Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Mluvíme vaším jazykem
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Las Palmas (LPA)

K moři i v zimě? S námi kamkoliv!

Nejsevernější z Kanárských ostrovů je Lanzarote, je oblíbeným cílem turistů hlavně díky celoročně příjemným podnebím. Kromě hezkých pláží a zajímavé architektury Lanzarote nabízí i spoustu možností na pěší výlety či cykloturistiku.

Ostrov Tenerife s 3715 m vysokou sopku Teide i mnohem známější Gran Canaria s velkými rekreačními komplexy lákají ke skvělé dovolené v těchto chladných měsících. Lanzarote je však jiné, vyniká nade všechny Kanárské ostrovy svéráznou krásou sopečné krajiny hrající snad všemi temnými tóny, vaše zraky zaujmou vulkanické kužely i divoké pobřežní scenérie. Pro mnohé z vás to bude láska na první pohled! Ty nejhezčí scenérie se nachází většinou na ne snadno přístupných místech.

Nejkrásnější, ale také nejnáročnější pěší výlet, možná spíše trek, vyžaduje lepší fyzickou kondici, unikátní scenérie vám ovšem bohatě vynahradí všechna příkoří trasy, stezka Camino de Guatifay nemá na ostrově obdobu.

Divokému a větrnému severozápadnímu pobřeží Lanzarote dominují až neuvěřitelných 500 metrů vysoké Famarské útesy. Východiště treku je na jejich jižním úpatí u prázdninové osady Famara.

Poměrně úzká stezka je místy narušená přírodními vlivy, cestu vám zpříjemní šum a vůně oceánu pod vámi.

Pobřežní stezka lemující okraj Národního parku Timanfaya, je vzdálená asi 20 km jihozápadně od Famary. Zamiřte také do centra parku na organizovanou prohlídku, nebo na Ruta del Litoral neboli Pobřežní stezka, kde budete mít více soukromí.

Přibližně 11 km dlouhá trasa podél západního pobřeží vede nekonečnými lávovými poli. Krajina je krásná, kolem vás budou jen obrovské plochy keříčkové lávy a z druhé strany rozdivočelý oceán.

Na výchozí místo u pláže Madera se dostanete po neznačené silničce z vesnice Tinajo. Absolvování stezky jedním směrem až k opuštěné pláži Playa del Paso vyžaduje necelé tři hodiny pochodu, odtud lze asi za další hodinu dojít až do osady El Golfo. Nezapomeňte na kvalitní opalovací krém i kvalitní boty!

To je jen špetka toho, co zde můžete prožít, na tomto krásném ostrově najdete mnohé další pěší túry, které vás zavedou do nevídaných končin, kde vás bude přecházet zrak z úchvatné nádhery této krajiny.

zakupte již nyní a užijte si dovolenou v teple. Ušetřete spoustu peněz a rezervujte letenky ještě dnes!

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie