Cestování na Kubě bylo pro mnoho lidí vždy vysněným cílem. Ta klasická auta, barevné domy a levný rum, kdo by mohl odolat?!

Naštěstí se tato vysněná destinace nyní stává skutečností pro cestovatele, protože místní cestovní ruch v posledních letech explodoval. Obzvláště nyní je i pro občany USA snadnější než kdykoli předtím legálně navštívit Kubu. Pro neamerické cestovatele to vždy bylo legální, ale nedostatek informací a infrastruktury udržoval Kubu zahalenou v záhadném tajemství.

Díky tomu se také ceny letenek staly dostupnějšími a výrazně zlevnily. Letenky na Kubu klidně seženete i za 11 000 Kč standardně se však pohybují kolem 15 000 Kč. Nejlevnější letenky jsou zejména do Havany ale někdy pokud máte štěstí a vychytáte akci dají se za dobré ceny koupit letenky do Varadera nebo do Abel Santa Maria (Santa Clara, SNU).

Než začnete nakupovat letenky

Počasí

Obecně platí že hlavní sezóna na Kubě je od prosince do půlky května

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění pro Kubu je povinné pro všechny účastníky

Do Havany

Lety do Havany od 11 tis. Kč

Povinné vízum

K vízu budete potřebovat potvrzení alespoň prvního ubytování

První věc, co byste měli udělat, je zkontrolovat si náš článek o počasí na Kubě a rozhodnout se, ve kterém období chcete cestovat, aby vám to nejvíce vyhovovalo. Obecně platí že hlavní sezóna na Kubě je od prosince do půlky května. Sezóna dešťů začíná v červnu a dříve by se návštěvníci Kuby vyhnuli cestování úplně mezi srpnem a říjnem, kdy je zde také riziko hurikánů.

Před odjezdem si budete muset ještě vyřídit cestovní pojištění. Cestovní pojištění pro Kubu je povinné pro všechny účastníky, takže pokud si je nezakoupíte předem, můžete být při přistání nuceni zakoupit si jejich národní pojištění.

Také je potřeba si vybavit víza na které budete potřebovat potvrzení alespoň prvního ubytování (pokud se plánujete na Kubě přemísťovat), takže si určitě projděte stránky s ubytováním.

Kolik stojí letenka na Kubu

Cena letenky na Kubu tak i do jiných destinací záleží na více aspektech. Během svátků a prázdnin jsou většinou letenky nejdražší. Vysoký zájem cestovatelů tlačí však ceny v hlavní sezóně konkurenčním bojem nahoru a proto je dobré být flexibilní a zejména hledat odlety z více míst, nejen z Prahy. Na vyhledání nejlepší ceny letenek doporučujeme využít naše flexibilní vyhledávání ceny letenek na naší stránce.

Ceny letenek do Havany

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Havany a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Havana v CZK

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Havana v CZK

Kdy kupovat letenku na Kubu

Ceny letenek závisí na poptávce a proto je logické, že během hlavní sezóny budou letenky nejdražší. Koupit si však letenku levnou ale v období hurikánů také není nejrozumnější nápad. Proto sami musíte zvážit, co je pro vás nejlepší. Letenky však doporučujeme kupovat v předstihu několika měsíců. Na vyhledávání nejlevnější letenky ve vámi vybraném termínu vám dobře poslouží služba Hlídat cenu letenky na našich stránkách, která za vás bude hledat nejlepší cenu. Nejdříve začněte hledat letenku a tak tuto službu objevíte ve výpisu výsledků.

Nejlepší den pro odlet na Kubu

Obecně, pokud jdete na vlastní pěst, je lepší letět uprostřed týdne, protože letenky během a v okolí víkendu jsou dražší. Proto je nejlepší hledat letenky s odletem např od úterý do úterý. Počet týdnů na Kubě necháme již na vašem zvážení.

FAQ pro nákup letenek na Kubu

Hledáte odpovědi na svoje otázky? Připravili jsme pro vás ty nejčastější.

Když si odbavím zavazadlo na letišti, vyzvednu si jej až při příletu na Kubě?

Odpověď není jednoznačná a záleží zejména na letecké společnosti, se kterou letíte a kde budete mít mezipřistání. I když ve většině případů si ji vyzvednete až po příletu do dané destinace, doporučujeme při vydávání palubního lístku na letišti se zeptat pracovníků dané letecké společnosti, abyste se tak vyhnuli nejasnostem.

Co dělat v případě že se mi ztratí zavazadla.

V případě, že po přistání na Kubě nenajdete svá zavazadla, musíte okamžitě kontaktovat pracovníky letiště, abyste s nimi sepsali potřebné dokumenty. V případě, že pokud odejdete z letiště bez sepsání události, může se stát, že se k zavazadlům již nedostanete. Pokud však sepíšete událost, letištní personál vás bude kontaktovat za pár dní a doveze vám zavazadla do ubytování, které uvedete. Proto je lepší zůstat pár dnů po příletu na jednom místě.

Jaké letecké společnosti létají na Kubu?

Z Prahy se na Kubu dostanete jen s přestupem. Z jiných evropských měst létají přímé linky například Iberia z Madridu, Air France z Paříže, KLM z Amsterdamu. Tedy můžete využít tyto letecké společnosti i na odlet z Prahy s mezipřistáním, nebo do daných velkoměst můžete využít například ČSA nebo jiné nízkonákladové společnosti, a tím můžete ušetřit peníze za letenku.

Jak dlouho trvá let na Kubu

Přímý let z Prahy na Kubu neexistuje. Délka letu proto záleží na délce mezipřistání. Vzdálenost v kilometrech a čistý čas letu z jednotlivých míst si můžete prohlédnout v následující tabulce.

Přehled spojů, vzdálenosti a doby letů na Kubu

SpojeníVzdálenost v kmDélka letu
Praha- Havana853710h 32 min
Vídeň - Havana877410h 49 min
Budapešť- Havana898811h 4 min
Madrid - Havana74749h 17 min
Miláno- Havana830410h 16 min
Praha- Varadero846710h 27 min
Vídeň - Varadero870310h 44 min
Budapešť- Varadero891710h 59min
Madrid - Varadero73909h 11min
Miláno- Varadero822810h 10min

Kde koupit letenky na Kubu?

Pokud se rozhodnete koupit letenku na Kubu, můžete tak učinit zde na naší webové stránce. Máte-li jakékoliv dotazy týkající se nákupu, neváhejte a napište nám na náš online chat nebo na e-mailovou adresu, kterou naleznete v zápatí této stránky.

Koupit letenky z Prahy na Kubu na všechna dostupná letiště lze u nás.

Proč koupit letenku u nás?

  1. Silný zákaznický servis.

  2. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.

  3. Generátor nejlevnějších letenek.

Co dělat po přistání na Kubě

Po přistání na Kubě se připravte na dlouhou pasovou kontrolu. Nezapomeňte mít připraveny všechny papíry jako pas, víza, doklad o cestovním pojištění, doklad o prvním ubytováni. Pokud konečně projdete pasovou kontrolu, zamiřte o patro výš, kde je odletová hala a směňte si tam první peníze. Jelikož na Kubě jsou omezené bankomaty a ještě stále se ne všude dá platit kartou, doporučujeme mít u sebe vždy hotovost.

TIP

Pokud konečně projdete pasovou kontrolu, zamiřte o patro výš, kde je odletová hala a směňte si tam první peníze

Před letištěm najdete plnou řadu volných taxi. Doporučujeme vám před odletem si zkontrolovat ceny na internetu, kolik by asi měla stát cena taxíku z letiště do vašeho ubytování v Havaně nebo do jiného města. Když budete vědět, kolik stojí taxi, tak potom nezapomeňte smlouvat :-) Samozřejmě pomůže vám znalost španělštiny.

Pokud přistanete v odpoledních hodinách a ačkoliv budete unaveni po dlouhé cestě, určitě nechoďte spát, aby se vám nestalo, že se vzbudíte uprostřed noci. Raději to překonejte a jděte do ulic Havany. Na lepší zvládnutí JetLegu je ideální jít spát tak, jako chodí domácí - a v Havaně to bude až někdy nad ránem.

TIP

Pokud najdete hrstku lidí sedících po zemi hrajících si s mobily, tak to je dobrý signál, že tam je to místo, kde se budete moci připojit pomocí svého telefonu a zakoupené karty na internet.

Měli byste také vědět, že na Kubě stále není wifi zdarma. Na to, abyste se mohli připojit na internet, budete potřebovat kartu, kterou si zakoupíte za 1 CUC a budete ji moci využívat opakovaně 60 min. Ale i tak nebudete moci využívat internet ve svém mobilu kdekoliv. Pokud najdete hrstku lidí sedících po zemi hrajících si s mobily, tak to je dobrý signál že tam je to místo, kde se budete moci připojit pomocí svého telefonu a zakoupené karty na internet. Takže po příletu vám to doporučujeme zajistit si pár do zásoby, a to co nejdříve, neboť jinak můžete skončit na internetovém detoxu.

Proč jet na Kubu

Určitě jste slyšeli o krásných barevných ulicích Kuby, všude hrající kubánské hudbě, levném rumu a chutných doutnících. Pokud přesto nebylo vaším snem jít na Kubu, pokud se pro to rozhodnete, určitě nebudete litovat. Ti, co měli možnost to vyzkoušet za přísného Fidelova režimu, mohou namítnout, že Kuba již není to co bývala, ale pro nás Evropany to bude stále nepopsatelný zážitek.

Obchody jsou sice zásobené a regály naplněné, ale v každém obchodě najdete totiž jen 3 a skoro všude tytéž komodity. Určitě vás překvapí pohled na plný regál jednoho pracího prášku nebo jednoho oleje na vaření. Na druhé straně pohledy na litrové láhve levného Havana Club vás mohou jen mile potěšit.

Populární kombinace letů na Kubu

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy na Kubu na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně na Kubu na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Kubě

Už máte letenku na Kubu? Přečtěte si průvodce o Kubě.

Otevřít průvodce

Top letenky na Kubu