Výhody registrace u Flymeto
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Jak ušetřit na směnných kurzech, pokud odjíždíte na dovolenou

Rozdíly v nabídkách směnných kurzů se mnohdy liší až o několik desítek haléřů na 1 euru. Za dovolenou tak můžete ušetřit více než zanedbatelnou částku! Je důležité měnit peníze u těch správných společností a v zahraničí pak stačí platit správným způsobem.

Nejprve se ujistěte, že banka, u níž jste klientem, nabízí výhodný směnný kurz. Zde rovněž bývá rozdíl mezi jednotlivými finančními institucemi, a může činit až 0,50 haléřů na 1 euro. Pokud využijete služeb některé cestovní agentury, která zprostředkovává zájezdy německých cestovních kanceláří, nejčastěji upřednostňují platbu přímo v eurech, což bývá mnohdy výhodnější, než platit dovolenou českými korunami.

Jestliže máte platební kartu s výhodným směnným kurzem, vyplatí se vám používat ji při placení, kdy budou platby pro vás daleko levnější než při platbě valutami, navíc v bankomatu v zahraničí počítejte s možnými poplatky za tento výběr. Pokud vaše banka nabízí nevýhodný kurz, obraťte se na služby obchodníků s devizami. Věnujte velkou pozornost tomu, za jaký kurz směňujete českou korunu, vždy se to vyplatí a vy tak ušetříte nemalé peníze!

TIP PŘI VÝBĚRU HOTOVOSTI Z BANKOMATU V ZAHRANIČÍ

Jako nejzákladnější pravidlo, které doporučují znalci, při výběru hotovosti v cizí měně z bankomatu v zahraničí, VŽDY zvolte výběr v kurzu k dané zahraniční měně. NIKDY NEVYBÍREJTE KURZ K ČESKÉ KORUNĚ při výběru hotovosti cizí měny z bankomatu v zahraničí. Důvodem je mimořádně nevýhodný kurz (například 29,00 Kč za 1 EUR a podobně). Pokud se budete řídit touto radou, ušetříte stovky a někdy až tisíce korun!Tagy

žádné tagy

Kategorie