Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Cancun (CUN)

Odlet

Cestující

2

Kam se vydat za aktivní dovolenou

Od: #flymeto   |   4. června 2016

Máte rádi aktivní dovolenou? Míst, kam se vypravit je po celém světě mnoho. Přinášíme pár tipů pro dobrodružné povahy.

Navštivte zatopené jeskyně v Mexiku

Jste nadšenec do cestování po Střední Americe? Na Yucatánu najdete nespočet zatopených jeskyní, kde se můžete potápět. Jeskyně umožní koupání ve smaragdově čisté vodě, uprostřed nádherné přírody a také můžete prožít jedinečné zážitky při potápění. Jeskyně mají více pater a potápět se můžete tak, že narazíte na cenoty, kde se sladká voda proměňuje ve vodu slanou. Potápění není určeno pro začátečníky.

Vystoupejte k Nepálským vrcholům

Mt. Everest je místem, které si nedá nikým a ničím vzít svou majestátnost. Vystoupat na jeho vrchol není rozhodně nic jednoduchého. Musíte mít výbornou fyzičku a také vysoké sportovní cíle, pokud se hodláte vydat k himalajským vrcholkům, které vám poskytnou jedinečný výhled.

Zdolejte vulkány na rovníku

Nad tropickým Ekvádorem se tyčí úchvatná sopka Chimborazo. Z jejího vrcholu je to nejdál do středu Země. Zdolat můžete vulkány Cotopaxi a Illinzia Norte, které si nesmí nechat ujít žádný sportovec. Sopky, sněhová pokrývka a extrémní počasí horké latinské Ameriky vám ukáží, co jsou to opravdové extrémy.

Na divokou řeku jedině do Patagonie

V divoké Patagonii se můžete těšit na divoké pláně, rozervané hory a především na hučící řeku. Na řece Futaleufú se můžete projet na raftu nebo kajaku. Nejde o zábavu a klidnou dovolenou, ale o adrenalinový sport, který vám umožní užít si nádhernou přírodu a vysoké hory i zemědělské osady táhnoucí se kolem řeky.

Vypravte se na safari do Afriky

Navštěvujete rádi zoo? Co takhle se vypravit přímo do divoké přírody na safari. Pozorovat zvěř v afrických savanách bude pro vás jedinečným zážitkem. Navštívit můžete národní parky v Keni, Tanzánii, kde vás může ze vzdálenosti pár metrů pozorovat slon, lev či gepard. Spatřit můžete stáda antilop a žiraf.


comments powered by Disqus