Výhody registrace u Flymeto
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Nejlepší maratony a ultramaratony
Letiště · · IAD
11. října 2018 3 min čtení
Číst více..

Rady před odletem – parkování, odbavování

Láká Vás vysněná dovolená někde v exotice a jediným možným spojem je letadlo? Převládá ve Vás nejistota při odbavování na letišti než tolik očekávaný odpočinek na pláži? My vám postup odbavování cestujících přiblížíme.

V prvé řadě je důležité sbalit si na cestu své potřebné věci, mezi ně patří platné doklady (cestovní pas, občanský průkaz, kartičku cestovního pojištění), léky, které užíváte, víza, pokud cestujete i s dětmi, i oni musí mít své cestovní doklady.

Do mobilního telefonu si uložte důležitá telefonní čísla, především na asistenční službu pojiš’tovny, které v případě potřeby použijete.

Ve vašem zájmu je informovat se o otevírací době odbavovacích přepážek u konkrétního dopravce. Většinou se otevírají 2 hod. před samotným odletem a zavírají se 40 min. před plánovaným odletem.

K odbavení je potřeba si přinést letenku (papírovou nebo elektronickou), voucher, popř. rezervační kód, doklad totožnosti a víza, pokud letíte do země, kde jsou vyžadována

Na odbavovací přepážce odevzdáte svá zavazadla určená k odbavení do cílové destinace, dostanete palubní vstupenku s přiděleným místem v letadle a zavazadlový lístek. Dále pokračujete na bezpečnostní, případně pasovou kontrolu.

Nadrozměrná a netypická zavazadla konzultujte s pracovníkem na odbavovací přepážce či přímo u letecké společnosti.

Ušetřete čas strávený na letišti, zakupte si předem elektronickou letenku, odbavení z domova, tedy check-in, je rychlejší a snadné, prostřednictvím webových stránek některých leteckých společností si sami můžete zkontrolovat rezervaci nebo vybrat oblíbené sedadlo. Odbavit elektronicky se můžete v rámci 48 hodin až 3 hodin před odletem dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

Po provedení elektronického odbavení si svůj palubní lístek, boarding pass, nezapomeňte vytisknout a vzít s sebou na letiště spolu s letenkou a dalšími doklady.

Novinkou, kterou umožňuje zatím jen málo leteckých společností, je možnost odbavení pomocí mobilního telefonu. Telefon musí mít možnost připojení k internetu. Na stránkách dopravce po odbavení obdržíte do telefonu dvourozměrný čárový kód ve formě SMS, MMS nebo e-mailu. Ten pak přiložíte na letišti ke speciálnímu přístroji a můžete cestovat.

Nezapomeňte se dostavit na letiště s dostatečným časovým předstihem, který záleží na letu, většinou ale v rozmezí 1,5 – 3 hodiny předem.

Pokud na letiště přijedete automobilem, je možné ho zaparkovat na hlídaném parkovišti, které bývá spjato s letištěm, po celou dobu vaší nepřítomnosti. Často je parkování zpoplatněno.Tagy

žádné tagy