Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Bonaire
Potápění je lákavým koníčkem
Letiště · Bonaire · BON
12. března 2016 2 min čtení
Číst více..

Rady před odletem – parkování, odbavování

Láká Vás vysněná dovolená někde v exotice a jediným možným spojem je letadlo? Převládá ve Vás nejistota při odbavování na letišti než tolik očekávaný odpočinek na pláži? My vám postup odbavování cestujících přiblížíme.

V prvé řadě je důležité sbalit si na cestu své potřebné věci, mezi ně patří platné doklady (cestovní pas, občanský průkaz, kartičku cestovního pojištění), léky, které užíváte, víza, pokud cestujete i s dětmi, i oni musí mít své cestovní doklady.

Do mobilního telefonu si uložte důležitá telefonní čísla, především na asistenční službu pojiš’tovny, které v případě potřeby použijete.

Ve vašem zájmu je informovat se o otevírací době odbavovacích přepážek u konkrétního dopravce. Většinou se otevírají 2 hod. před samotným odletem a zavírají se 40 min. před plánovaným odletem.

K odbavení je potřeba si přinést letenku (papírovou nebo elektronickou), voucher, popř. rezervační kód, doklad totožnosti a víza, pokud letíte do země, kde jsou vyžadována

Na odbavovací přepážce odevzdáte svá zavazadla určená k odbavení do cílové destinace, dostanete palubní vstupenku s přiděleným místem v letadle a zavazadlový lístek. Dále pokračujete na bezpečnostní, případně pasovou kontrolu.

Nadrozměrná a netypická zavazadla konzultujte s pracovníkem na odbavovací přepážce či přímo u letecké společnosti.

Ušetřete čas strávený na letišti, zakupte si předem elektronickou letenku, odbavení z domova, tedy check-in, je rychlejší a snadné, prostřednictvím webových stránek některých leteckých společností si sami můžete zkontrolovat rezervaci nebo vybrat oblíbené sedadlo. Odbavit elektronicky se můžete v rámci 48 hodin až 3 hodin před odletem dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

Po provedení elektronického odbavení si svůj palubní lístek, boarding pass, nezapomeňte vytisknout a vzít s sebou na letiště spolu s letenkou a dalšími doklady.

Novinkou, kterou umožňuje zatím jen málo leteckých společností, je možnost odbavení pomocí mobilního telefonu. Telefon musí mít možnost připojení k internetu. Na stránkách dopravce po odbavení obdržíte do telefonu dvourozměrný čárový kód ve formě SMS, MMS nebo e-mailu. Ten pak přiložíte na letišti ke speciálnímu přístroji a můžete cestovat.

Nezapomeňte se dostavit na letiště s dostatečným časovým předstihem, který záleží na letu, většinou ale v rozmezí 1,5 – 3 hodiny předem.

Pokud na letiště přijedete automobilem, je možné ho zaparkovat na hlídaném parkovišti, které bývá spjato s letištěm, po celou dobu vaší nepřítomnosti. Často je parkování zpoplatněno.Tagy

žádné tagy