Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Co je třeba před odletem do exotiky vyřešit

Cestovní pojištění

Před odjezdem určitě nezapomeňte. Za pár korun na den můžete být chráněni proti milionovým zdravotním zákrokům. I když vyrážíte na klidnou dovolenou, kde se budete 10 dní slunit v letovisku, stejně se pojistěte. Člověka zdravého jako řípa může skolit cizokrajný bacil, nebo může nedopatřením způsobit újmu někomu jinému. A pokud se budete věnovat na dovolené adrenalinovým sportům nebo jiným akčnějším aktivitám, sjednejte si pro jistotu i .

Mezinárodní řidičský průkaz

Pokud si plánujete pronajmout na místě auto, a zemi projet křížem krážem, zjistěte si, jaký doklad budete k řízení potřebovat. Nechte si vyhotovit mezinárodní řidičský průkaz a pro jistotu do kufru přibalte i ten český. Většinou vám mezinárodní průkaz bude stačit, ale v některých zemích musíte předkládat oba.

Pas

Pas je takový základ, ale přesto (nebo možná právě proto) na něj mnohdy zapomínáme. Připravte si ho na viditelné místo a nezapomeňte zkontrolovat jeho platnost. Doporučujeme nechat si před odjezdem vyhotovit i jeho kopii nebo rovnou druhý pas (ten se hodí, když cestujete mezi státy, které se nemají právě v lásce). Kopii pasu pak můžete vozit všude s sebou, zatímco originál zůstane uložený někde na bezpečném místě.

Očkování

Před vycestováním do zahraničí je dobré zajít na preventivní prohlídku k lékaři. Můžete pro jistotu navštívit i svého zubaře, případně gynekologa. Běžné úkony totiž stojí v zahraničí mnohdy úplně jiné peníze. Obvodnímu lékaři rovnou sdělte, kam plánujete vycestovat, doporučí vám případná očkování a upozorní, na co si dát za hranicemi Evropy pozor. Nebo se zastavte v některém z očkovacích center, která se na výjezdy do zahraničí přímo specializují.

Redukce do zásuvek

I když cestujete jenom po Evropě, může se vám stát, že na některých místech svoji nabíječku k mobilu do zásuvky nestrčíte. Na světě existuje velké množství různých zástrček, které se liší jak tvarem, tak i bezpečností a stylem zapojení. Zjistěte si proto předem, jaké zásuvky na vás v destinaci budou čekat, a sežeňte si patřičné redukce.

Zdá se vám to jako moc práce? Nebojte, většinu věcí vyřídíte raz dva. uzavřete během pár minut a pro redukce se můžete stavit třeba v elektru cestou z práce. A až vyřídíte všechny formality, budete si vychutnávat dovolenkové vzrušení plnými doušky.Související články