Největší část Kanady má kontinentální klima, ačkoli průměrné zimní a letní teploty se v Kanadě liší podle místa. Zima může být krutá v mnoha oblastech země, zejména ve vnitrozemí, které zažívají kontinentální klima. V těchto oblastech mohou být denní průměrné teploty kolem -15 stupňů Celsia, ale mohou dokonce klesnout pod -40 stupňů Celsia při silném větru. V oblastech mimo pobřeží může sníh pokrývat povrh země téměř šest měsíců v roce. Pobřežní Britská Kolumbie má mírné podnebí s mírnou a deštivou zimou.

Na východním a západním pobřeží v létě jsou průměrné teploty obvykle na nízkých 20 stupňů Celsia, zatímco ve vnitrozemí se průměrná letní teplota pohybuje v rozmezí od 25 do 30 stupňů Celsia, s občasným extrémním teplem v některých oblastech přesahujících 40 stupňů Celsia.

Nejlepší doba k návštěvě střední a jižní Kanady, v níž se nachází nejvíce míst, je od konce léta do začátku podzimu (tj od konce srpna do konce září). Takto se můžete vyhnout teplotním extrémům a můžete si vychutnat klidné a často slunečné počasí (tzv. Indické léto, které někdy trvá do října).

Koncem září můžete obdivovat velkolepé barvy lesů javorů a dalších druhů stromů. Období od konce jara do začátku léta, tedy od konce května do konce června, může být také v pořádku. Nejteplejšího období (červenec - srpen) se netřeba zcela vyhnout. I když někdy může být příliš horké, s občasnými bouřemi.

Nejhorší období kromě zimy (prosinec až únor) je možná období tání sněhu. To se může lišit v závislosti na měsíci v roce a oblasti. Vyskytuje se kolem dubna ve střední a jižní Kanadě: tající sníh se mění na bahno a cestování se stává těžkým, alespoň mimo město.

V severních oblastech je léto jediným obdobím, kdy teplota stoupá nad bod tání, ale cestování může být jednodušší, když je veškerá zem zmrazená. Ve vysokých zeměpisných šířkách můžete vidět bílé noci v červnu, zatímco za polárním kruhem slunce nikdy nezapadá delší nebo kratší, v závislosti na zeměpisné šířky. Na Velikonoce jsou obrovské severní území stále zamrzlé, ale dny jsou už dost dlouhé. V zimě, zejména v prosinci, jsou dny velmi krátké.

Počasí v Torontu

V oblasti Velkých jezer, v nížinách jižního Ontaria a Quebeku (Montréal, Toronto, Ottawa, Quebec), je klima stále kontinentální, ale je také vlhká a srážky se pohybují kolem 1 000 mm za rok, dobře rozmístěné po celý rok.

TORONTO

Zima je chladná, často mrznoucí, charakterizovaná suchými a slunečnými dny střídajícími se s obdobím nepříznivého počasí a sněhových srážek. Jaro přichází poměrně pozdě a je velmi chladné. V létě, které není dlouhé, se střídají deštivé a chladné dny s horkými a slunečnými dny, během kterých mohou odpoledne vypuknout bouře.

V Torontu je průměrná teplota v lednu -5,5°C, ale teplota klesá i pod -20°C během několika dní téměř každý rok. Letní dny v Torontu jsou obvykle teplé a někdy dokonce horké s možností bouří, ale mohou být i chladné a deštivé dny. Červenec a srpen mají průměrnou teplotu 15-16 stupňů. V blízkosti Toronta je jezero Ontario, které je v zimě velmi chladné, zatímco v létě je téměř přijatelné ke koupání, alespoň pro některé lidi. V srpnu dosáhne 21°C.

Počasí ve Vancouveru

Tichomořské pobřeží má oceánské klima, které je velmi odlišné od zbytku země. Zimy jsou relativně mírné, ale deštivé. Obvykle je teplota nad bodem mrazu, ačkoli téměř každý rok může být několik dní sníh a mráz. Léta jsou chladná a dost sluneční, i když někdy může pršet.

VANCOUVER

Vancouver je jediné velké město v Kanadě, které v zimě nemrzne. Průměrná teplota je 4°C v lednu a 18°C v červenci. Podnebí je podobné Londýnskému (i když léto ve Vancouveru je slunečnější). Moře ve Vancouveru a podél pobřeží Britské Kolumbie je vždy chladné. Nejteplejší je v červenci a srpnu a to má jen 14 stupňů Celsia.

Kdy letět do Kanady

Nejlevnější letenky do Toronta v kontextu počasí

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Toronta a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Toronto v CZK

Tedy vidíte, které datum je pro odlet do Toronta nejlepší vzhledem k vývoji počasí v destinaci a vzhldem k aktuální ceně letenky.

Nejlevnější letenky do Toronta

Následující graf zobrazuje přehled nejnižších cen letenek do Toronta v kontextu počasí. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Toronto v CZK

Co dál vědět o Kanadě

Víte vše pro cestu do Kanady? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku