploty šplhají k závratným číslům a slunce nad hlavou neúmorné svítí, vydejte se na některou z pláží Maroka. Agadir nebo Saidia nabízejí písečné pláže s klidnějším mořem. Pokud rádi surfujete, zamiřte do Taghazout, kde si užijete divoké moře do sytosti.

Modré město Chefchaouen

Neobvyklým zážitkem je návštěva modrého městečka, které je unikátem v Maroku. Kromě stěn domů jsou modrou barvou natřeny i chodníky a schody. Traduje se, že jeho zbarvení je pozůstatek po původních židovských obyvatelích, který modrou spojovaly s nebem. Jiný názor je ten, že je to prevence proti komárům. Ať je to tak či tak, toto městečko v severní části Maroka mezi vrcholky pohoří Rif stojí za návštěvu.

Architektura jako z pohádky

Netradiční stavební prvky okouzlí hned na první pohled. Mistři stavbaři oplývají neskutečných dovednostmi a citem pro detail. Vidět hliněné domy v Marakéši, obří mramorové paláce v Rabatu nebe Fesu, nebo Úchvatnou mešitu Hassana II. v Casablanle s 210 m vysokým minaretem je nádherný zážitek. Je to jako kdybyste se přenesly do pohádky.

Vůně orientu

Atmosféra a hlavně vůně, která se vznáší v ovzduší při návštěvě některého z místních trhů, vás nepochybně přesvědčí o tom, že toto je brána do Orientu. Můžete zde nakoupit koření různých barev a chutí, čaje z různých bylin, čerstvé ryby, olivový olej a mnoho dalšího. Sjednávání o ceně je zde skoro povinností.

Ochutnejte Maroko

Tradičnímu marockému jídlu se říká tažin. V hliněném hrnci se několik hodin dusí zelenina s masem, které je výborně doplněno směsí voňavého koření. Existují různé varianty této dobroty, jako např. s rybami, vegetariánská, s ořechy, fíky… Jako příloha se podává pečivo nebo kuskus. Mezi oblíbené pokrmy patří i sladce slané křupavé bochánky Pastilla nebo dip z pečeného lilku Zaalouk. Pokud vám stačí během dne jen něco lehčí, ochutnejte husté džusy, které skvěle zasytí.

Maroko je země, kterou byste měli zařadit na váš seznam dovolenkových destinací. Nabízí mnoho možností, jak si užít skvělou dovolenou s orientálním nádechem. A díky nízkonákladovým leteckým společnostem je blíže, než by se zdálo.


comments powered by Disqus

Související články