Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Marrákeš (RAK)

Pojistěte se před cestou do zahraničí
Chystáte se vyrazit na dovolenou do exotických krajin nebo jen blízko za hranice ČR? V každém případě byste se měli před odjezdem informovat ohledně cestovního pojištění. Bez něj se Vám totiž dovolená může dosti prodražit. Ne vždy na vás čekají jen příjemné zážitky, mohou na vás číhat různá nebezpečí, a to nejen v podobě viru COVID-19. V zahraničí byste si bez cestovního pojištění museli uhradit sami léčebné výlohy. Jako občané ČR máte v případě potřeby nárok na nezbytnou zdravotní péči v členských zemí EU, Evropského hospodářského prostoru a ve Švýcarsku.
27. února 2021 2 min čtení
Číst více..

Maroko - nejhezčí západy slunce

Země, jejíž nejsevernější cíp leží tak blízko Evropy, že je z něj vidět pevninu našeho kontinentu. Maroko je svět plný barev, omamných orientálních vůní, teplého slunce a také domov velkých písečných dun, které se táhnou Saharou. Na druhé straně zde můžete vidět i krásné zelené údolí a lesy. Když teploty šplhají k závratným číslům a slunce nad hlavou neúmorné svítí, vydejte se na některou z pláží Maroka. Agadir nebo Saidia nabízejí písečné pláže s klidnějším mořem. Pokud rádi surfujete, zamiřte do Taghazout, kde si užijete divoké moře do sytosti.

Atmosféra a hlavně vůně, která se vznáší v ovzduší při návštěvě některého z místních trhů, vás nepochybně přesvědčí o tom, že toto je brána do Orientu. Můžete zde nakoupit koření různých barev a chutí, čaje z různých bylin, čerstvé ryby, olivový olej a mnoho dalšího. Sjednávání o ceně je zde skoro povinností.

Neobvyklým zážitkem je návštěva modrého městečka, které je unikátem v Maroku. Kromě stěn domů jsou modrou barvou natřeny i chodníky a schody. Traduje se, že jeho zbarvení je pozůstatek po původních židovských obyvatelích, kteří modrou spojovali s nebem. Jiný názor je ten, že je to prevence proti komárům. Ať je to tak či tak, toto městečko v severní části Maroka mezi vrcholky pohoří Rif stojí za návštěvu.

Marrákeš - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Maroko - nejhezčí západy slunce
Flymeto - Maroko - nejhezčí západy slunce
Flymeto - Maroko - nejhezčí západy slunce
Flymeto - Maroko - nejhezčí západy slunce
Proč vycestovat do Afriky s námi?
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 Prodávejte vlastní zájezdy Tvořte svoje itineráře Pohodlné hledání

Krásné ubytování v Marakéši.

Sahara

Pod tímto pojmem si většina z nás představí nehostinné prostředí, kde na vás na každém kroku číhají jedovatí hadi, štíři a nepředstavitelné teplo. Ale i toto drsné prostředí má své kouzlo. Sahara je nekonečný a ohromující svět, který dýchá zvláštní a tajemnou atmosférou. Krásné oázy, šumění větru a písečné duny přinutí člověka nahlížet na poušť jinou optikou. Obzvláště při západu slunce za obzor z některé z písečných dun si uvědomíte její krásu. Sahara je místo, které nesmíte vynechat při vaší cestě do Maroka.

Architektura jako z pohádky

Netradiční stavební prvky okouzlí hned na první pohled. Mistři stavbaři oplývají neskutečnými dovednostmi a citem pro detail. Vidět hliněné domy v Marakéši, obří mramorové paláce v Rabatu nebo Fesu, nebo úchvatnou mešitu Hassana II. v Casablance s minaretem vysokým 210 metrů, je nádherný zážitek. Je to, jako kdybyste se přenesli do pohádky.

Ochutnejte Maroko

Tradičnímu marockému jídlu se říká tažin. V hliněném hrnci se několik hodin dusí zelenina s masem, které je výborně doplněno směsí voňavého koření. Existují různé varianty této dobroty, např. s rybou, vegetariánská, s ořechy, fíky. Jako příloha se podává pečivo nebo kuskus. Mezi oblíbené pokrmy patří i sladce slané křupavé bochánky Pastilla nebo dip z pečeného lilku Zaalouk. Pokud vám stačí během dne jen něco lehčího, ochutnejte husté džusy, které skvěle zasytí.

Maroko je země, kterou byste měli zařadit na váš seznam dovolenkových destinací. Nabízí mnoho možností, jak si užít skvělou dovolenou s orientálním nádechem. A díky nízkonákladovým leteckým společnostem je blíže, než by se zdálo.

Často kladené dotazy o dovolené v Maroku

Kde koupit letenky do Maroka?

Nejvýhodnější lety z Prahy s přestupe můžete najít v našem online vyhledávači.

Koupit letenky z Prahy do Maroka na všechna dostupná letiště lze u nás.

Jak dlouho trvá let do Maroka?

Doba letu z Prahy do Maroka = 6,5 hodiny, jde o linku s přestupem. Vzdálenost z Prahy = 3481,2 km.

Platí nějaká cestovní omezení v Maroku?

Od 15.6.2021 jsou v provozu speciální mezinárodní lety. Od tohoto data bude umožněno vstoupit na území Maroka všem cestujícím ze zemí na seznamu A (kam také spadá ČR) za podmínky předložení negativního PCR testu ne staršího než 48 h, nebo potvrzení o kompletním očkování (minimálně 2 týdny od druhé dávky). Děti do 10 let nejsou povinny předkládat test při vstupu na marocké území. Při vstupu na území Maroka je nutné vyplnit registrační formulář.

Populární kombinace letů do MarokaSouvisející články

Tagy

Kategorie