Výhody registrace u Flymeto
  1. Garance nejlevnějšího nákupu.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Silný zákaznický servis.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Katowice (KTW)

Katovice

Mezinárodní letiště Katovice leží v katastru obce Pyrzowice, asi 30 kilometrů severně od samotných Katovic. Jedná se o třetí nejrušnější letiště v Polsku, přičemž na něm fungují zejména nízkonákladové letecké společnosti.

Letiště disponuje dvěma terminály pro osobní dopravu, značenými písmeny A a B a dále pak jedním nákladním terminálem. Jeho ranvej je dlouhá 2 800 metrů a široká 60 metrů, tudíž v Katovicích mohou přistávat obrovské letouny typu Boeing 747 či Boeing 777.

Největší zastoupení mají na katovickém letiště aerolinky Ryanair a Wizzair, které z něho dohromady provozují téměř 30 linek do destinací napříč celou Evropou. Na terminále B pak působí ještě polský LOT, euroLOT a německá Lufthansa.

Z katovického hlavního nádraží jezdí na letiště každou hodinu autobus, který je tou asi nejlevnější variantou. Cesta trvá asi 50 minut. Nocování na čistém letišti by mělo být bezproblémové - obchůdky jsou otevřeny nonstop a jako cestující máte k dispozici sedačky s opěrkami.

V terminálu A pak působí i autopůjčovny Onlinecar Car Rental, Budget Rent a Car, Dollar Rent A Car, Silvercar, GTL, Awos a Jolcar. V budově terminálu B navíc sídlí půjčovna GT MWM CARS.Související články

Tagy

Kategorie