Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Ponta Delgada (PDL)

Odlet

Cestující

2

Dovolená na Rhodosu
Hlavní město Rhodos nabízí moderní i starou část. V nové části je řada obchodů, hotelových komplexů i firem. Lidé zde žijí jako jinde v Evropě. Historická část města skrývá mnoho památek a proudí sem tisíce turistů. Stará část je památka UNESCO. Obepínají ho staré kamenné hradby a naleznete zde mnoho byzantských i antických památek. Významné památky si můžete prohlédnout při jízdě malým vláčkem. Jde o ostrov nabízející rozmanitou zábavu od turistiky, památek po sportovní zážitky.
Číst více..

Kombinovanou dopravou na Azory

Od: #flymeto   |   21. října 2015

Azorské ostrovy patří mezi nejkrásnější místa na zemi s panenskou přírodou. Destinace, kde nenajdete davy turistů!

Nejvhodnějším obdobím pro cestování po Azorských ostrovech jsou letní měsíce červenec a srpen, kdy nejméně prší, proto si letenky objednejte již teď a ušetřete i několik tisíc korun!

Azory vznikly sopečnou činností, nejmladší ostrov Pico, jež jako poslední z ostrovů vystoupil nad oceánskou hladinu, byl také obdarován dominantou v podobě nejvyšší hory Portugalska - Alto de Pico. Tyčí se do výše 2351 m n.m., avšak spatřit jeho vrchol je vzácné, často se totiž skrývá v mracích. Pokud se vám podaří zdolat výstup na tento vrchol, odměnou vám bude výhled na všech pět centrálních ostrovů!

Udělejte si chvilku pro návštěvu muzea velrybářství, kde uvidíte expozici fotografií ulovených vorvaňů porcovaných přímo v přístavu, stroje na zpracování velrybího oleje, rybí moučky i masa. A prohlédnout si samozřejmě můžete i velrybářské lodě.

Na největším ostrově Sao Miguel můžete spatřit univerzitu i nádherný poutní klášter Nossa Senhora da Esperanca se sochou Ježíška.

Díky sopečným vlivům se z měst a vesnic stala jedinečná místa s romantickou architekturou.

Symbolem ostrovů jsou modré hortenzie a místním slouží dokonce jako živé ploty, jež oddělují vinice a políčka od pastvin.

Ostrovům dominují také úchvatná sopečná jezera, například Lagoas das Furnas, které najdete na tomto ostrově, je proslulé termálními prameny a horkými vřídly, které místní obyvatelé využívají ke zhotovení pokrmů, které má poté specifickou chuť, k němu se popíjí víno Terras de lava.

Pokochejte se nevídaně vysokými rostlinami ve stromových alejích, kde ibišky, vánoční růže či azalky dorůstají obrovských rozměrů.

Zdejším významným ostrovem je také Terceria, kde najdete překrásné budovy z dob kolonialismu, jednou z nich je katedrála a aréna pro býčí zápasy, nevynechejte ani pevnost Sao Sebastiăo ze 16.stol. Býčí zápasy se zde konají většinou každý víkend, proto se sem vydejte, pokud holdujete této adrenalinové slavnosti, které jsou, narozdíl od Pamploně, daleko umírněnější a nedochází k vážným či dokonce smrtelným zraněním.

Mořské dno bohaté na tisíce vraků sem ročně láká stovky až tisíce potápěčů, pro které toto podmořské bohatství znamená ráj.

Klid, který panuje na Azorských ostrovech se vám vryje do paměti, a bude vás lákat často zpět, kde daleko od reality můžete lehce zapomenout na starosti.

9 Azorských ostrovů - Flores, Corvo, Terceira, Pico, Sao Jorge, Graciosa, Faial, Sao Miguel a Santa Maria se svou divokou přírodou patří stále mezi málo navštěvovaná místa země.

Mezi ostrovy se dá cestovat letecky, ale na bližší vzdálenosti fungují trajekty, které vám plavbou možná zpestří dovolenou v Atlantiku, pokud jste tímto dopravním prostředkem ještě necestovali.

na Azorské ostrovy objednávejte již nyní a ušetřete nemalý obnos peněz!

Dovolená, kde se budete cítit jako v ráji! Nejlevnější letenky do Ponta Delgada zakoupíte jen u nás!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie