Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Vzhůru do Seattlu
Poznejte Seattle, slavné filmové město!
Severní Amerika · Washington - USA
Číst více..

Jak ušetřit na směnných kurzech, pokud odjíždíte na dovolenou

Od: #flymeto   |   12. února 2018

Rozdíly v nabídkách směnných kurzů se mnohdy liší až o několik desítek haléřů na 1 euru. Za dovolenou tak můžete ušetřit více než zanedbatelnou částku! Je důležité měnit peníze u těch správných společností a v zahraničí pak stačí platit správným způsobem.

Nejprve se ujistěte, že banka, u níž jste klientem, nabízí výhodný směnný kurz. Zde rovněž bývá rozdíl mezi jednotlivými finančními institucemi, a může činit až 0,50 haléřů na 1 euro. Pokud využijete služeb některé cestovní agentury, která zprostředkovává zájezdy německých cestovních kanceláří, nejčastěji upřednostňují platbu přímo v eurech, což bývá mnohdy výhodnější, než platit dovolenou českými korunami.

Jestliže máte platební kartu s výhodným směnným kurzem, vyplatí se vám používat ji při placení, kdy budou platby pro vás daleko levnější než při platbě valutami, navíc v bankomatu v zahraničí počítejte s možnými poplatky za tento výběr. Pokud vaše banka nabízí nevýhodný kurz, obraťte se na služby obchodníků s devizami. Věnujte velkou pozornost tomu, za jaký kurz směňujete českou korunu, vždy se to vyplatí a vy tak ušetříte nemalé peníze!

TIP PŘI VÝBĚRU HOTOVOSTI Z BANKOMATU V ZAHRANIČÍ

Jako nejzákladnější pravidlo, které doporučují znalci, při výběru hotovosti v cizí měně z bankomatu v zahraničí, VŽDY zvolte výběr v kurzu k dané zahraniční měně. NIKDY NEVYBÍREJTE KURZ K ČESKÉ KORUNĚ při výběru hotovosti cizí měny z bankomatu v zahraničí. Důvodem je mimořádně nevýhodný kurz (například 29,00 Kč za 1 EUR a podobně). Pokud se budete řídit touto radou, ušetříte stovky a někdy až tisíce korun!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie