Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Sarajevo (SJJ)

Jedinečná Bosna a Hercegovina láká na skvělou dovolenou

Bosna a Hercegovina ukrývá nejen krásnou přírodu, je také protkaná historií a najdete zde spoustu pamětihodností. Každé historické období zanechalo na území této země velké stopy.

Nejstaršími památkami jsou bodanjské jeskynní malby nedaleko Stolce a archeologické naleziště v Butmiru poblíž Sarajeva, v této zemi uvidíte také mešity, tvrze a orientální bazary.

V hlavním městě Sarajevo nesmíte minout Baščaršiji - hlavní náměstí islámského charakteru. K náměstí přiléhá i několik mešit a najdete zde i jednu z nejimpozantnějších staveb osmanské architektury na Balkáně, kterou je mešita Gazi Husrev-begova.

Navštivte v Sarajevu i most Gavrila Principa, na kterém byl spáchán atentát na Františka Ferdinanda d’Este, jehož následkem bylo rozpoutání 1. sv. války.

Udělejte si výlet také k pramenu řeky Bosny, zvládnete jej i s menšími dětmi, nebo se tam můžete nechat dopravit koňským spřežením, rikšou či jinými vozítky, to jistě umocní váš celkový zážitek z pobytu v Bosně a Hercegovině.

Vyhraďte si také čas pro návštěvu Banja Luka, kde se nachází Vrbaský hrad ze 14. stol., pravoslavné kláštery Gomionica, Moštanica a Liplje a katakomby s vyhlášenou restaurací. Obdivovatelé přírody nesmí vynechat národní park Kozara.

Pokud zatoužíte po moři, vydejte se do města Neum, které je jediným přímořským městem v Bosně a Hercegovině.

Řeka Trebižat nabízí velmi impozantní podívanou na vodopády Kravice, které vypadají jako miniatura Viktoriiných vodopádů.

Nevynechjte ani druhé největší město Bosny a Hercegoviny Mostar. Město je proslulé mostem na řece Neretva, který je zapsán na seznamu památek UNESCO.

Na své si v této zemi přijdou i milovníci treku a vysokohorské turistiky, rybaření i lovu, nicméně na všechny tyto aktivity si přizvěte kvalifikovaného průvodce.

Jistě vás láká poznat krásnou zemi s bohatou historií, využijte nejlevnější letenky do Sarajeva!

S námi můžete letět za skvělé ceny!Související články

Kategorie