Kuba má karibské subtropické podnebí s deštivým horkým a vlhkým počasím v létě a mírným počasím v zimě. Být na severní polokouli se tato období shodují s obdobími v Severní Americe a Evropě. Hurikánová sezóna je od června do listopadu.

Počasí na Kubě

Léto na Kubě

Léto na Kubě je od června do srpna. To jsou nejžhavější měsíce a někteří lidé (včetně Kubánců!) Považují teplo za velmi intenzivní. Na východní straně ostrova stoupají teploty na 38°C, což může být ve spojení s vysokou vlhkostí docela nepříjemné.

Hurikány na Kubě

Hurikánová sezóna je od července do listopadu, přičemž září a říjen jsou měsíce s nejvyšší pravděpodobností cyklónové aktivity. Září a říjen jsou mimo sezónu pro cestování na Kubu. V důsledku těchto tropických bouří je v těchto měsících průměrně více deště.

Jindy na Kubě

Zbytek roku na Kubě se obecně těší krásnému teplému počasí. Prosinec, leden a únor jsou nejchladnější měsíce roku na Kubě, kde je průměrná maximální denní teplota 25°C a průměrně 18°C v noci. Během těchto zimních měsíců na Kubě se příležitostné chladné fronty mohou dostat dolů ze Severní Ameriky, během níž mohou teploty v noci na několik dní na několik dní klesnout na přibližně 10°C. Tyto chladné fronty mohou nebo nemusí doprovázet déšť.

V letních měsících a během hurikánu je více srážek. I během těchto měsíců déšť obvykle přichází v krátkých odpoledních praskách, což může být příjemná úleva od tepla.

Počasí v Havaně

HAVANA

Hlavní město Havana leží na severozápadě Kuby na severním pobřeží. Maximální teploty v Havaně jsou v červenci až září 31-32°C a nejchladnější je prosinec až únor 19°C.

V Havaně činí srážky 1 200 mm ročně, z toho více než 100 mm měsíčně klesá v horké a deštivém období, od května do října. Od prosince do února jsou deště o něco častější než na jihovýchodě. Množství slunečního svitu na vrcholcích Kuby na jaře, v Havaně je každý měsíc průměrně 8 hodin slunečního svitu denně.

Kdy letět na Kubu

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Havany a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Havana v CZK

Co dál vědět o Kubě

Víte vše pro cestu na Kubu? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku