Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Podgorica (TGD)

Leťte tam, kde se plavky nenosí!

Na Barské riviéře v Černé Hoře se nachází turistická destinace Sutomore, která je známá svými krásnými plážemi. Najdete zde vše, co od své dovolené očekáváte. Sutomore leží nedaleko města Petrovac a letního střediska Baru. Obklopují jej pláže a z druhé strany pak horský masiv Sozina, jehož nejvyšším vrcholem je Sutorman (805 m n.m.). Tato horstva zabraňují postupu nepříznivému počasí z vnitrozemí, proto celá tato oblast vyniká velice lákavými, příznivými klimatickými podmínkami, čeká na vás zde tedy dostatek slunce i tepla.

Sutomore je bohaté také na historické památky, z nichž nejvýznamnější a nejstarší je kostel sv. Tekly z 8. stol., ukrývá dva oltáře, pro pravoslavné věřící a pro katolíky. Na kopci Golo Brdo se rozkládají pozůstatky turecké pevnosti Tabija, odkud se vám naskytnou úchvatné výhledy na pobřeží, Jaderské moře a hory. Na pěší výlet určitě vyrazte na kopec Haj Nehaj.

Největším turistickým lákadlem Sutomore jsou především pláže. Hlavní pláž, kterou tvoří písek a oblázky, podél ní vede pobřežní promenáda, je centrem společenského dění a ožívá se setměním. Na jižním konci pláže narazíte na poloostrov Ratac, kterému dominuje benediktinský klášter Panny Marie Ratacké z 11. stol., a který vás naláká na nudistickou pláž, kde plavky rozhodně nepotřebujete!

Další takovou pláží je Maljevik.

Pláže obklopuje krásně čisté Jaderské moře, proto je zde velice oblíbené potápění. Zapůjčit si rovněž můžete vodní skútry či čluny.

Tato dovolená je jako stvořená pro zamilované páry i party přátel.

Proto si ještě dnes rezervujte letenky do Černé Hory a těšte se na skvělé letní počasí! Prázdniny se již nezadržitelně blíží, naplánujte si tedy dovolenou včas! Levné letenky si pohodlně zajistíte i z domova!Související články

Tagy

Kategorie