Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Amman (AMM)

Odlet

Cestující

2

K Mrtvému moři můžete vyrazit po celý rok – nudit se nebudete

Od: #flymeto   |   1. května 2016

Azurově modrá, lesknoucí se vodní plocha neláká jen ke koupání a natírání těla léčivým bahnem. Je historickým symbolem, který zajímal staré Egypťany, Nabatejce, Římany. Izraelci si Mrtvé moře hlídají jako oko v hlavě.

K Mrtvému moři se jezdí po celý rok. Ročně zde přijedou tisíce turistů, kteří se zde jezdí nejen vykoupat kvůli svému zdraví, ale také kvůli jeho historii. Byl zde postaven resort Ejn Bobek, kde najdete levné i luxusní hotely. Můžete absolvovat nejen léčivou kúru, ale také vycházku do pouštního údolí Nahal Bobek, kde se můžete projít skalami Judské pouště a skrýt se ve stínu stromů.

Starověká oáza kibuc Ejn Gedi je národní park, který se nachází na západ od Mrtvého moře, v blízkosti pevnosti Masada, která je velmi oblíbeným turistickým cílem. Dal ji postavit v prvním století p. n. l. Herodes Veliký. Je proslulá tím, že v ní našli útočiště i smrt židovští povstalci proti Římanům. Okouzlí vás místní botanická zahrada i příjemné rybníčky, které umožní koupání.

Při vstupu do moře rozhodně nechybí stánky s občerstvením a lehátka, můžete pozorovat nerušeně krásu Mrtvého moře. Tři kilometry na jih od Kibucu se nachází lázně Ein Gedi Bath. Země zde oplývá minerální vodou a horkými sirnými prameny a spolu s bahenními zábaly dává prostor k ozdravné relaxaci a detoxikaci organismu a součástí je také část pláže a moře. Voda v Mrtvém moři je 10x slanější než Středozemní moře.

Mrtvé moře je slané jezero, které neodtéká a rozkládá se mezi západním Západním břehem Jordánu a Izraelem. Nachází se 420 metrů pod hladinou světového oceánu a je tak nejníže položeným odkrytým místem na povrchu země. Jeho hloubka je maximálně 380 metrů.

Vydejte se prozkoumat krásy Mrtvého moře a lehnout si do bahenní kúry. Stačí si zakoupit a ubytovat se v jednom z luxusních hotelů.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie