Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Svolvaer (SVJ)

Krásné Lofoty v úžasné přírodě

K největším turistickým lákadlům severního Norska patří zcela určitě Lofotské souostroví. Vydejte se za půlnočním sluncem, největším mořským proudem na světě, horská krajina daleko za polárním kruhem i dávná vikingská historie vás chytne za vaše cestovatelské srdce!

Nádherné přírodní scenérie beroucí dech, zde byla Matka příroda opravdu štědrá. Norská příroda patří k těm nejskvostnějším na světě.

Nedaleko od Bodø se mezi ostrovy Straumen a Straumøya táhne průliv, který je přibližně každých 6 hodin při přílivu a odlivu dějištěm velkého přírodního divadla. Masa vody se tudy řítí rychlostí přes 40 km/h a nárazem o dno a břehy se vytváří dramatický vír nálevkovitého tvaru. Jedná se o největší a nejsilnější mořský proud tohoto typu na světě. Zajímat by vás, rybáře, mohl i doprovodný jev, díky nahromadění velkého množství ryb, na březích stojící rybáři doslova vytahují z vody jednu rybu za druhou. Buďte svědkem tohoto unikátního jevu i vy, užijte si pohled z mostu, který překlenuje úžinu mezi ostrovy.

Navštívit můžete i zajímavé letecké muzeum.

Hodiny ukazují téměř půlnoc, slunce pomalu zapadá, budete žasnout nad touto krásou, najednou se slunce opticky odrazí od třpytivé mořské hladiny a opět stoupá vzhůru. Nenechte si ujít to, co nikde jinde nespatříte.

Lofotské souostroví s hornatou krajinou alpského typu, jehož horské štíty jsou velmi divoké a mnohé stěny dosahují úctyhodných 700 - 900 m n.m. Celý horský systém vrcholí 1 050 m vysokým bodem Svartinndem. Turistické trasy běžně nenajdete, přesto výstupy na ostrovní vrcholy stojí za nádherné výhledy na okolí.

V městečku Å najdete rybářské muzeum a jezero Ågvatnet, jehož břehy jsou skvělým výchozím bodem pro výstup na vyhlídkový hřeben pod vrchol Gjertinden. Přivítá vás úchvatný výhled na kopce, moře i jezero pod vámi.

Neváhejte a rezervujte si včas své , Norsko má rozhodně co nabídnout vždy, proto si i tuto zemi zamilujete.

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie