Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Tokio (TYO)

Odlet

Cestující

2

Rady před odletem – parkování, odbavování
Láká Vás vysněná dovolená někde v exotice a jediným možným spojem je letadlo? Převládá ve Vás nejistota při odbavování na letišti než tolik očekávaný odpočinek na pláži? My vám postup odbavování cestujících přiblížíme. V prvé řadě je důležité sbalit si na cestu své potřebné věci, mezi ně patří platné doklady (cestovní pas, občanský průkaz, kartičku cestovního pojištění), léky, které užíváte, víza, pokud cestujete i s dětmi, i oni musí mít své cestovní doklady.
Číst více..

Kde bydlí Mijazaki a jeho soused Totoro?

Od: #flymeto   |   29. května 2019

Na západě vládne Disney, na východě Mijazaki. Takové je rozdělení světa podle milovníků kresleného filmu. Kdo si chce potřást rukou s Mickey Mousem, ať zamíří do Disneylandu. Kdo chce stanout vedle monumentálního 5metrového robota z nebeského zámku Laputa, musí do Muzea Studia Ghibli.  V rámci stálé expozice a speciálních výstav nahlédnete pod ruku géniovi, který črtá působivé příběhy o hledání vlastní identity.

Vydejte se na vlastní Cestu do fantazie

Heslo muzea zní: Ztraťme se společně. K tomu, abyste se ponořili do fantastického světa Mijazakiho filmů a vlastní představivosti, vybízí i osobitá architektura objektu. Z členité budovy vybíhají dovnitř i ven točitá schodiště, klenou se tu můstky, vyčnívají balkóny a terasy, na střechách se rozkládají stupňovité zahrady a všechno se to ztrácí pod pnoucím břečťanem a zelení. V kouzelném labyrintu objevíte desítky nápaditých detailů, odkazů a atrakcí. Návštěvníci do 12 let můžou například nastoupit do obří plyšové repliky kočičího autobusu.

V knihovně a knihkupectví Tri Hawks najdete v regálech tituly doporučené samotným tvůrcem. Ve Straw Hat Café dostanete kromě domácí kuchyně i speciální pivo jménem Větrné údolí, které exkluzivně pro muzeum uvařil mikropivovar Dairy Kingdom Oratche. V přízemí se seznámíte s historií a uměním animace. Pět pokojů v prvním patře simuluje jednotlivé části animačního studia. Navazující expozice vás provede kompletním tvůrčím procesem – od náčrtu, přes storyboardy, barvení a kreslení pozadí. A v posledním patře vás čeká obchod se suvenýry pojmenovaný podle pirátské bandy Mamma Aiuto.

Flymeto - ColobusYeti | istockphoto.com

Flymeto - Heather Simmonds | appetiteforjapan.com

Flymeto - MrNovel | istockphoto.com

Flymeto - Kde bydlí Mijazaki a jeho soused Totoro?

Přes půl světa za 12minutovým večerníčkem

Nejdůležitější místnost muzea se ale nachází v suterénu. V Saturn Theatre se promítají krátké filmy, kvůli kterým se sem fanoušci sjíždějí z celého světa. Nikde jinde je totiž neuvidíte, nikde na internetu je nestáhnete. Jejich unikátnost umocňuje mimo jiné i omezení, které říká, že za jednu návštěvu můžete zhlédnout pouze jeden film. Abyste viděli všechny, museli byste do muzea přijít 10x. Místo každé vstupenky obdržíte 35mm filmový pásek, který zachycuje pár okének z některého filmu.

Vstupenky jako takové jsou kapitola sama pro sebe. Kdo přijde do muzea nablind, ten se dovnitř nepodívá. Na místě sice stojí v budce pokladny vykulený Totoro, lístky ale neprodává. Nejjistější je rezervovat si je předem online. Každého desátého je možné zakoupit vstupenky na následující měsíc. Pečlivě spočítejte časový posun mezi místem, odkud budete “stát frontu na lístky”, a tokijskou Mitakou, nařiďte si budíka a v pravý čas klikejte o sto šest. Lístky jsou pravidelně během pár minut pryč.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie