Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Mluvíme vaším jazykem
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Zadar (ZAD)

Odpočiňte si a relaxujte v nejlepších lázních Slovinska
Evropa · Slovinsko
19. prosince 2015 2 min čtení
Číst více..
Odleťte na víkend do Londýna, nebudete zklamáni
Evropa · Velká Británie
13. listopadu 2020 2 min čtení
Číst více..

Kam na podzim na dovolenou?

Prodlužte si léto, pokud vám zima zalézá i pod kabát! Pokud vám nestačila tropická vedra, která ovládala Česko v období letních prázdnin, na podzim ještě stále můžete vyrazit k moři, nejlépe tam, kde je pořád teplo.

Ne všechna letoviska jsou však k podzimní dovolené vhodná, pokud očekáváte především lenošení na pláži.

V některých zemích ta pravá dovolenková sezóna teprve začíná. Týká se to hlavně zemí severní Afriky - Tunisko, Egypt, a také jižního Středomoří.

V Řecku, Turecku, na Kypru, Baleárských ostrovech, v jižním Španělsku a na jihu Itálie se dá koupat minimálně do konce října. Moře, které se přes léto stačilo prohřát, bývá teplejší než před sezónou na jaře.

Pokud neřešíte finanční stránku, nic nezkazíte dovolenou v místech, kde je teplo po celý rok: v Karibiku, na Seychelách, na Floridě, v Thajsku či v Indonésii. V Thajsku začíná sezona právě v tomto měsíci.

Dětem začala na podzim škola, k moři se vydejte, například na svou druhou dovolenou - bez dětí. Ale díky příznivějším cenám a většímu klidu je toto období vhodné i pro dovolenou pro seniory. Podzim však nabízí výborné podmínky také pro aktivní dovolenou. Při nižších teplotách se lépe sportuje, častější větry určitě ocení milovníci surfování a jachtingu.

Příjemněji se budete cítit při toulkách po památkách.

Nevýhodou je sice počasí, kdy si musíte připravit náhradní program, ale jistě vždy bude stát za to a vy si svou vytouženou dovolenou užijete.

Naopak menší množství turistů nabízí výbornou příležitost lépe poznat místní obyvatele. Některá místa s počínajícím podzimem získávají více osobitější atmosféru, kdy nejsou všude fronty a davy turistů.

Kam se tedy nejlépe vydat za teplem a sluníčkem? Co třeba na Krétu?

Po Španělsku má Kréta největší počet pláží s modrými vlajkami. Nejoblíbenějšími letovisky pro strávení podzimní dovolené je východní část Kréty, Korfu, Chalkidiki a souostroví Dodekanesa. Spousta čistých pláží, nádherně průzračné moře - co víc si přát?

Je libo Chorvatsko?

Do Chorvatska se dá jet k moři i během září, počasí již však bývá rozmarnější a panují zde silnějšími větry. Nejvhodnějším letoviskem je jih v okolí Dubrovníku, jižní ostrovy Brač, Korčula nebo Vis. Dubrovník je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO s unikátními památkami. Perlou ostrova Korčula je stejnojmenné starověké město.

Egypt je spolehlivým tropickým rájem

Do Egypta je lepší jezdit až na podzim, na pobřeží Rudého moře bývá v říjnu okolo 30°C, moře je vyhřáté na příjemných 24°C. Na Sinajském poloostrově si lze dovolenou zpestřit návštěvou podmořského přírodního parku v Ras Muhammadu, na africké pevnině výletem na Saharu.

V Turecku objevujte památky i relaxujte

Turecká riviéra se rozkládá v nejteplejší části Středozemí, po horkém srpnu je zde moře vyhřáté až na úžasných 26°C, pod 20°C klesá jeho teplota až během listopadu.

Více než 200 tureckých pláží se pyšní prestižním oceněním Modré vlajky, z toho zhruba polovina je právě na Turecké riviéře. Nejčistší a nejoblíbenější pláže najdete v letoviscích Alanya, Kremer a Manavgat.

Tunisko si zamilujete!

Tunisko patří k zemím, kam je kvůli vysokým letním teplotám lepší jet nejlépe na podzim. Od konce října je vhodnou destinací především ostrov Djerba, kde je o něco tepleji než na pevnině. V severní části jsou populární letoviska Hammamet nebo Monastir, na jihu jsou to Stax nebo Gabes.

Na podzim je moře v Tunisku díky horkému létu příjemně vyhřáté. Od poloviny září do začátku prosince zde najdete ideální podmínky pro aktivní dovolenou, kam lze výborně zařadit plachtění, surfování i golf. Koupání v Tunisku je vhodné i pro rodiny s dětmi. Písčité pláže s pozvolným vstupem do vody umožní i malým dětem vyřádit se v mořských vlnkách. Pro zpestření dovolené si naplánujte výlet do saharských oáz nebo starobylého Kartága.

Velmi čisté moře lákavé ke koupání?

Na Maltě je moře velmi čisté celoročně.

Podnebí na Maltě výrazně ovlivňuje vlhkost ze Středozemního moře, po teplém dni čekají návštěvníka i velmi teplé noci. Koupat se dá až do října, kdy zde bývá ještě velmi horké počasí. Pláže jsou jemně písčité, koupání je možné i na skalních plošinách, odkud se vstupuje do vody po železných schůdcích.

Hlavním turistickým centrem je severovýchod ostrova Malta. Mezi nejhezčí pláže patří Paradise Bay a Golden Bay.

Na Gozu, jež je součástí Malty, je nejzajímavější pláž Ramla Bay s červeným pískem. Na Cominu nevynechejte nádhernou zátoku Blue Lagoon, která je skvělá pro potápění.

Očekáváte luxusní dovolenou?

Pláže Kanárských ostrovů jsou čisté, ostrovy Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura se pyšní nejčistšími plážemi, jsou oceněny modrou vlajkou a nabízí tak skvělé podmínky pro relaxaci i ke koupání v moři.

Kanáry patří k destinacím, kde je jistota teplých dní po celý rok, snad proto se jim říká “ostrovy věčného jara”. Ostrovy jsou velmi rozmanité: na Tenerife najdete hory, na Lanzarote sopečnou krajinu, a na Fuerteventura dlouhé pláže, Gran Canaria svádí k rušnému nočnímu životu. Jednoduše, každý si zde vybere to, co očekává a co má rád.

Stále jste nenašli tu pravou dovolenou?

Do Thajska se dá jet v podstatě kdykoliv, nejlepší je právě období mezi listopadem a březnem, kdy zde nejméně prší a průměrné teploty se pohybují kolem 30°C. Moře je velmi teplé po celý rok, proto se sem turisté rádi vrací pravidelně každý rok.

Thajsko je charakteristické buddhistickými chrámy a královskými paláci v hlavním městě Bangkok.

Toužíte vidět korálové ostrovy?

Seychely tvoří asi sto většinou nízkých korálových ostrovů. Vlhké, tropické klima s teplotami ovzduší i moře kolem 30°C si zamilujete. Jedná se o jednu z nejluxusnějších destinací.

Seychely jsou jediným místem, kde volně v přírodě žije želva obrovská. Vskutku rajská krajina je naprosto lákavá a málokdo jí dokáže odolat!

Oblíbili jste si oblast kolem Karibiku?

Oblast Karibského moře je ke koupání jako stvořená a vzduch i voda jsou velmi přijatelné po celý rok. Do Dominikánské republiky je nejlepší jet právě v měsíci listopadu, kdy zde méně prší, ale ještě nezačala hlavní sezóna. Teploty často překračují 30°C. V zemi je několik překrásných národních parků i řada památek na nejstarší španělské osídlení.

Sklonek podzimu prožijte na Floridě

Poloostrov Florida je nejvhodnější navštívit až na sklonku podzimu. Vzduch i voda mají v tuto dobu kolem 25 °C, průzračné moře omývá nádherné pláže s jemným bílým pískem, které jsou lemovány kokosovými palmami. Pozoruhodný je národní park Everglades, kde žijí mimo jiné aligátoři a černí panteři.

Vyberte si vhodnou dovolenou již dnes a rezervujte si své . Jen u nás zakoupíte letenky do oblíbené destinace za bezkonkurenční ceny!

Populární kombinace letůSouvisející články

Kategorie