Kuba je dlouhý, tenký ostrov nacházející se v Karibiku a známý pro svou pestrou kulturu, idylické pláže a svěží lesy. Velká část země o rozloze 104 556 km2 byla uznána světovým dědictvím UNESCO pro svou krásu a historický význam. Zde uvádíme seznam obsahující některé z těchto míst a také nejkrásnější místa na Kubě.

Varadero

Poloostrov Varadero, který je historicky zajímavý, ale neetický v oblasti turismu, se táhne do Karibiku v nejsevernějším bodu Kuby. Je to asi 2 hodiny východně od Havany. Americká mafie chtěla z tohoto poloostrova postavit úsek kasin až do Havany - pojmenovat to Casino Coast.Když však Castro převzal kontrolu nad zkorumpovaným Batistou, vykopl mafii, která začala Las Vegas v Nevadě.

Tento poloostrov má jedno z nejkrásnějších pobřeží v zemi. Problém však je, že střediska lemující pláž to úplně kazí. Na all inclusive dovolenou je to určitě vynikající volba, ale na poznání Kuby zde netřeba strávit více než 2 dny.

Na začátku poloostrova je dokonce brána, která Kubánců brání v vstupu.

Údolí Vinales

Prozkoumejte toto rozlehlé údolí zasazené v pohoří Sierra de Los Órganos. Toto místo oceněné označením UNESCO je plné malých měst, tyčících se, oblých vápencových útesů, rovných borovic a tradičních tabákových farem. Jezdit na kole, výletovat nebo jezdit na koních přes svěží údolí a užívat si pomalý způsob života. Největší značky doutníků v zemi jsou dodávány s tabákem pěstovaným v údolí Valle de Viñales, oblasti, která ztělesňuje venkovský kubánský život.

Národní park Topes de Collantes

Přírodní rezervace Topes de Collantes je plná přírodních krás. Jeskyně jsou skryté mezi kapradin, palmami a banány. Řeky tečou přes údolí a vodopády padají do křišťálově čistých jezírek. Díky podnebí je tento region důležitým ekosystémem pro mnohé barevné endemické ptáky Kuby. Je to skvělé místo na návštěvu. Přírodní rezervace se nachází mezi Cienfuegos a Trinidad na centrální Kubě a zahrnuje 5 menších parků. Každý park má alespoň jednu krátkou dobře definovanou turistickou trasu, kterou lze bez průvodce snadno sledovat. Každá cesta je jiná, většina se však převíjí přes zamlžené lesy a končí u vodopádu s odleskem v džungli nebo přírodním koupališti. Pěší turistika na Kubě bez průvodce může být náročná, ale přírodní rezervace Topes de Collantes je vynikající součástí Kuby, kterou je možné snadno prozkoumat nezávisle.

Pohoří Sierra Maestra

Pohoří Sierra Maestra v jihovýchodní části Kuby nabízí některé z nejlepších turistických tras v Karibiku včetně treku na nejvyšší horu Kuby, Pico Turquino. Bujné horské lesy jsou husté a krásné a existuje i fascinující historie. Tyto hory hrály rozhodující roli jako velitelství a úkryt pro povstaleckou armádu Fidela Castra na začátku vojenského boje proti Batistovmu režimu.

Městečko Trinidad

Trinidad má druhou největší sbírku světového dědictví po Havaně. Budovy UNESCO se od roku 1800 nezměnily skoro vůbec a na budovách pocítíte impozantní vliv španělské kolonie. Staré město Trinidadu je přístupné pouze pro chodce a koně, takže návštěvníci mohou volně procházet po pouličních trzích a prohlížet si ikonické světlé pastelové domy z úzkých dlážděných uliček. Za každým rohem na vas čeká nějaké malebné potěšení v Trinidadu a proto určitě navštivte toto město během své návštěvy na Kubě.

Havana

Stará Havana, nebo Habana Vieja, patří do světového dědictví UNESCO. Je to proto, že je to místo nejlepší zachovávajíci historiu Kuby. Až tak moc, že budete mít pocit že se tu zastavil čas. Po procházkách ulicemi najdete příklady Baroka a neoklasické architektury jako jsou Catedral de San Cristobal nebo starou restauraci Bodeguita del Medio, kde sám Hemingway zvykl sedávat a popíjet rum a kouřit doutníky.

Malecón

Tato slavná promenáda na nábřeží je jednou z nejoblíbenějších oblastí Havany a nezbytnou zastávkou pro každého, kdo cestuje přes Kubu. Myšlenka byla vytvořena v roce 1901 a Malecón byl částečně postaven v roce 1902. 7 kilometrová silnice nabízí místo pro procházky podél moře a prohlédnout si zachovanou směsici různých stylů 20. století v krásných barvách. Na Malecónu je vždy co dělat. Od lidí, kteří během dne sledují a lenoší po mořských stěnách, až po míchání s hudebníky a tanečníky v noci.

Nejkrásnější pláže Kuby

Pláže na Kubě jsou Všechny krásné a vyznačují se bílým pískem, táhnoucím se do tyrkysově modrého teplého moře. Přinášíme vám popis nejkrásnějších pláži na Kubě. Které se rozhodnete navštívit a strávit na nich ať už jen pár dní z vašeho pobytu na Kubě nebo celý pobyt na Kubě necháme jen na vás podle toho, co mate nejraději.

Pláž Varadero

Varadero je nejoblíbenější pláží na Kubě. Méně než 2 hodiny jízdy od Havany se Veradero rozprostírá na dlouhém úzkém poloostrově a pyšní se hořícími plážemi s bílým pískem a teplou tyrkysovou vodou.

