Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Silný zákaznický servis.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Mluvíme vaším jazykem
 Tvořte svoje itineráře
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Ponta Delgada (PDL)

Karibik
Letošní dovolená v Karibiku!
Letiště · · Karibik
4. března 2016 2 min čtení
Číst více..

Kombinovanou dopravou na Azory

Azorské ostrovy patří mezi nejkrásnější místa na zemi s panenskou přírodou. Destinace, kde nenajdete davy turistů!

Nejvhodnějším obdobím pro cestování po Azorských ostrovech jsou letní měsíce červenec a srpen, kdy nejméně prší, proto si letenky objednejte již teď a ušetřete i několik tisíc korun!

Azory vznikly sopečnou činností, nejmladší ostrov Pico, jež jako poslední z ostrovů vystoupil nad oceánskou hladinu, byl také obdarován dominantou v podobě nejvyšší hory Portugalska - Alto de Pico. Tyčí se do výše 2351 m n.m., avšak spatřit jeho vrchol je vzácné, často se totiž skrývá v mracích. Pokud se vám podaří zdolat výstup na tento vrchol, odměnou vám bude výhled na všech pět centrálních ostrovů!

Udělejte si chvilku pro návštěvu muzea velrybářství, kde uvidíte expozici fotografií ulovených vorvaňů porcovaných přímo v přístavu, stroje na zpracování velrybího oleje, rybí moučky i masa. A prohlédnout si samozřejmě můžete i velrybářské lodě.

Na největším ostrově Sao Miguel můžete spatřit univerzitu i nádherný poutní klášter Nossa Senhora da Esperanca se sochou Ježíška.

Díky sopečným vlivům se z měst a vesnic stala jedinečná místa s romantickou architekturou.

Symbolem ostrovů jsou modré hortenzie a místním slouží dokonce jako živé ploty, jež oddělují vinice a políčka od pastvin.

Ostrovům dominují také úchvatná sopečná jezera, například Lagoas das Furnas, které najdete na tomto ostrově, je proslulé termálními prameny a horkými vřídly, které místní obyvatelé využívají ke zhotovení pokrmů, které má poté specifickou chuť, k němu se popíjí víno Terras de lava.

Pokochejte se nevídaně vysokými rostlinami ve stromových alejích, kde ibišky, vánoční růže či azalky dorůstají obrovských rozměrů.

Zdejším významným ostrovem je také Terceria, kde najdete překrásné budovy z dob kolonialismu, jednou z nich je katedrála a aréna pro býčí zápasy, nevynechejte ani pevnost Sao Sebastiăo ze 16.stol. Býčí zápasy se zde konají většinou každý víkend, proto se sem vydejte, pokud holdujete této adrenalinové slavnosti, které jsou, narozdíl od Pamploně, daleko umírněnější a nedochází k vážným či dokonce smrtelným zraněním.

Mořské dno bohaté na tisíce vraků sem ročně láká stovky až tisíce potápěčů, pro které toto podmořské bohatství znamená ráj.

Klid, který panuje na Azorských ostrovech se vám vryje do paměti, a bude vás lákat často zpět, kde daleko od reality můžete lehce zapomenout na starosti.

9 Azorských ostrovů - Flores, Corvo, Terceira, Pico, Sao Jorge, Graciosa, Faial, Sao Miguel a Santa Maria se svou divokou přírodou patří stále mezi málo navštěvovaná místa země.

Mezi ostrovy se dá cestovat letecky, ale na bližší vzdálenosti fungují trajekty, které vám plavbou možná zpestří dovolenou v Atlantiku, pokud jste tímto dopravním prostředkem ještě necestovali.

na Azorské ostrovy objednávejte již nyní a ušetřete nemalý obnos peněz!

Dovolená, kde se budete cítit jako v ráji! Nejlevnější letenky do Ponta Delgada zakoupíte jen u nás!Související články

Tagy

Kategorie