Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 Tvořte svoje itineráře
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Mluvíme vaším jazykem
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Madeira (FNC)

Madeira - oblíbená letní destinace

Madeira je velmi oblíbenou destinací zejména v letních měsících. Zimy jsou zde velmi mírné, spíše připomínají naše jaro. Léta jsou teplá, ale extrémní horka zde nečekejte. Díky příjemným teplotám a lehkému větříku je Madeira turisty vyhledávané místo pro letní dovolenou.

Ostrov Madeira je doporučován nejen těm, kdo nesnáší letní horka, ale také aktivním sportovcům, milovníkům turistiky. Není nutné se jen válet na pláži. Vyrazit zde můžete na túry, například navštívit Údolí jeptišek nebo si prohlédnout hlavní město Funchal, které je plné zajímavých křivolakých uliček a květin. Velkou atrakcí na ostrově jsou sáně babosas.

V minulosti ostrov navštěvovaly osobnosti jako císařovna Sissy či W. Churchill. Dnes zde kotví velké lodě. Lákat vás bude procházka noční ulicí Avenida Arriaga. Najdete zde mnoho obchůdků i vinoték, kde můžete ochutnat sklenku dobrého vína.

Funchal se nachází na jižním pobřeží Madeiry. Je zde nejpříznivější klima na celém ostrově. Dešťové mraky zde ze severu zachycují hory. Jedna z mála pláží, která má snadný přístup do moře je Formosa. Voda do města je přivázena levádami, což jsou povrchové kanály. Aktuálně je jich na Madeiře zhruba 5000 km.

Hlavní město Funchal je hlavní turistické centrum ostrova, nedaleko najdete menší letovisko Canico de Baixo. Stojí tu velké vily i luxusní hotely s dokonalým výhledem na oceán. Severně od Funchalu leží Údolí jeptišek, které můžete navštívit s průvodcem.

Jedním ze symbolů ostrova je dezertní víno Madeira. Zahřívá se ve speciálních vytápěných stavbách nazývaných etufas. Následně se víno ještě alkoholizuje a rok a půl po zahřátí a následném zchlazení se ještě ukládá do dubových sudů ke zrání. Minimální doba pro zrání tohoto vína je tři roky. Vypravte se na romantickou dovolenou na Madeiru. vám to umožní.Související články

Tagy

Kategorie

žádné kategorie