Pokud máte rádi luxus a bohatý noční život zde si určitě přijdete na své. Pokud máte ale raději nerušený odpočinek na pláži, asi je lepší zvolit si jinou pláž. Na Kubě je jejich totiž několik s krásným bílým pískem a čistým mořem.

Playa Larga

Písčitá pláž Playa Larga se nachází v blízkosti divočiny Cienaga de Zapata bohaté na přírodu. Pokud hledáte klid s klidnou rybářskou vesnici, Playa Larga nabízí casas particulares (ubytování na soukromí), které jsou doslova na pláži - nezapomeňte přinést repelenty proti komárům. Zamiřte 40 minut na jih a dopřejte si šnorchlování na korálové stěně Playa Girón. Můžete uskutečnit vícenásobné ponoření během dne nebo si jen vychutnejte výhled na oceán z dřevěné houpací židle, dokud nezapadne slunce.

Playa Pilar

Playa Pilar bývá označována jako nejkrásnější pláž na Kubě, má k tomu všechny ingredience - prachový písek, teplou čistou vodu a více klidu než pláže v sousední vesnici Cayo Coco. Pilar byl také oblíbeným úkrytem pro amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye. Pilar je určitě pláž, kde se zdá, že čas zastavil. Vyzkoušejte si šnorchlování, windsurfing, plavání nebo plachtění na blízký ostrůvek.

Cayo Coco

Cayo Coco je ohromující venkovská pláž známá tím, že se objevuje ve dvou románech Hemingwaye, Ostrovy v potoku a Starý muž a moře. Pláž je spojena s pevninou na Kubě mostem, ale můžete také cestovat letecky na souostroví Jardines del Rey. Pláže z bílého písku jsou pokryty bezmračnou oblohou a dostatkem slunečního svitu a jemně tekoucí voda je krásná tyrkysová barva. Navštivte přírodní rezervace Parque Natural, kde najdete krokodýly, želvy a plameňáky.

Cayo Largo

Playa Paraíso neboli Paradise Beach je idylická kubánská pláž, která vypadá, jako by byla vyříznuta z časopisu. Nachází se na ostrově Cayo Largo del Sur, plážový pruh má jemný bílý písek, šokující modrou vodu a suché, slunné klima, je ideální pro plážové vylihování. Pokud chcete dělat víc, než jen odpočívat a relaxovat, Playa Paraíso není pro vás, ale pokud jste rádi, když si užíváte křišťálově čistou vodu, čistou oblohu a spoustu slunečního svitu, je to nejlepší místo, kam jít na Kube.

Cayo Santa Maria

Nádherné pláže Cayo Santa Maria pokrývají téměř celou délku severního pobřeží ostrova. Jsou rozděleny do devíti částí s celkovou délkou přibližně 13 km písku.

Celé souostroví je součástí UNESCO “Reserva de Biosfera Buenavista”; a část pláže na východním cípu Cayo Santa Maria, Playa Las Gaviotas, je součástí chráněného přírodního útočiště, kde nebude postavený žádný hotel.

První slovo, které přijde na mysl při popisu pláži na Cayo Santa Maria je: ohromující! Jsou z velmi jemného bílého písku s křišťálově čistou tyrkysovou vodou. Některé úseky pláže jsou od sebe odděleny krátkými skalnatými úseky (vznikající korálové útesy). Při přechodu přes tyto přírodní překážky doporučujeme nosit obuv, abyste se dostali na další část písku.

Vstup do vody není příliš strmý ani příliš mírný, takže není třeba chodit stovky metrů před tím, než bude voda na úrovni ramen. Pláže jsou většinou orientovány na sever; to znamená, že pokud sedíte na pláži s výhledem na moře, slunce je za vámi.

Cayo Guillemro

Cayo Coco a Cayo Guillermo jsou třetím největším turistickým hotspotům na Kubě. To dává smysl, berouce v úvahu, že pláže jsou tu krásné a oceán teplý. Na ostrovech neexistují žádné města a infrastruktura je většinou tvořena komplexními středisky. To dělá tento cíl méně atraktivním pro cestující, kteří se chtějí ponořit do kubánské kultury - nenajdete zde mnoho. Pokud je však vaším cílem vykopnout se na pláž na několik dní, je to dobré místo.

Cayo Guillermo je přilehlé ke Cayo Coco a leží na západ od něj. Je to mnohem menší ostrov - celkově pouze 18 km2 - a má méně hotelů. Hotely jsou umístěny podél 5 km dlouhé Playa El Paso. Paragliding a kite-surfing je zde populární a často uvidíte několik kite-surfařů skákajících na vlnách na Playa El Paso. Nejlepší pláž v této oblasti je na západním cípu ostrova Cayo Guillermo - na pláži Playa Pilar se nachází krásná pláž s bílým pískem, která se opírá o duny. V restauraci se podávají místní mořské plody a studené pivo.

Playa Ancon v Trinidadu

Nemusí mít jasný tyrkysový odstín severních pláží Kuby, ale Playa Ancón je pravděpodobně jedním z nejkrásnějších útesů a určitě to nejlepší z jižního pobřeží. Pláž Ancón se může pochlubit oslnivým pískovým obloukem s palmami a klidnou čistou vodou. V blízkosti pobřeží se nachází více než 20 míst k potápění. Je to prohlídka pro ty, kteří hledají den na pláži při návštěvě koloniální vesnice Trinidad nebo Cienfuegos.

Co dál vědět o Kubě

Víte vše pro cestu na Kubu? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku