Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Kam se vydat za aktivní dovolenou
Střední Amerika a Karibik · Mexico
4. června 2016 2 min čtení
Číst více..

Leťte glampovat

Když se u nás řekne slovo kemp a kempování, všichni si vybaví stany, karavany a zvláštní neopakovatelnou atmosféru kempování a opékání buřtů u táboráku. Dovolená s plynovými vařiči, gulášem z trojnožky a rozkládacími stolky.

To je možná jediná společná věc, kterou má glamping společnou s kempováním. Glamour camping v posledních letech dobývá svět, patří k tomu nejstylovějšímu a nejluxusnějšímu ubytování, co moderní turistika nabízí, a je zároveň výrazem té nejmodernější a přitom s přírodou srostlé architektury a designu. Kouzelné kempování je jedinečným celoživotním zážitkem a určitě stojí za vyzkoušení.

Základem kvalitního glampingového resortu je jeho dokonalé umístění, výběr lokality je důležitou součástí úspěchu. Vždy se musí jednat o originální přírodní místo, které má samo o sobě vysokou kvalitu. Může se klidně jednat o indickou poušť či africkou savanu, chilské náhorní jezero, americký ranč, amazonský prales, vždy by mělo jít o krásné a čisté přírodní místo.

Glamping má kořeny hluboko v dávné minulosti, kdy indičtí panovníci a bohatí cestovatelé putovali světem se svým kvalitním a luxusním zázemím. Nepřekvapí proto snad nikoho, že renesance luxusního kempování pochází právě z Indie a Jihoafrické republiky, odkud se rozšířila do dalších zemí Asie, Afriky a do USA. V posledních dvou letech se v glampingu shlédli i lidé v Latinské Americe a Evropě.

Glampingové kempy v Africe patří k tomu nejlepšímu, co tento nový styl přinesl. Návštěvníci jsou v bezprostředním kontaktu s divočinou, musí ctít její pravidla, přitom mají vybudované dokonalé zázemí. Odměnou za respektování divočiny jsou jim zážitky, které lze jen stěží zažít jinde. Divoká zvířata vnímají kemp jako součást svého světa a vstupují do prostoru kempu, prochází jím a chovají se v něm jako v jiných částech divoké buše.

Nedílnou součástí kouzelného kempování je dokonalé a kvalitní vybavení luxusních stanů. Nenajdete zde žádná rozkládací lehátka, nafukovací matrace ani karimatky, naopak máte k dispozici velmi stylový nábytek z masívu, nebo zesílené hliníkové konstrukce s výpletem z umělého ratanu. Bambusové, či dřevěné podlahy jsou pokryty kvalitním kobercem. Koupelny jsou vybaveny nádhernými dřevěnými nebo kamennými vanami. Součástí stanů bývá téměř vždy terasa s unikátním výhledem a taktéž neméně kvalitním zahradním nábytkem.

Glampingové resorty musí nabízet i řadu dalších služeb v oblasti odpočinku a relaxace (wellness centra a lázeňské služby) a aktivního poznávaní okolí (safari, jízda na kolech, pěší túry apod.). Cílem je poskytnout komplexní zážitek.

Glamping nesmíte zavrhnout dříve, než jej prožijete, proto si luxusní ubytování v divočině zajistěte spolu s letenkami a prožijte neopakovatelnou dovolenou snů plnou zážitků, které nemá každý!Související články