Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Bastia (BIA)

Korsika je rájem turistů

Na Korsice najdeme moře, památky i hory. Tomuto ostrovu ve Středozemním moři se přezdívá perla Středomoří. Navštívit zde můžete tři vysokohorské štíty Monte de Oro, Capu d’Orto a Monte Cinto.

Přes korsické hory se vine známá trasa měřící 160 km zvaná Sentier de Grande Randonnée de la Corse, které se zkráceně říká GR 20. Jde o velmi náročný dvou týdenní přechod. Normální poutníci ji zdolávají velmi těžko. Není zde síť horských chat.

Monte de Oro

Monte de Oro je vyhledávaným turistickým cílem, kdy pro výstup i sestup můžete zvolit jinou trasu.

Capu d’Orto

Vyhledávaný vyhlídkový vrchol nad městečkem Porto.

Monte Cinto

Se svými 2 706 m.n.m. je to nejvyšší vrchol Korsiky. Najdete ji v departmentu Haute-Course mezi údolími Asco a Golo. Za hezkého počasí vám nabídne pohled na Řím i Marseille.

I když leží Korsika ve Středozemním moři, podnebí a teploty se zde značně liší. Průměrná teplota je zde 16 stupňů Celsia, v horách mohou dosahovat i bodu mrazu. V létě mohou ránou klesnou teploty pod bod mrazu v horské oblasti a odpoledne vystoupat přes 30 stupňů Celsia.

Turistické chodníky v nejvíce navštěvovaných oblastech jsou řádně označené a upravené. Vrcholové části hor jsou plné stezek se štěrkovou sutí, většími kameny i skalkami. Korsika vás bude rozhodně lákat. Můžete zde najít koberce zajímavých rostlin, 5000 let staré merhiny a dolmeny.

Navštívit můžete nejkrásnější jezero na Korsice Capitello, které je hojně vyhledávané turisty díky snadnému přístupu od blízké silnice.

Na jaře zde můžete sjíždět řeky, v létě naopak mohou hřebeny hor trpět nedostatkem vody. Pokud vyrazíte na celodenní túru, vždy si sebou přibalte dostatečné množství vody. Osvěžit se můžete u mnoha vodopádů, tůní, řek i u potoka. Vypravte se na Korsiku letecky. Letenky pořídíte za výhodné ceny.

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie