Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Silný zákaznický servis.
 500 milionů letů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Katowice (KTW)

Katovice

Mezinárodní letiště Katovice leží v katastru obce Pyrzowice, asi 30 kilometrů severně od samotných Katovic. Jedná se o třetí nejrušnější letiště v Polsku, přičemž na něm fungují zejména nízkonákladové letecké společnosti.

Letiště disponuje dvěma terminály pro osobní dopravu, značenými písmeny A a B a dále pak jedním nákladním terminálem. Jeho ranvej je dlouhá 2 800 metrů a široká 60 metrů, tudíž v Katovicích mohou přistávat obrovské letouny typu Boeing 747 či Boeing 777.

Největší zastoupení mají na katovickém letiště aerolinky Ryanair a Wizzair, které z něho dohromady provozují téměř 30 linek do destinací napříč celou Evropou. Na terminále B pak působí ještě polský LOT, euroLOT a německá Lufthansa.

Z katovického hlavního nádraží jezdí na letiště každou hodinu autobus, který je tou asi nejlevnější variantou. Cesta trvá asi 50 minut. Nocování na čistém letišti by mělo být bezproblémové - obchůdky jsou otevřeny nonstop a jako cestující máte k dispozici sedačky s opěrkami.

V terminálu A pak působí i autopůjčovny Onlinecar Car Rental, Budget Rent a Car, Dollar Rent A Car, Silvercar, GTL, Awos a Jolcar. V budově terminálu B navíc sídlí půjčovna GT MWM CARS.Související články

Tagy

Kategorie