Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Turin (TRN)

Odlet

Cestující

2

Mačky a odhodlání, připravte se na výstup na Mt. Blanc

Od: #flymeto   |   27. května 2016

Túry s výstupem na Mont Blanc na území Francie jsou rozhodně těmi nejpřitažlivějšími vysokohorskými výstupy v Alpách. Panoramatické obrazy a exponované terasy z něj činí jednoznačně bezkonkurenční vrchol v celých Alpách. Střecha Evropy, jak se mu také přezdívá, se tyčí v nadmořské výšce 4810 metrů nad Val Vény se žulovými pilíři a séraky.

Nejběžnější cesta k cíli vede ze Chamonix přes Nid d´Aigle a chaty Tete Rouse a Gouter. Tato trasa není technicky ani fyzicky příliš náročná, postačí vám pouze základní zkušenosti s pohybem ve vysokohorském terénu. Bez problémů ho zvládne každý rekreačně sportující člověk.

Nenechte si ujít cestu lanovkou z La Fayet na Nid d´Agle směrem k Tete Rouse. Dále se vydejte na Gouter, kde cestu komplikuje nebezpečný, ale jištěný přechod strmého sněhové pole. I zde je cesta opět jištěna ocelovými lany. Pokuste se zdolat i vrchol Vallot.

Splňte si jeden ze svých snů a zdolejte nádherný Mont Blanc - střechu Evropy, užijte si tento výstup s pravým bivakem v překrásné, alpské přírodě. Tato unikátní hora, tyčící se v Savojských Alpách, nabízí horolezcům, alpinistům i turistům nezapomenutelný zážitek. Objevte nespoutanou přírodu kolem hory Mont Blanc, pozoruhodné skalní stěny, suťová pole, trhliny a séraky. Masiv je z velké části pokrytý ledovcem, z vrcholu však můžete obdivovat okolní čtyřtisícové vrcholy shora, na které se vám naskytne dech beroucí pohled.

Proto si již dnes rezervujte letenky a ušetřete spoustu peněz. Z téhle dovolené se vám bude tajit dech, využijte příležitosti a vydejte se letecky do Alp za bezkonkurenční ceny!


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie