Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Vídeň (VIE)

Lyžování v Evropě je to nejlepší! (část I.)

Co by byly Vánoce a zimní prázdniny bez pořádného lyžování! Málokdo však tuší, že to nejlepší lyžování zažijete u nás v Evropě. Spousta lyžařů má již svá oblíbená letoviska, kam pravidelně vyráží za svým oblíbeným sportem - lyžováním. Kde se jako nadšení lyžaři vyřádíte nejlépe? Řada kvalitních sjezdovek je i ve státech nedaleko od nás.

Bohaté na lyžařské sjezdovky a tratě je jednoznačně Rakousko.

Například v rakouském Kitzbühelu se nachází slavná trať pro nejlepší lyžaře Streif , na které se jede sjezd Hahnenkamm. Trať bývá tvrdá, proto ji zvládnou jen zkušení lyžaři.

V Zillertalském údolí ve středisku Mayrhofen najdete nejprudší upravovanou trať v Rakousku. Je dlouhá 1,5 km a její sklon je v některých místech až 78 %. Tuhle trať si musíte aspoň jednou za život sjet i vy, pokud toužíte po maximální dávce adrenalinu.

Další lyžařskou zemí je čarokrásné Švýcarsko.

Jednou z nejdelších a přitom nejkrásnějších lyžařských tras Evropy i celého Švýcarska je sjezd z Klein Matterhornu do Zermattu, kde se překonává více než dvoukilometrové převýšení při úctyhodné délce přes 14 km. Horní část je příjemně carvingová, z Trockener Steg na Furgg pak vede sportovnější část. Trať je vhodná pro profesionály i začátečníky.

Nejluxusnější lyžařské středisko ve Švýcarsku láká na sjezd z vrcholu Mont Fort nad Verbier. Nahoru i dolů jezdí kabinová lanovka, trať je totiž strmá a boulovatá, upravuje se až ve spodní části. Její délka je 750 metrů a zdolává se až třísetmetrové převýšení. Je to záběr i pro zkušeného lyžaře, protože boule bývají i metrové. Tato trať je proto vhodná pro zkušené a pokročilé lyžaře.

Jistě si vyberete to nejlepší letovisko se správnou sjezdovku, která vám nabídne nejlepší lyžování!

Zakupte již nyní u nás a můžete se tak ihned těšit na vytouženou zimní dovolenou.

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie