Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Nice (NCE)

Odlet

Cestující

2

Luxusní výlet do Monaka

Od: #flymeto   |   5. května 2016

Monako, svým názvem Monacké knížectví je stát ležící na Středomořském pobřeží Francouzské reviéry. Není zde zemědělská výroba, místní obyvatelé si nechávají potraviny dovážet a to se taky projevuje na cenách. Nemají zde ani vlastní armádu ale pouze policii a gardu. Najdete tady domy ozdobené zelení na střechách.

V druhé polovině 19. století byla z Francie dovezena železnice. Ve městech je autobusová doprava ale také monacký přístav který dosáhl hodně úprav, například dvě nová mola pro kotvení lodí s velkým ponorem.Když jdete po městě můžete si všimnout toho luxusu oproti většiny městům .Jezdí zde hlavně milovníci hazardu, ale svá sídla a jachty zde mají i světoví sportovci, politici a řada celebrit.

Monako je konstituční monarchií a knížecí rod zde vládne dodnes. Nejznámějším vládcem byl Rainer III. Na jeho počet je 19. listopad státním svátkem a je plný bouřlivých oslav, ohňostrojů, dobrého jídla a pití.

V Monaku najdete moderní nebo i historickou architekturu,slavná kasina a muzea

Můžete zde navštívit hodně výhledů z exotických zahrad jako je např. Růžová zahrada princezny Grace nebo Monte Carlo se znamým Grand Casino.

Dále z oblíbených míst můžete navštívit: Hrob princezny Grace, Grimaldiho fórum, Socha knížete Rainiera III., Oceánografické muzeum nebo Katedrálu.

V květnu se zde můžete vypravit na závod formule 1, který je velmi prestižní. Sjíždí se zde mnoho příznivců motosportu, ale i řada známých osobností.

Monako je propojeno s Francií celní, hospodářskou i měnovou unií. Monacká kuchyně je kombinací kuchyní středomořské a francouzské. Najdete zde ty nejvybranější lahůdky jako kvalitní francouzské víno, taštičky plněné směsí zeleniny, hub a dochucené lanýži barbagiunan. Rezervujte si a vypravte se na luxusní výlet do Monaka.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie

žádné kategorie