Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Nejlepší maratony a ultramaratony
Letiště · · IAD
11. října 2018 3 min čtení
Číst více..

Leťte glampovat

Když se u nás řekne slovo kemp a kempování, všichni si vybaví stany, karavany a zvláštní neopakovatelnou atmosféru kempování a opékání buřtů u táboráku. Dovolená s plynovými vařiči, gulášem z trojnožky a rozkládacími stolky.

To je možná jediná společná věc, kterou má glamping společnou s kempováním. Glamour camping v posledních letech dobývá svět, patří k tomu nejstylovějšímu a nejluxusnějšímu ubytování, co moderní turistika nabízí, a je zároveň výrazem té nejmodernější a přitom s přírodou srostlé architektury a designu. Kouzelné kempování je jedinečným celoživotním zážitkem a určitě stojí za vyzkoušení.

Základem kvalitního glampingového resortu je jeho dokonalé umístění, výběr lokality je důležitou součástí úspěchu. Vždy se musí jednat o originální přírodní místo, které má samo o sobě vysokou kvalitu. Může se klidně jednat o indickou poušť či africkou savanu, chilské náhorní jezero, americký ranč, amazonský prales, vždy by mělo jít o krásné a čisté přírodní místo.

Glamping má kořeny hluboko v dávné minulosti, kdy indičtí panovníci a bohatí cestovatelé putovali světem se svým kvalitním a luxusním zázemím. Nepřekvapí proto snad nikoho, že renesance luxusního kempování pochází právě z Indie a Jihoafrické republiky, odkud se rozšířila do dalších zemí Asie, Afriky a do USA. V posledních dvou letech se v glampingu shlédli i lidé v Latinské Americe a Evropě.

Glampingové kempy v Africe patří k tomu nejlepšímu, co tento nový styl přinesl. Návštěvníci jsou v bezprostředním kontaktu s divočinou, musí ctít její pravidla, přitom mají vybudované dokonalé zázemí. Odměnou za respektování divočiny jsou jim zážitky, které lze jen stěží zažít jinde. Divoká zvířata vnímají kemp jako součást svého světa a vstupují do prostoru kempu, prochází jím a chovají se v něm jako v jiných částech divoké buše.

Nedílnou součástí kouzelného kempování je dokonalé a kvalitní vybavení luxusních stanů. Nenajdete zde žádná rozkládací lehátka, nafukovací matrace ani karimatky, naopak máte k dispozici velmi stylový nábytek z masívu, nebo zesílené hliníkové konstrukce s výpletem z umělého ratanu. Bambusové, či dřevěné podlahy jsou pokryty kvalitním kobercem. Koupelny jsou vybaveny nádhernými dřevěnými nebo kamennými vanami. Součástí stanů bývá téměř vždy terasa s unikátním výhledem a taktéž neméně kvalitním zahradním nábytkem.

Glampingové resorty musí nabízet i řadu dalších služeb v oblasti odpočinku a relaxace (wellness centra a lázeňské služby) a aktivního poznávaní okolí (safari, jízda na kolech, pěší túry apod.). Cílem je poskytnout komplexní zážitek.

Glamping nesmíte zavrhnout dříve, než jej prožijete, proto si luxusní ubytování v divočině zajistěte spolu s letenkami a prožijte neopakovatelnou dovolenou snů plnou zážitků, které nemá každý!



Související články