Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Sarajevo (SJJ)

Odlet

Cestující

2

Běžecké závody světa, kterých stojí za to se zúčastnit! II.
Maraton Rapa Nui - Velikonoční ostrov, Polynésie, Tichý oceán (5.6.2016) Ostrov vulkanického původu pojmenovaný Rapa Nui je nejodlehlejší obydlený ostrov na světě. Délka ostrova je pouze 24 km, ale pokud si chcete vyzkoušet něco opravdu netradičního a nezapomenutelného, Maraton Rapa Nui je rozhodně to pravé. Registrace jsou spuštěny a stále zbývají volná místa. Neváhejte, také letenky za skvělé ceny kupte ještě dnes a ušetřete! The Big Five Marathon v Africkém národním parku (25.
Číst více..

Jedinečná Bosna a Hercegovina láká na skvělou dovolenou

Od: #flymeto   |   5. ledna 2020

Bosna a Hercegovina ukrývá nejen krásnou přírodu, je také protkaná historií a najdete zde spoustu pamětihodností. Každé historické období zanechalo na území této země velké stopy.

Nejstaršími památkami jsou bodanjské jeskynní malby nedaleko Stolce a archeologické naleziště v Butmiru poblíž Sarajeva, v této zemi uvidíte také mešity, tvrze a orientální bazary.

V hlavním městě Sarajevo nesmíte minout Baščaršiji - hlavní náměstí islámského charakteru. K náměstí přiléhá i několik mešit a najdete zde i jednu z nejimpozantnějších staveb osmanské architektury na Balkáně, kterou je mešita Gazi Husrev-begova.

Navštivte v Sarajevu i most Gavrila Principa, na kterém byl spáchán atentát na Františka Ferdinanda d’Este, jehož následkem bylo rozpoutání 1. sv. války.

Udělejte si výlet také k pramenu řeky Bosny, zvládnete jej i s menšími dětmi, nebo se tam můžete nechat dopravit koňským spřežením, rikšou či jinými vozítky, to jistě umocní váš celkový zážitek z pobytu v Bosně a Hercegovině.

Vyhraďte si také čas pro návštěvu Banja Luka, kde se nachází Vrbaský hrad ze 14. stol., pravoslavné kláštery Gomionica, Moštanica a Liplje a katakomby s vyhlášenou restaurací. Obdivovatelé přírody nesmí vynechat národní park Kozara.

Pokud zatoužíte po moři, vydejte se do města Neum, které je jediným přímořským městem v Bosně a Hercegovině.

Řeka Trebižat nabízí velmi impozantní podívanou na vodopády Kravice, které vypadají jako miniatura Viktoriiných vodopádů.

Nevynechjte ani druhé největší město Bosny a Hercegoviny Mostar. Město je proslulé mostem na řece Neretva, který je zapsán na seznamu památek UNESCO.

Na své si v této zemi přijdou i milovníci treku a vysokohorské turistiky, rybaření i lovu, nicméně na všechny tyto aktivity si přizvěte kvalifikovaného průvodce.

Jistě vás láká poznat krásnou zemi s bohatou historií, využijte nejlevnější letenky do Sarajeva!

S námi můžete letět za skvělé ceny!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Kategorie

#tipy