Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Tvořte svoje itineráře
 Sdílejte nabídky s přáteli
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Havana (HAV)

Kuba – výlet pro milovníky veteránů

Ráj všech, kteří obdivují automobilové skvosty ze 60. let. Ostrov ležící v samém srdci amerického Středozemí ve tvaru doutníku nabízí skvělé pláže, latinské rytmy, kvalitní doutníky a rumy, skvělé jídlo a nezapomenutelnou chuť kávy.

Bouráky

Na světe je len málo míst, kde narazíte na větší počet starých amerických aut v tak zachovalém stavu. Tyto bouráky brázdi ulicemi již několik desetiletí a stále některé stále vypadají jako by sjeli z montážní linky. A to i napříč tomu, že náhradní díly na Kubě nebyli k sehnání. Majitele se o ně starají do dnešního dne s láskou, a to je i na nich vidět. Zářivé barvy a nablýskaný lak přitáhnou oko nejednoho kolemjdoucího. A nejlepší na tom je, že se klidně můžete svézt v některém z nich, protože mnoho z nich slouží i jako taxi nebo dopravní prostředek při prohlídce města.

Pláže

Bude vám stačit více jak 280 pláži o celkové délce 5 746 km? Ostatně kubánské pláže jsou opravdu úchvatné a svojí krásou se podobají plážím na karibských ostrovech. Pokud dáváte přednost pestrému podmořskému životu, vydejte se na jih. A když rádi lenošíte na pláži s jemným pískem a smaragdovým mořem, zamiřte na sever. Každý si tu může najít ten svůj kousek ráje jen pro sebe.

Casa Particulars

Nejlépe jak poznat skutečný kubánsky život je tak, že se ubytujete ve zdejších Casa Particulars, co je obdoba známého AirBnb. Vláda Kuby umožňuje místním obyvatelům hostit turisty ve svých domovech a vám se naskytne jedinečný způsob, jak můžete zjistit více o zdejší kultuře a zvycích. Hlavně mnoho ubytování vám také nabídne ochutnat rodinné speciality, které pro vás připraví s láskou. A tak poznáte, jak chutná Kuba.

Výborné počasí

Na Kubu je možné letět kdykoli v roce. Nejchladnější období je od ledna do března, kde počítejte s nižšími teplotami. Vyšší vlhkost v podnebí může občas navodit pocit většího tepla, než je tomu ve skutečnosti. Každopádně počasí na Kubě je pro všechny milovníky slunce.

Rum všech barev

Být na Kubě a neochutnat místní rum? Tak to by byl velký hřích. Jeden z nejhlavnějších vývozních artiklů naleznete po celý zemi. Ochutnejte Mojito, Cuba Libre, Daiquiri nebo Mary Pickford. Tyto drinky nezklamou nikoho, kdo si rád dopřeje rumové opojení. Rum zde zraje v dubových sudech a ty mu dávají nezapomenutelnou chuť a vůni.

Kubánské doutníky

Kde jinde byste hledali ty nejznámější a nejdražší doutníky na světe, když ne na Kubě. Tabák se zde pěstuje téměř po celé zemi a je největším vývozním artiklem. Samotná výroba zaujme určitě i nekuřáky. Na Kubě máte mnoho možností, jak nakouknout pod pokličku výroby doutníků. Do dnešního dne se ty nejlepší a nejdražší doutníky zde balí ručně.

Národní poklad – káva

Nikde jinde na světe nenajdete kávovou plantáž, která by byla zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Kuba jednu takovou má. A i to svědčí o tom, že káva je zde skutečně národní poklad. Ochutnat zde Colado, typické kubánské espreso vyrobené do většího šálku je povinností. Je to také určitá společenská událost a je to taká příležitost si trochu poklábosit o její výrobě a načerpat i další informace o krajině.

Kuba je krajinou, která nabízí nespočet možností, jak si vychutnat dovolenou podlé své chuti. Letenky do Havany je možné pořídit v dnešní době za příznivé ceny, a proto když přemýšlíte o dovolené na Kubě, neváhejte. Vydejte se objevit nádherné pláže, skvělé jídlo, či rytmus kubánské salsy.