Výhody registrace u Flymeto
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Pohodlné hledání
 Mluvíme vaším jazykem
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Nice (NCE)

Luxusní výlet do Monaka

Monako, svým názvem Monacké knížectví je stát ležící na Středomořském pobřeží Francouzské reviéry. Není zde zemědělská výroba, místní obyvatelé si nechávají potraviny dovážet a to se taky projevuje na cenách. Nemají zde ani vlastní armádu ale pouze policii a gardu. Najdete tady domy ozdobené zelení na střechách.

V druhé polovině 19. století byla z Francie dovezena železnice. Ve městech je autobusová doprava ale také monacký přístav který dosáhl hodně úprav, například dvě nová mola pro kotvení lodí s velkým ponorem.Když jdete po městě můžete si všimnout toho luxusu oproti většiny městům .Jezdí zde hlavně milovníci hazardu, ale svá sídla a jachty zde mají i světoví sportovci, politici a řada celebrit.

Monako je konstituční monarchií a knížecí rod zde vládne dodnes. Nejznámějším vládcem byl Rainer III. Na jeho počet je 19. listopad státním svátkem a je plný bouřlivých oslav, ohňostrojů, dobrého jídla a pití.

V Monaku najdete moderní nebo i historickou architekturu,slavná kasina a muzea

Můžete zde navštívit hodně výhledů z exotických zahrad jako je např. Růžová zahrada princezny Grace nebo Monte Carlo se znamým Grand Casino.

Dále z oblíbených míst můžete navštívit: Hrob princezny Grace, Grimaldiho fórum, Socha knížete Rainiera III., Oceánografické muzeum nebo Katedrálu.

V květnu se zde můžete vypravit na závod formule 1, který je velmi prestižní. Sjíždí se zde mnoho příznivců motosportu, ale i řada známých osobností.

Monako je propojeno s Francií celní, hospodářskou i měnovou unií. Monacká kuchyně je kombinací kuchyní středomořské a francouzské. Najdete zde ty nejvybranější lahůdky jako kvalitní francouzské víno, taštičky plněné směsí zeleniny, hub a dochucené lanýži barbagiunan. Rezervujte si a vypravte se na luxusní výlet do Monaka.Související články

Tagy

Kategorie

žádné kategorie