Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

KRK (KRK)

Odlet

Cestující

2

Kraków s návštěvou Osvětimi

Od: #flymeto   |   22. prosince 2015

Návštěvu tohoto jedinečně krásného polského města rozhodně neodkládejte. Kraków si projděte celý, každé zákoutí je zvláštní svou atmosférou. Projděte Staré město, ze severu do něj vejdete městskou bránou Barbakán, z jihu se k němu dostanete od královského hradu Wawel. Na historické centrum budete rádi vzpomínat, je lemován parkem Planty, který obepisuje místo bývalých středověkých hradeb.

Návštěva koncentračního tábora je velmi silný moment i pro silné povahy! Vryje se do vaší paměti a vy změníte pohled na svět. Součástí prohlídky je také dokumentární film z doby osvobození Osvětimi sovětskou armádou.

Na otázky jak vznikl název Březinka, proč právě zde na tomto konkrétním místě vznikly vyhlazovací tábory? Kdo a z jakého důvodu zde byl internován? Jaký byl denní režim, strava a život, co se dělo s dětmi? Mohly zde žít rodiny společně? Jaké lékařské pokusy na vězních prováděl Dr. Mengele? Dalo se v táboře přežít? Podařil se někomu útéct?

Na tyto i řadu dalších otázek vám odpoví průvodce, prohlídka koncentračním táborem Osvětim je velmi emotivním zážitkem.

Osvětim (německy Auschwitz) se stala jedním z táborů, kde bylo v době 2. světové války podle odhadů vyvražděno okolo 1,5 miliónů Židů.

Ve městě, jež se poté stalo symbolem nelidskosti a genocidy, se z obrovského komplexu budov dochovalo na 45 zděných a 22 dřevěných budov, které dnes slouží jako muzeum. Najdete zde dokumenty a fotografie o okupaci Polska německou a sovětskou armádou, boty a oblečení po zavražděných vězních a dobově upravené interiéry.

Zavzpomínejte a uctěte památku všech, jež zde položili životy.

Letenky do Krakowa rezervujte z pohodlí svého domova s dostatečným předstihem. Nejlevnější letenky zakoupíte pouze u nás!


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie