Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Katowice (KTW)

Odlet

Cestující

2

Katovice

Od: #flymeto   |   28. dubna 2010

Mezinárodní letiště Katovice leží v katastru obce Pyrzowice, asi 30 kilometrů severně od samotných Katovic. Jedná se o třetí nejrušnější letiště v Polsku, přičemž na něm fungují zejména nízkonákladové letecké společnosti.

Letiště disponuje dvěma terminály pro osobní dopravu, značenými písmeny A a B a dále pak jedním nákladním terminálem. Jeho ranvej je dlouhá 2 800 metrů a široká 60 metrů, tudíž v Katovicích mohou přistávat obrovské letouny typu Boeing 747 či Boeing 777.

Největší zastoupení mají na katovickém letiště aerolinky Ryanair a Wizzair, které z něho dohromady provozují téměř 30 linek do destinací napříč celou Evropou. Na terminále B pak působí ještě polský LOT, euroLOT a německá Lufthansa.

Z katovického hlavního nádraží jezdí na letiště každou hodinu autobus, který je tou asi nejlevnější variantou. Cesta trvá asi 50 minut. Nocování na čistém letišti by mělo být bezproblémové - obchůdky jsou otevřeny nonstop a jako cestující máte k dispozici sedačky s opěrkami.

V terminálu A pak působí i autopůjčovny Onlinecar Car Rental, Budget Rent a Car, Dollar Rent A Car, Silvercar, GTL, Awos a Jolcar. V budově terminálu B navíc sídlí půjčovna GT MWM CARS.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie