Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Vilnius (VNO)

Litva, rájem cyklistů

Litva, ač není příliš oblíbenou turistickou destinací, skýtá mnoho krás. Navíc je protkána řadou cyklostezek a je rájem pro cyklisty. Nádhernou přírodou se na kolech můžete projíždět v několika národních parcích.

Litva nabízí několik památek, které stojí za návštěvu. Nejznámější je ostrovní hrad Trakai, Hora křížů, Baltská sahara.

Litevci se mentalitou velmi podobají Čechům, takže se za chvíli můžete cítit jako doma. Žije tady 3, 4 miliony obyvatel, což je méně než v ČR. Přesto jde o největší Pobaltskou republiku. Leží u Baltského moře, které je poměrně chladné. Celé pobřeží pokrývá písečná pláž. Nejvyšší vrchol je kopec Aukštojas dosahující 293,84 m n. m. Nejdelší řeka je Nemunas, která pramení v Bělorusku a teče napříč Litvou.

Hlavní město Vilnius leží na soutoku řek Vilnias a Neris. Dochovalo se zde více než 40 kostelů, řadí se mezi památky Unesco. Ve staré části města najdete řady uliček, menší i větší náměstí, dvorky i parčíky. Důležitým bodem je Katedrální náměstí s katedrálou a zvonicí. Na kopci se tyčí Gediminasův hrad. Na protějším kopci uvidíte tři kříže, které připomínají pohanské časy. Za návštěvu stojí kostel sv. Anny. Nedaleko stojí také univerzita, židovské ghetto a nebo Prezidentūra, kde sídlí prezident.

Nemusíte navštěvovat jen památky. Litva je také místem národních parků a přírodních památek.

Na východě oblasti jsou nekonečné lesy, tisíce jezer a svérazný jezerní labyrint. Jezera jsou propojena umělými kanály. Na březích jsou malé vesničky, kde starší osazenstvo pěstuje brambory. Žije zde však pouze pár lidí.

Letecky se do Vilniusu dostanete z Prahy, kde létá . Ubytovat se můžete ve špičkových hotelech, v kempech i ubytovnách a levných hotelech. Výhodné i zajímavé je ubytování na farmách. Jako suvenýr si dovezte jantar, který se zde těží.

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie